Ostatni krążownik

Wydawnictwo: Amber
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Baltlecriuser
Marek

Rok 1943. Kapitan Guy Sherbrooke obejmuje dowództwo krążownika liniowego "Reliant". To szczęśliwy okręt Royal Navy. Od początku wojny wychodzi bez szwanku z najcięższych bitew.Teraz jednak zbliża się dzień inwazji na Sycylię. Dla załogi "Relianta" staje się jasne, że w decydującym starciu są tylko dwie możliwości: sława... lub śmierć.

źródło opisu: Z okładki książki, Wydawnictwo AMBER, 2001 r.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

| 2017-06-26

Gdyby autor nie był emerytowanym oficerem Royal Navy, lecz nosił w młodości mundur z naszywką „Armada Paraguaya”, styl i fabuła z lekka ocierające się o rwane latynoskie telenowele byłyby bardziej zrozumiałe. Powieść ma w sobie coś z taniej bajaderki - w przypadku egzemplarza, po który sięgnąłem wrażenie to spotęgowane jest jeszcze byle jakim makulaturowym wydaniem. Papierowe i nieprzekonujące są też niektóre postacie, ze szczególnym wskazaniem na obiekt westchnień głównego bohatera, wątpliwą kandydatkę na wierną Penelopę, a jednak w zamyśle autora mającą wzbudzać sympatię. Tym niemniej książkę przeczytałem do końca, fragmentarycznie nawet z pewnym zainteresowaniem.