Gupik ma szczęście!

Wydawnictwo: Wydawnictwo BookFlow
BookFlow

Gupik ma szczęście! to 24 zabawne wierszyki, które trafią zarówno do najmłodszych czytelników, jak i do tych nieco starszych. Kabaretowe doświadczenie autora sprawia, że w każdym utworze można znaleźć zabawę słowem, ciekawą fabułę, intrygujące rymy oraz dowcipną puentę. Z wierszami idealnie współgrają przepełnione humorem ilustracje autorstwa znanego rysownika Marcina Skoczka [skoQ.pl]. Wspólne czytanie Gupika to prawdziwa frajda dla dzieci i rodziców!

źródło opisu: Wydawnictwo BookFlow, 2015

źródło okładki: Wydawnictwo BookFlow, 2015

Arletka | 2015-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2015

Genialna!!! Każdy dzieciak powinien mieć w swojej biblioteczce (dorosły również)

Już nie raz pisałyśmy Wam o rożnych wierszykach. Jedne były dłuższe, inne krótsze. Jedne klasyczne, inne bardziej współczesne. Ale wszystkie jak dotąd naprawdę bardzo fajne. Nie wiem czy to dlatego, że ogólnie lubimy wiersze, czy dlatego, że takich utworów po prostu nie da się nie lubić? Nie mamy pojęcia, naprawdę. Ale wiemy jedno. Nie zaszkodzi jak polecimy Wam kolejny, bardzo ciekawy i wesoły tomik wierszyków, który z całą pewnością przypadnie Wam do gustu. Nie wierzycie? Oj, już Wam to udowadniamy.

Autorem tych utworów jest znany artysta kabaretowy - Tomek Nowaczyk, związany z poznańskim kabaretem Czesuaf. Jeśli zatem lubicie tego typu rozrywkę, na pewno wiecie o kim mowa. Ale z całą pewnością jesteście zdziwieni skąd w twórczości tego artysty wiersze dla dzieci? No cóż. Wśród licznych codziennych zajęć Pan Tomasz realizuje jeszcze jedną swoją pasję. Pisze rymowanki dla maluchów. Z drobną pomocą swoich dwóch synów, którzy są jego pierwszymi czytelnikami, recenzentami, a nawet...

Iv88 | 2015-09-14

Przeczytałam i wciąż czytam! Czytam ja i mój mąż - dziecku naszemu półrocznemu. Dziecko się cieszy, my się uczymy, że mowa polska trudną mową jest ;) Polecam i zalecam na poprawę humoru i dykcji. Autorowi składam wyrazy szacunku!

Bilbo | 2015-08-24
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2015
Przeczytana: 23 sierpnia 2015

O wierszach i autorze słyszałam wiele dobrego, więc nie było innego wyjścia, jak zajrzeć do środka i przekonać się osobiście. Wierszyki są różnorodne, jedne mogą być odpowiedzią na kłopotliwe pytania dzieci (np. dlaczego krowa ma łaty czy dlaczego niedźwiedzie zapadają w zimowy sen), drugie wyjaśniają znaczenie polskich powiedzeń, a jeszcze inne - są prawdziwym wyzwaniem logopedycznym. :)

ZwykłaMatka | 2015-08-15
Na półkach: Przeczytane, Czytane córci
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

Książka, którą poleciła mi Pani w naszej bibliotece. Chętnie ją wypożyczyłam, gdyż obie z córka lubimy czytać wiersze. Biorąc książkę Pana Nowaczyka do ręki byłam nastawiona bardzo pozytywnie i wcale się nie rozczarowałam! Wiersze są o zwierzętach głównie, czyli temat bardzo wdzięczny :)Sam wiersz to nie tylko rymy. Muszę przyznać, że każdy ma swoja sensowną fabułę i bogatą treść. Nie jest napisany tylko dla samego rymowania. Moje pierwsze odczucie było takie jakby tę książkę napisały dwie różne osoby. Dlaczego? Co drugi wiersz jest napisany w sposób bardzo zrozumiały dla młodszych dzieci (tu moja sześciolatka nie miała kłopotów!), a co drugi jest trochę trudniejszy - zawiera w sobie dużo powtórzeń tych samych słów, słów trudnych zarówno do zrozumienia jak i przeczytania, gdyż złożony jest z olbrzymiej ilości typowych polskich znaków! Na końcu doczytałam, że autor ma dwóch synów i to wytłumaczyło mi od razu, skąd taka różnica między poszczególnymi wierszami :) Ogólnie rzecz biorąc...

Agnieszka | 2015-07-16

Tomek Nowaczyk - Brzechwa XXI wieku! Rewelacja, jestem pod wrażeniem, piękne, zabawne wierszyki w pięknej rysunkowej oprawie :)

szymonjot | 2015-07-10
Przeczytana: 06 lipca 2015

Mam 5-letnią córkę i 3,5-letniego syna, siłą rzeczy w ciągu ostatnich kilku lat przeczytałem sporo literatury dziecięcej. Nie waham się więc stwierdzić, że to jest świetna, świetna rzecz, która powinna stać się kanonem dla najmłodszych. Wiersze są napisane bardzo sprawnie, są zabawne (również dla dorosłych) i inteligentne. Czasem wymagają znajomości trudnych słów, ale po to są rodzice, by te słowa tłumaczyć :)

Wydanie, ilustracje, wiersze - wszystko jest na najwyższym poziomie. Gratuluję i polecam wszystkim dzieciatym.

Mika | 2015-07-09
Przeczytana: 29 czerwca 2015

Wirtuoz słowa, Tomek Nowaczyk i mistrz rysunku, Marcin Skoczek stworzyli wspólnie niebanalny tomik! ;) Zbiór wierszy "Gupik ma szczęście!" to świetne, przepełnione humorem i pouczające wierszyki dla dzieci w każdym wieku. Wspólne czytanie wierszy to super zabawa dla rodziców i ich pociech. Każda historia przykuwa uwagę, ale osobiście uwielbiam "Dzika" za genialne ilustracje i regionalny charakter oraz "Bakłażana" za kulinarne preferencje ;) Obowiązkowa pozycja dla wszystkich, polecam!

viola | 2015-07-08
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Wspaniała książeczka dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Wśród różnych, dowcipnych wierszyków są i te tzw "wierszyki łamiące języki" nadające się doskonale do ćwiczeń logopedycznych. Autor - podobnie jak Jego wielcy poprzednicy (Tuwim, Brzechwa) wspaniale bawi się słowem. Wiele wierszy przeczytałam już moim dzieciom w przedszkolu :)

Appolonia | 2015-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Drogi Autorze, czapki z głów! Wiersz "Tchórz" z pewnością wykorzystam w nowym roku szkolnym na dyktando. Nawet jak dobrzy uczniowie poradzą sobie z gramatyką, to polegną na interpunkcji. Piękny popis pięknej i poprawnej polszczyzny. Jestem dumna, że mamy takie książki. Urzekły mnie również rysunki. Mimika gęsi - fenomenalna :)! Wszystkim, którzy kochają język polski, polecam! Czytanie Gupika, to miód dla uszu.