Twoje szczęście jest w tobie

Tłumaczenie: Agnieszka Fulińska

Przeczytana: 11 kwietnia 2016

Polecam wszystkim !!!

cziskel | 2016-03-21
Przeczytana: 15 marca 2016

cóż, szczególne są dwa-trzy rozdziały, czyta się raczej jako serię artykułów.

Fragile | 2012-07-25
Przeczytana: 26 lipca 2012

Trochę oczywistych, chwilami aż trywialnych prawd, trochę pocieszania w stylu „Bóg Cie kocha , jesteś stworzony na podobieństwo Boga, każdy ma tyle talentów / zasobów, by zrealizować boską misję” etc. (ostatecznie autor jest SJ), jeszcze więcej przynudzania , ale też kilka rzeczy , które mnie osobiście trzeba wciąż przypominać (np. o przekraczaniu strefy komfortu, miłości własnej). Niestety, autor skupia na „co?” trzeba zrobić, często pomijając „jak?” , nie wychodząc poza oklepane prowadzenie dzienniczka, sporządzanie listy swoich pozytywnych cech, przebaczenie jako forma uwolnienia się od złych emocji (co z tymi, którzy nie chcą przebaczyć? nie ma dla nich innego rozwiązania?) i modlitwa…
Ale to akurat jest znamienne dla prawie wszystkich autorów takich „psychologicznych” pozycji.