R.E.M. - REMiniscencje

Remarks
83-85335-38-2
muzyka
Agata

Książka opowiada historię R.E.M. od skromnych początków w uniwersyteckim mieście Athens w stanie Georgia, przez lata nieustannych występów i zachwytów recenzentów nad pierwszymi albumami zespołu, po wielki komercyjny sukces i doskonałe wyniki sprzedaży ostatnich pozycji płytowych. Oprócz analizy twórczego dorobku R.E.M., autor poświęca wiele uwagi społecznej postawie muzyków i ich niezwykłej lojalności wobec siebie i innych.

Książka powstała w efekcie wielu drobiazgowych poszukiwań w oparciu o wywiady z przyjaciółmi, współpracownikami i oczywiście samymi muzykami. "REMiniscencje" to nie tylko historia wielkiego sukcesu, to również historia piętnastu lat amerykańskiego rocka i subtelna lekcja na temat: "Jak walczyć z systemem".

źródło okładki: archiwum allegro

Nick13 | 2014-10-22