Śmiało na powierzchnię!

Tłumaczenie: Jacek Ring
Wydawnictwo: TORUS
Surface with daring
Marek

Rok 1944. Zbliża się dzień 6 czerwca - data największej operacji desantowej w historii Drugiej Wojny Światowej. Rzesza niemiecka przygotowuje prototyp nowej rakiety, przewyższającej zasięgiem i siłą rażenia V1 i V2. Żeby lądowanie w Normandii nie zmieniło się w drugą Dunkierkę, trzeba zdobyć jak najwięcej danych o nowej rakiecie oraz zniszczyć wyrzutnię, z której wystrzeliwuje się jej próbne egzemplarze. Należy zniszczyć niemieckie labolatorium badawcze, mieszczące się w Norwegii, a następnie odszukać wyrzutnię znajdującą się gdzieś na wybrzeżu Bretanii. Obie akcje ma przeprowadzić kapitan David Seaton, dowódca brytyjskiego mini okrętu podwodnego XE 16.

źródło opisu: Z okładki

źródło okładki: Własne