After. Bez siebie nie przetrwamy

Cykl: After (tom 4)
Wydawnictwo: Między Słowami
After Ever Happy
Ag2S

Związek Tessy i Hardina przeszedł wiele prób, ale po każdej z nich uczucie między nimi było coraz mocniejsze. Wszystko się zmienia, gdy Hardin odkrywa coraz bardziej mroczną przeszłość swojej rodziny. To dla niego cios nie do zniesienia. W rozpaczy posuwa się do czegoś, czego Tessa nie jest w stanie mu wybaczyć. Dziewczyna zaczyna rozumieć, że chociaż kocha Hardina ponad wszystko, nie może z...

Wszystko się zmienia, gdy Hardin odkrywa coraz bardziej mroczną przeszłość swojej rodziny. To dla niego cios nie do zniesienia. W rozpaczy posuwa się do czegoś, czego Tessa nie jest w stanie mu wybaczyć. Dziewczyna zaczyna rozumieć, że chociaż kocha Hardina ponad wszystko, nie może z nim zostać.
Czy tak ma wyglądać koniec ich miłości? Czy Hardin będzie chciał zawalczyć o związek z Tessą, a przede wszystkim – o samego siebie?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Beatrycze | 2015-10-14
Przeczytana: 18 października 2015

Seria AFTER jest jedną z tych przez, które nie śpisz i nie jesz, a świat przestaje istnieć (tak przynajmniej było w moim przypadku). Zatapiasz się w historii głównych bohaterów i nie chcesz wypłynąć.

Pierwsza część na pewno zaskakuje zakończeniem, kolejne dużo zyskują dzięki rozdziałom Hardina. Uwielbiam tego faceta, choć momentami miałam ochotę stanąć z nim twarzą w twarz i najnormalniej w świecie zdzielić go po tej przystojnej buźce!
Oceniając krótko i zwięźle: rollercoaster emocji!

FairytaleePrincess | 2017-08-29
Przeczytana: 28 sierpnia 2017

No i doczekaliśmy się happy endu!
Czwarta i ostatnia część przygód Tessy i Hardina, równie irytująca jak poprzedniczki, lecz nieco lepsza od części trzeciej. W tym tomie nawet polubiłam niegrzecznego chłopca, ale strasznie we znaki dała mi się zadufana w sobie panienka Tessa. Końcówka tej historii to w moim odczuciu totalna klapa, schodzenie się i schodzenie, przyjacielski seks, związki na odległość - autorka chciała chyba do tej serii wpiąć wszystko co możliwe - mimo, że niektóre z tych rzeczy się ze sobą 'gryzą' - naciągane, wymuszone, nie czytałabym, gdybym nie posiadała swojego egzemplarza, który nawiasem mówiąc jest mocno podniszczony a kartki znaczą poprzylepiane karteczki z wyzwiskami w stronę bohaterów! :D Przede mną jeszcze tylko dodatek, cieszę się, że to już ostatnie, co czeka na mnie w związku z Tessą i Hardinem, a potem obiecuję zapomnieć o tej serii i nigdy do niej nie wrócić. Nie polecam!

Dwa tygodnie wyjęte z życiorysu.
Dwa tygodnie, podczas których moje życie rodzinne praktycznie przestało istnieć. Mąż poszedł w odstawkę, a opiekę nad synem ograniczyłam się do niezbędnego minimum.

Czterotomowa seria, ponad trzy tysiące magicznych stron, które nieoczekiwanie zawładnęły moim umysłem.
I kac morderca, który pozostał po skończeniu przygody z Less i Hardinem.

Cała seria jak dla mnie nad wyraz kapitalna, totalne zaskoczenie. I choć książek w swoim życiu przeczytałam już całą masę, to te zdecydowanie zostaną w mojej pamięci na trochę dłużej.

Jeśli chodzi o ostatnią już część serii After to w moim odczuciu coś mi w niej zaczęło przeszkadzać. Styl Anny Todd nadal miły, lekki i przyjemny, niemniej momentami miałam wrażenie, jakby książkę pisała jakaś inna osoba.

Nie zabrakło też momentów, gdzie powiewało nudą i jak dla mnie autorka mogła zdecydowanie pominąć niektóre wątki.

Niemniej, zaczynając przygodę z ostatnią częścią serii nie spodziewajcie się sielsko anielskiego...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Cała seria jest słaba, ale ta książka prawie sięga dna. Chciałam poznać zakończenie historii Tessy i Hardina. I wiecie co? Nie jestem zaskoczona takim obrotem spraw. Autorka jest do bólu przewidywalna i dziwi mnie, że ktoś to wydał.

Książkomania | 2015-09-04
Przeczytana: 03 września 2015

Zawsze jest nadzieja.

Seria „After” dobiegła końca. Ciągłe kłótnie, powroty, rozstania, a także uśmiechy i dołeczki w policzkach już się zakończyły. Historia Hessy zakończyła swój bieg. Każdy musi przyznać, że była to przeprawa przez pełen emocji i wzruszeń cykl. I chociaż ta część nie zostawia otwartej furtki do kolejnych, to ja skończyłam ją czytać z uśmiechem na twarzy i zamglonymi od łez oczami.

„To naprawdę ironia losu, że mężczyzna, który nienawidzi świata, jest przez niego tak kochany.”

„Rodzina Hardina” to skomplikowane pojęcie. W końcu on – chłopak pełen swoich demonów – dowiaduje się prawdy o swoje rodzinie. Czy po tym wszystkim jest w stanie sobie z nią poradzić? Czy ktoś byłby w stanie to wszystko znieść? Hardin posuwa się do rzeczy, których Tessa nie będzie w stanie mu wybaczyć. On myśli, że robi dobrze, ona traci siły. Czy odnajdą siebie? Czy zdołają pokonać swoje demony, które czyhają na nich na każdym kroku?

„Nie da się zrozumieć, jakie to szczęście móc spędzić...

Miśka | 2015-09-07
Przeczytana: 06 września 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Świetna książka, doskonałe zakończenie serii. Jaka szkoda, że to już koniec mojej przygody z Hardinem i Tessą. Bardzo bym się ucieszyła gdyby autorka zechciała kontynuować After np z perspektywy Emery. Ma charakterek swojego taty więc myślę że byłoby bardzo ciekawie.

Cyrysia | 2015-08-17

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pozycja obowiązkowa dla osób znających poprzednie trzy tomy. Natomiast pozostałym czytelnikom gorąco polecam całą serię ''After''. To piękna, szalenie emocjonująca historia o bezwarunkowej mi­łości, przebaczaniu, odkrywaniu rodzinnych tajemnic i nieustanej walce z własnymi słabościami. Stanowi najlepszy dowód na to, że jeśli dwoje ludzi mocno się kocha, to przetrwają wszystko, co stanie im na drodze. Serdecznie zapraszam.
CAŁOŚĆ RECENZJI W LINKU:

nomika | 2016-07-07
Przeczytana: 05 lipca 2016

„After” nigdy mi się nie znudzi. Im dalej tym więcej, tym lepiej, i nie mogę przestać czytać. Cieszy mnie bardzo, że poziom wzrasta wraz z tomami i autorka utrzymuje wysoko poprzeczkę. Fabuła może wydawać się nazbyt banalna, to wiem, że jest wiele miłośników „After”, których czytanie pochłania i odrywa od rzeczywistości.
Po trzecim tomie, miałam lekki przesyt ciągłego stanu napięcia z powodu kłótni i problemów, które ciągle pojawiały się w życiu Tess i Hardina. A tom czwarty też zaczyna się wielkim wybuchem, a chaos i emocjonalny rollercoaster kręci się coraz szybciej. Za każdym razem wydaje się, że nie może się zdarzyć nic gorszego, że Hardin już nie zaskoczy Cie niczym, i znowu bum! Po wydarzeniach w Londynie i powrocie Tessy do domu płakałam czytając kolejne strony. Z jednej strony wcale jej się nie dziwiłam, że powiedziała dość, a z drugiej nie mogłam uwierzyć, że to się tak skończy. Jej zachowanie na widok Hardina powodowało u mnie ból serca, ale czy nie zasłużył? Cieszę się,...

Wronka373 | 2016-05-17
Przeczytana: 17 maja 2016

"(...) właśnie to się robi, gdy się kogoś kocha: walczy się o niego i goni go, kiedy się wie, że nas potrzebuje. Pomaga się mu toczyć walkę z samym sobą i nigdy się go nie zostawia, nawet jeśli sam już spisał się na straty".

Kiedy tylko przeczytałam ten cytat zdałam sobie sprawę, jak bardzo oddaje on klimat całej tej części. Nie dosyć, że te dwa zdania są takie prawdziwe, takie tak naprawdę znane każdemu z nas, to jeszcze absolutnie pasują do Hardina i Tessy.

Cały ten tom opiera się na walce. Walce, którą Tessa i Hardin zamierzają wygrać: a jest to walka o siebie nawzajem, o swoje uczucia. Ale oczywiście pozostaje pytanie, czy im się uda? Tak, zastanawiałam się nad tym aż w końcu zerknęłam na ostatnią stronę... Tak na marginesie: Nie Róbcie Tego!... i wtedy się dowiedziałam. Właśnie też trochę dzięki temu czytałam z jeszcze większa przyjemnością.

Ta część jest zarówno ostatnia jak i najlepsza. Bardzo przyjemnie mi się ją czytało (o wiele milej niż poprzednie tomy). W końcu...

Katarzyna Domańska | 2015-09-05
Przeczytana: 02 września 2015

"To typ historii miłosnej, która zajmuje się prawdziwymi, kurwa, problemami. To historia o przebaczeniu i bezwarunkowej miłości, która pokazuje, jak bardzo ktoś może się zmienić, naprawdę zmienić, jeśli tylko mocno się stara. To typ historii miłosnej, która dowodzi, że wszystko jest, kurwa, możliwe, jeśli chodzi o wychodzenie ze swoich problemów. Pokazuje, że jeśli masz się na kim oprzeć, jeśli ktoś cię kocha i nie zostawia samemu sobie, to możesz znaleźć wyjście z ciemności. Pokazuje, że nieważne, jakich miałaś rodziców ani z jakimi uzależnieniami miałaś się mierzyć, możesz przetrwać wszystko, co staje ci na drodze, i stać się lepszą osobą. Właśnie taką historią jest AFTER."

Hardin Scott