Julian i Irena Tuwim dzieciom

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ag2S

Wybór wierszy i opowiadań dwojga znanych i lubianych autorów, wzbogacony wspaniałymi ilustracjami Adama Pękalskiego. Zbiór zawiera najbardziej znane teksty Juliana Tuwima, takie jak „Słoń Trąbalski”, „Ptasie radio”, „Okulary”, „Lokomotywa”, utwory Ireny Tuwim, w tym „Marka Wagarka” czy „Co okręt wiezie”, które na stałe zapisały się w pamięci małych czytelników, oraz fragmenty wspomnień Juliana i Ireny dotyczących ich dzieciństwa.

ilustrator: Adam Pękalski

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

roza6kucyk | 2018-04-07
Przeczytana: 2015 rok

Faaajne.

Drobinka | 2017-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2017

Poprzednie wydanie miało lepszy papier, tak mi się zdaje.

ania_muha | 2016-11-04

Utwory Juliana Tuwima uwielbiam. Po mistrzowsku dobiera formę (brzmienie i siłę słów) do treści, ale to żadne odkrycie. Książkę tę kupiłam dla ilustracji, bo jak Adam Pękalski to biorę w ciemno. Nie zawiodłam się - ilustracje jak zwykle świetne - inteligentne i szczegółowe, pomagające małemu dziecku zrozumieć treść. Moim faworytem jest sweterek DIY Zosi Samosi, ale wystarczy się przyjrzeć, żeby podobnych kwiatków znaleźć więcej. Uczta dla dziecka i dorosłego. Polecam Polecam Polecam

Przeczytana: 25 kwietnia 2016

Muszę przyznać, że ta lektura bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Poza tym, że wewnątrz znalazłam całe mnóstwo utworów poety, którego tak bardzo lubię, to jeszcze miałam okazję poznać nowe dzieła autorki, o której dotąd nigdy nic nie słyszałam. A której twórczość także bardzo mi się spodobała. Co więcej, książka ta jest naprawdę prześliczna. Szalenie podoba mi się sposób wydania tej lektury. Kartki wewnątrz są grube, szorstkie i lekko pożółkłe, ale wcale nie przypominają jakiejś starej księgi sprzed kilkudziesięciu lat. Nic z tych rzeczy. Ksiązka ta sprawia bardzo miłe wrażenie. Tekst wewnątrz jest bardzo czytelny, a wszystko zdobią przecudne po prostu ilustracje Adama Pękalskiego. Poza tym kartki są wszywane i umieszczone wewnątrz grubej i twardej okładki. Jestem zatem pewna, że lektura ta posłuży nam przez wiele lat. I pewnie czytać ją będą jeszcze moje wnuki i prawnuki.

madziusia | 2016-04-20
Przeczytana: 15 kwietnia 2016

Różnego rodzaju wierszyki i rymowanki to coś, co podoba się dzieciom w każdym wieku. Największą radość czerpią z nich zwłaszcza najmłodsi czytelnicy, którzy chętnie słuchają najczęściej rymowanych i lekkich utworów. W literaturze polskiej odnaleźć można co najmniej kilku klasyków, których wiersze znane są kolejnym pokoleniom Polaków. Jednym z nich jest bez wątpienia Julian Tuwim, którego utwory jak "Lokomotywa", "Słoń Trąbalski", "Okulary", czy "Rzepka" na stałe zapisane są w naszej świadomości.

Niniejsze wydanie zostało rozszerzone o utwory siostry poety, Ireny. Polscy czytelnicy zawdzięczają jej przede wszystkim pierwsze tłumaczenie "Kubusia Puchatka" oraz "Mary Poppins", a także przekłady tekstów Walta Disneya i braci Grimm. Irena Tuwim tłumaczyła także z języka rosyjskiego. Poza tym pisała dla dzieci autorskie teksty, które odnaleźć można w tym właśnie wydaniu. Prawdziwą gratką dla miłośników twórczości rodzeństwa Tuwimów będą zamieszczone w książce fragmenty wspomnień...

MoWi | 2016-03-26
Przeczytana: 20 marca 2016

Mysza_99 | 2015-12-27
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

Wierszyki Juliana Tuwima zna każde dziecko. I każdy dorosły. Od najmłodszych lat przewijają się przez nasze życie rymowanki o panu Hilarym, co zgubił okulary, czy o panu Tralalińskim i jego kotku Tralalotku. Nie każdy jednak wie, że siostra Juliana, Irena, też ma w swoim dorobku bardzo ciekawe pozycje dla maluchów, chociaż głównie zajmowała się tłumaczeniem i dzięki jej pracy polskie dzieci mogły poznać Kubusia Puchatka, czy Mary Poppins.

A co autorstwa pani Ireny możemy przeczytać w naszej książce? Na pewno opowiadanie "O pingwinie Kleofasku", które w przystępny sposób przybliża najmłodszym problem niewoli, jaką dla zwierząt jest zamknięcie w zoo, czy w cyrku. Poza tym jest to ciepła opowieść pełna miłości, czułości, która niewątpliwie przekazuje pozytywne wartości młodemu czytelnikowi. Autorka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie i cieszę się, że moja córka miała okazje poznać opowieść o pingwinku, jego rodzinie i przyjaciołach. Kolejnym wartym odnotowania utworem pani Ireny,...

Darka | 2015-06-21

Nie wyobrażam sobie życia bez książek. Swojego życia i życia mojego dziecka. Jeszcze w brzuchu moja córka miała czytane bajki, tym bardziej teraz, gdy jest już na świcie . Obecnie zapoznaje się z twórczością państwa Tuwimów. A mama czytając odbywa sentymentalną podróż do lat swojego dzieciństwa, kiedy to jej czytano te same wierszyki.

Wiele osób dziwi fakt, że poświęcam czas na czytanie bajek miesięcznemu dziecku, przecież można by było zrobić tyle pożytecznych rzeczy. Trudno im zrozumieć, że robię coś pożytecznego - dbam o rozwój swojej córki. Przeprowadzono niezliczoną ilość badań, z których jednoznacznie wynika, że już czytanie "do brzucha" ma sens i zaprocentuje w przyszłości.
Przypuszczam, że niemowlakowi książka telefoniczna podobałaby się tak samo jak klasyki literatury dziecięcej, ja jednak zdecydowanie wolę na przykład wiersze - w książce telefonicznej akcja zbyt długo się rozkręca ;) Jeśli chodzi o literaturę dziecięcą jest kilku klasyków, których twórczość zna...

Joanna | 2015-02-27

Jedna z ulubionych książek mojego 6 letniego dziecka. Klasyka dziecięcej literatury.

pokotka | 2015-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2015

Tuwim ,wiadomo -mistrz. Daję 3 gwiazdki dla ilustratora - ilustracje są kiepskie, twarze postaci jakieś wrogie i nieprzyjazne,wręcz odstręczające. pan Hilary wygląda jak zboczeniec. Oj daleko temu panu do dawnych mistrzów. Szkoda,że wydawnictwo nie zdecydowało się powielić ilustracji klasyków,tak jak zrobiono w innych wydaniach NK np. Poczytaj mi mamo...nasz ulubiony wiersz "w aeroplanie" został tak oszpecony ilustracjami przedstawiającymi babę jagę w wersji zombie,która goni nieszczęsna kurę,że z niesmakiem odłożyłam książkę na półkę. Dobrze,że są jeszcze wydania tego wierszyka z pięknymi ilustracjami Mirosława Tokarczyka!