1001 albumów muzyki klasycznej

Seria: 1001...
Wydawnictwo: Elipsa, Publicat
muzyka

Śmiało nakreślone, błyskotliwe omówienie twórczości pisarzy, którzy od dawna rozpalali i do dziś rozpalają wyobraźnię czytelników. Wyboru utworów dokonali znani krytycy, wykładowcy akademiccy.

Ewusia Paliga | 2016-02-22

Nie pamiętam, ile ta kniga kosztowała, ale pewnie niemało. Przyciągnęło mnie najbardziej szerokie spektrum opisywanych pozycji i nie chodzi o to, że głównym wyznacznikiem kategoryzacji jest porządek chronologiczny. Na przykład dość wyczerpująco (jak na taką - typowo popularyzatorską - książkę) zostali opisani przedstawiciele minimalizmu. Ponadto można poznać wiele nienagłośnionych w mediach nazwisk. Właściwie wszystko gra.

Co nie zmienia faktu, że to nie jest jakieś "must have" w świecie miłośników muzyki. Jako bibliofilka mam chrapkę na posiadanie w księgozbiorze, obok książek z literatury rosyjskiej/ francuskiej, albumów z reprodukcjami Picassa czy "1001 albumów muzyki klasycznej".

Mateusz | 2011-04-07

Książka, której nie przeczytałem w całości, a jedynie wybrane fragmenty. „1001 albumów muzyki klasycznej” to zbiór, jak nietrudno pewnie się domyślić, 1001 albumów z muzyką klasyczną. Całość przedstawiona w chronologicznej kolejności do czasów najnowszych, zabiera nas w podróż po najistotniejszych tytułach światowej muzyki poważnej. Opinie, informacje o nagraniach, noty biograficzne, szczegółowe wiadomości na temat stylu i brzmienia konkretnych płyt. Zadanie po lekturze – przesłuchać wszystkie wymienione w książce albumy. (źródło: axunarts.pl)

Yvonne | 2013-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2013

Wspaniała pozycja, nie można jej po prostu przeczytać, album do ktorego się wraca wciąż i wciąż na nowo... 1001 to dopiero początek...

Sofia | 2012-07-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Muzyka

Świetny przewodnik dla osób mających pierwszy raz stycznośc z muzyką klasyczną, takich jak ja :). Ciekawe pozycje oraz proponowane interpretacje, wszystko ozdobione ładnymi ilustracjami. Mimo że to całkiem droga pozycja gorąco polecam ją wszystkim zainteresowanym.

vrykolakas | 2016-03-05
4real | 2014-11-27