Zapłać im, proszę

Cykl: Komisarz Michał Grosz (tom 2) | Seria: ABC
Wydawnictwo: Oficynka
literatura polska
Ag2S

Komisarz Grosz znów w akcji! Żona bogatego przedsiębiorcy zostaje porwana. Jej mąż gotów jest zapłacić okup, ale nie ufa porywaczom. Prosi więc o pomoc komisarza Grosza. Jednak plan działania porywaczy wyprzedza wszystkie akcje policji. Zrozpaczony mąż traci zaufanie do Grosza, a komisarz bliski jest zwątpienia w swoje umiejętności. W tej grze wygrać może tylko ten, kto znajdzie błąd w...

Komisarz Grosz znów w akcji!

Żona bogatego przedsiębiorcy zostaje porwana. Jej mąż gotów jest zapłacić okup, ale nie ufa porywaczom. Prosi więc o pomoc komisarza Grosza. Jednak plan działania porywaczy wyprzedza wszystkie akcje policji. Zrozpaczony mąż traci zaufanie do Grosza, a komisarz bliski jest zwątpienia w swoje umiejętności. W tej grze wygrać może tylko ten, kto znajdzie błąd w perfekcyjnym planie porywaczy.

„Zapłać im, proszę” to drugi tom serii powieści poświęconych śledztwom komisarza Grosza. Na ich kanwie powstał serial „Mrok” wyprodukowany przez TVP.

źródło opisu: http://oficynka.pl/

źródło okładki: http://oficynka.pl/

Wioleta Sadowska | 2014-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

"Każdy dostaje w życiu swoją szansę. Wygrywają ci, którzy chcą z niej skorzystać".

Ludzie bogaci mają cudowne życie. Wysoki status społeczny zapewnia im różnorodne możliwości, oraz zaspokajanie nieograniczonych niczym pragnień. Nie wszystko jest jednak tak wspaniałe i kolorowe, jak mogłoby się wydawać. Wielki majątek niesie bowiem ze sobą również wielkie niebezpieczeństwa, a jednym z nich jest porwanie dla okupu. Zapraszam do zgłębienia historii takiego porwania, dość nietypowego w swojej naturze.

Andrzej Swat to znany reżyser filmowy i scenarzysta, autor takich seriali jak "Tulipan" czy "Akwen Eldorado". Autor mieszka obecnie w Puszczy Kampinoskiej, wykłada w PWSFTViT w Łodzi. "Zapłać im, proszę" to drugi tom serii pt. "Grosz", ukazujący śledztwa komisarza Grosza. Na ich kanwie Telewizja Polska wyprodukowała serial pt. "Mrok".

Jolanta Gajda, żona Stanisława Gajdy - majętnego biznesmena z branży budowlanej, po wizycie w salonie piękności i wypiciu ulubionej kawy z...

remika | 2014-03-28
Na półkach: Przeczytane, 2014

Już nie pamiętam kiedy tak "męczyłam" książkę. Sam szkielet książki ok , pomysł może i był ale rozwinięcie postaci zaproponowane przez autora kiepskie.Bohaterzy tacy jak Grosz powinni być wyraziści a tu nie wiedziałam czy go lubię czy nie lubię , czy to ciapa czy fajny policjant.Pomiędzy głównym wątkiem książki wplecione przemyślenia,które mnie wybijały i nudziły.Uwierzcie mi rzadko kiedy porzucam czytane książki ale w tym wypadku miałam taką ogromna chęć ;)

emindflow | 2013-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2013

Bardzo przeciętna powieść kryminalna z fabułą umieszczoną we współczesnej Warszawie. Porwanie dla okupu żony bogatego przedsiębiorcy to główny wątek tej książki. Autor zbudował tę powieść w taki sposób, że czytelnik może śledzić akcję na przemian - z pozycji policjantów oraz porywaczy i ofiary. Lubię akcję rozgrywającą się w polskiej rzeczywistości, więc czytało mi się to nawet nie najgorzej, ale to za mało na wysoką ocenę. Jak na tego typu powieść brakuje tempa i emocji, a zakończenie jest zupełnie bezbarwne.
W sumie - można przeczytać, ale szału nie ma.

wiedźma | 2013-12-30
Przeczytana: 27 grudnia 2013

"Zapłać im, proszę" to typowy kryminał policyjny z elementami sensacji, gdzie przestępca przez długi czas wodzi ścigających go policjantów za nos, doskonale się przy tym bawiąc. Bowiem intryga w powieści Swata jest bardzo dobrze skonstruowana. Jak dla mnie stanowi ona najmocniejszy punkt całej historii. Choć głównego złoczyńcę czytelnik poznaje już na samym początku to sposób w jaki prowadzi on swoją grę z organami ścigania jest dobrze przemyślany i napisany.

Całość na: http://wiedzma-czyta.blogspot.com/2013/12/andrzej-swat-zapac-im-prosze.html