Zniewolony umysł

Okładka książki Zniewolony umysł
Czesław Miłosz Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie historia
282 str. 4 godz. 42 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
Data wydania:
2011-04-07
Data 1. wyd. pol.:
1989-01-01
Liczba stron:
282
Czas czytania
4 godz. 42 min.
Język:
polski
ISBN:
9788308046227
Średnia ocen

                7,8 7,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,8 / 10
583 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
84
8

Na półkach:

Wyjątkowo ważna książka, która nie straciła z aktualności. Nie ze względu na obecny ustrój Polski, który jest demokratyczny (z różnymi patologiami, ale jednak...). A dlatego, że nigdy dość refleksji nad totalitaryzmami. To nie jest bynajmniej temat zamknięty. Zwłaszcza na zachodzie potrzebna jest poważna rozmowa na temat drogi do powstania systemów totalnych, związanych z nimi ideami, głównie lewicowymi, rewolucyjną dążnością do ulepszania świata i człowieka, a także konsekwencjami, jakie niosą owe "zbawcze" idee i ich wymaganiami wobec ich "wyznawców", czy "niewiernych". Tak, na Zachodzie, bo tam i owszem odrobiono lekcję z nazizmu i faszyzmu, ale nie z czerwonego faszyzmu. Ba, więcej nawet, Stalin na zachodzie nie uchodzi za tak bestialską postać w historii, co Hitler, no bo przecież wspólnie z zachodnimi aliantami wyzwalał Europę. Z tego też wynika wyrozumiałość wobec lewackiej ekstremy, pokroju antify, anarchistów. W krajach demokracji ludowej dominowała twarda inżynieria społeczna. Obecnie w wielu krajach Zachodu działa powoli, ale skutecznie miękka inżyniera społeczna. Niestety próbuje się stworzyć nowego człowieka, nowego Europejczyka, multikulturalnego, wyzbytego z szacunku do chrześcijaństwa i tradycyjnego modelu rodziny. Zaś wszelkie odstępstwa są publicznie potępiane, a nawet ścigane z paragrafu.

Wyjątkowo ważna książka, która nie straciła z aktualności. Nie ze względu na obecny ustrój Polski, który jest demokratyczny (z różnymi patologiami, ale jednak...). A dlatego, że nigdy dość refleksji nad totalitaryzmami. To nie jest bynajmniej temat zamknięty. Zwłaszcza na zachodzie potrzebna jest poważna rozmowa na temat drogi do powstania systemów totalnych, związanych z...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    1 096
  • Przeczytane
    820
  • Posiadam
    201
  • Teraz czytam
    44
  • Literatura polska
    13
  • Ulubione
    12
  • Historia
    12
  • Literatura polska
    11
  • Polska
    8
  • 2018
    8

Cytaty

Więcej
Czesław Miłosz Zniewolony umysł Zobacz więcej
Czesław Miłosz Zniewolony umysł Zobacz więcej
Czesław Miłosz Zniewolony umysł Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne