Piosenki naszego dzieciństwa

Wydawnictwo: Martel
piosenki, dziecko, dzieciństwo
muzyka
Strzelba

Jedzie pociąg z daleka, Krakowiaczek jeden czy Pieski małe dwa to piosenki znane wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom i dziadkom. W książeczce zebrano melodie przekazywane z pokolenia na pokolenie, które na długo zajmą uwagę zarówno małych, jak i większych pociech. Całości dodają uroku barwne, wesołe ilustracje, które wraz z piosenkami uczynią z tej pozycji ulubiony śpiewnik Twojego Dziecka....

Całości dodają uroku barwne, wesołe ilustracje, które wraz z piosenkami uczynią z tej pozycji ulubiony śpiewnik Twojego Dziecka. Książeczkę wzbogacono o zapis nutowy i chwyty gitarowe. Pomoże przedszkolakom, zuchom i „starszakom” zorganizować wolne chwile i rozwinąć muzyczne pasje. Do śpiewnika dołączono PŁYTĘ CD z popularnymi utworami w wykonaniu m.in. Joanny Jabłczyńskiej, Michała Milowicza i Teresy Lipowskiej.

Piosenki naszego dzieciństwa – idealny prezent dla dziecka w każdym wieku!

Książka pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka i Fundacji Urszuli Jaworskiej

źródło opisu: Wydawnictwo Martel, 2012

źródło okładki: wydawnictwomartel.pl

Kaśka Kierzek | 2016-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2016

Książka bardzo kolorowa, idealna dla dziecka. Większość piosenek znana (bynajmniej mi:)). Płyta średniej jakości; moje dziecko woli jak ja mu śpiewam.

Wspaniała książka dla przedszkolaków i ich rodziców. Kilkadziesiąt tekstów najpopularniejszych dziecięcych piosenek z zapisem nutowym i ilustracjami. Są tu dziecięce hity, piosenki zuchów, utwory ludowe, piosenki do zabaw w kółeczku, z pokazywaniem, a także kolędy oraz pieśni wojskowe i patriotyczne.
A na dołączonej płycie 22 piosenki w wykonaniu m.in. Michała Milowicza, Teresy Lipowskiej, Danuty Błażejczyk oraz 5 wersji instrumentalnych. Szkoda, ze nie ma wszystkich nagrań, zwłaszcza piosenek starszych i mniej znanych.