Czwarta śmierć świętej Doroty

Cykl: Komisarz Michał Grosz (tom 3)
Wydawnictwo: Videograf
giovanna

Komisarz Michał Grosz bada okoliczności śmierci i zniknięcia zwłok młodej dziewczyny. Trop prowadzi do wikarego parafii pod wezwaniem św. Doroty, który próbował popełnić samobójstwo. W trakcie śledztwa Grosz odnajduje zwłoki dziewczyny łudząco podobnej do średniowiecznej patronki kościoła. Tymczasem wikary ucieka i pojawia się w miejscach, gdzie znajdywane są kolejne ofiary. Równocześnie w...

Tymczasem wikary ucieka i pojawia się w miejscach, gdzie znajdywane są kolejne ofiary. Równocześnie w kręgu podejrzanych pojawia się sekta wyznająca kult św. Doroty. Chociaż zamordowane kobiety noszą wyraźne znamię seryjnego mordercy, prokurator dopatruje się w zbrodniach motywów politycznych i odsuwa Grosza od śledztwa.

źródło opisu: http://www.videograf.pl/zapowiedzi.php

źródło okładki: http://www.videograf.pl/zapowiedzi.php

Aga CM | 2016-02-05
Przeczytana: 03 lutego 2016
eR_ | 2015-11-07
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 06 listopada 2015

Kryminał jakich wiele.
Oto ktoś znajduje zwłoki młodej kobiety, brutalnie zamordowanej, które potem tajemniczo znikają.
Co za tym idzie śledztwo wkracza na zupełnie nowe tory.
Nasz inspektor łączy sprawę zbrodni, z niedoszłym samobójcą, który dodatkowo, okazuje się być księdzem.
Sprawy się plączą, rozplątują, a potem motają się tak, że tylko nożyczki byłyby pomocne.
Jak się dowiaduję z okładki bohater książki, komisarz Grosz, to również bohater serialu "Mrok". Serial, delikatnie, rzecz ujmując nie przypadł mi do gustu.
Książka jako kryminał, może wpisuje się w prawidła rządzące tym gatunkiem literackim, jednak ja nie znalazłem żadnych dodatnich uczuć w sobie czytając tą powieść.
Nie wciągnęła mnie w ogóle w swój świat, prawdę mówiąc, zmęczyłem się bardzo czytając tą pozycję.
Być może, fakt, że to jest 3 tom cyklu, sprawił to, ale raczej, nie miało to wpływu na moje odczucia, gdyż tylko główny bohater łączy wątki cyklu.

Podsumowując, być może czytelnicy, albo idąc dalej miłośnicy...

Czytalski | 2017-06-27
Przeczytana: 05 maja 2017

Komisarz Michał Grosz zajmuje się sprawą zaginięcia młodej dziewczyny. Dostaje także zadanie wyjaśnienia zgłoszenia przez wikarego parafii pw. św. Doroty odnalezienia zamarzniętych zwłok. Ksiądz tymczasem próbuje popełnić samobójstwo, a następnie ucieka. W każdym miejscu gdzie się pojawia ginie kolejna osoba.
Jeżeli oglądacie polskie seriale kryminalne, to możecie kojarzyć nazwisko autora z napisów początkowych produkcji "Mrok". Jest to ośmioodcinkowa seria z 2006 roku, gdzie głównym bohaterem jest komisarz Michał Grosz (w tej roli Przemysław Bluszcz). Książki stanowią uzupełnienie tych historii, choć nie jest wprost powiedziane, kiedy dzieje się akcja - po serialu, w trakcie czy przed. Właściwie, to gdyby nie informacja na okładce trudno byłoby z treści wywnioskować, że jest to trzecia książka z serii. Nie ma żadnych jawnych nawiązań do poprzednich śledztw, tak więc można czytać bez potrzeby znania wcześniejszych części. Ja właśnie tak miałem i nie stanowiło to dla mnie...

kokoschka | 2018-12-21

Tu praktycznie wszystko jest złe- poddałam się 20 stron przed końcem, dlatego daję awansem drugą gwiazdkę. Jeśli nie musicie- nie czytajcie, szkoda czasu.

Karol | 2015-09-30

Absolutna rewelacja. chyba najlepszy polski kryminał od lat. Akcja i fabuła trzymają w napięciu do końca. Znakomite dialogi zupełnie jak nie z polskiego kryminału. Czyta się jednym tchem. Muszę zdobyć pozostałe książki tego autora.

kina | 2015-07-03
Na półkach: Przeczytane, Kindle