Allegro - kampania grudzień kat. romans

Czerwień naszyjnika

Tłumaczenie: Beata Horosiewicz
Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
Otherwise Engaged
9788324152018
giovanna

Amity Doncaster, słynna podróżniczka, przemierzyła wszystkie lądy i dobrze zna smak przygody. Benedict Stanbridge, uczony i szpieg, patrzył w oczy niebezpieczeństwu w najdalszych zakątkach egzotycznych krain. Spotkali się na karaibskiej wyspie. Lecz wkrótce Amity wróciła do Londynu, a Benedict przepadł gdzieś z tajemniczą misją. Teraz zjawia się znowu. Wie, że dziewczynie grozi niebezpieczeństwo. I to z jego powodu. Plotkarska prasa przypisuje Amity grzeszny romans z Benedictem. A w Londynie grasuje seryjny zbrodniarz. Na ofiary wybiera panny, na które padł cień skandalu..

źródło opisu: Amber, 2015

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

Główna bohaterka Amity Doncaster jest słynną, piękną podróżniczką przemierzyła odległe lądy i dobrze zna smak przygody.A Benedict Stanbridge jest uczonym szpiegiem, patrzył mocno w oczy niebezpieczeństwu w najdalszych zakątkach egzotycznych krain.
Mieszkańcy plotkują o jego grzesznym romansie opinia publiczna im przypisuje, że romansują obydwoje Amity z Benedictem.

Lubię Amandę Qiuck i jej powieści czytać, ma w sobie to coś, że przykuwają moją uwagę, wzrok, że chce się czytać.Dobra fabuła,szybkie zwroty akcji, utrzymana powieść kryminalna w napięciu.
Wciągnęła mnie natychmiast, zaciekawiła pochłonęłam książkę od początku do samego końca.
Jest tu trochę miłości i kryminału, ale lektura świetna, rewelacyjna, a także ciekawa.
Miłe chwile spędziłam przy książce przyjemny relaks zapewniłam sobie.

Kurebayashi | 2015-07-30
Na półkach: Przeczytane, Amanda Quick
Przeczytana: 28 lipca 2015

Uwielbiam dobrze napisane kryminały, zarówno te "lekkie" jak "mocniejsze". Tu mamy przykład tego pierwszego, w dodatku A. Quick umiejętnie łączy ciekawą sprawę kryminalną i wątki romansowe. Wcześniej czytałam "Tajemnice dziennika lokaja" tej autorki i dobre wspomnienia z tamtej lektury zachęciły mnie do sięgnięcia po "Czerwień naszyjnika". I nie zawiodłam się - główne postaci, a także te drugoplanowe wzbudzają sympatię i są wyraziste, akcja toczy się w szybkim tempie, mamy tu zbrodnie, szaleńca ze skalpelem, wątki szpiegowskie ( na szczęście w małych dawkach) i zaskakujące zwroty akcji. Amanda Quick pisze lekko i z humorem. Chętnie sięgnę po kolejne książki jej autorstwa.

Paulina | 2015-05-21
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 17 maja 2015

Dawno już nie czytałam nic autorstwa Amandy Quick - więc pomyślałam,że miło będzie wrócić. Pamiętam, że swego czasu bardzo lubiłam serię o Tobiasie i Lavinni oraz całą serię o ludziach ze zdolnościami paranormalnymi.
Tym razem jednak, przyznaję nie było ani achów ani ochów - nie czytałam jednym ciągiem. Hmmm...nie to że książka nie podobała mi się. ...czuję jednak niedosyt. Prosta - może zbyt prosta - intryga - trochę romansu i trochę kryminału. Ot i cała powieść

książek: 1934
wrzos118 | 2017-07-17
Przeczytana: 2015 rok

Romans z kryminałem to coś co lubię. Amity i Benedict spotykają się w dość nieoczekiwanej dla siebie sytuacji, on jest postrzelony, ona go opatruje i mimo, że nic pomiędzy nimi się nie dzieje, to opinia publiczna posądza ich romans, co powoduje, że dziewczyna staje się obiektem seryjnego mordercy. Tylko jej opanowanie oraz doświadczenie nabyte w trakcie podróży pozwala jej ocalić życie. Jednak mordercę trzeba schwytać ...

martolina | 2015-12-30
Przeczytana: 29 grudnia 2015

lekka i miła opowieść na dłuższy wieczór, trochę miłości i trochę kryminału

gabith | 2016-02-02
Przeczytana: 18 stycznia 2016

Beznadziejne! Najgorsze, co kiedykolwiek przeczytałam tej autorki oraz najgorszy romans ever! A to dlatego, że to wcale nie jest romans, tylko kryminał i to nawet z elementami horroru (szalony seryjny morderca jest dla mnie horrorem). Widać, że autorka wymyśliła sobie intrygę/historię kryminalną, którą bardzo chciała napisać, tylko dlaczego wsadziła ją w swoje romanse? Romansu tam jak na lekarstwo, odrobina na początku, dwie szczypty w środku i na końcu – żeby było, że żyli długo i szczęśliwie. Bohaterowie wyjątkowo mdli, tzn. główna para. Ona niby „światowa” kobieta, nietuzinkowa ale jednak za mało charakterna a w zachowaniu kompletnie nijaka, a on totalnie mdły i bezjajeczny.
Nie polecam.

asiasso | 2016-03-15
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 15 marca 2016

Bardzo denerwowała mnie niewiedza autorki, a tym samym książka bywała mało wiarygodna i irytująca momentami. W czasach powozów i księżniczek, ludzie nie umierali na raka, bo nie wiedziano co to... Było bardzo dużo historycznych nieścisłości. No, ale jeśli ktoś na historii się nie zna, to można przeczytać.

Tully | 2016-04-14
Przeczytana: 11 kwietnia 2016

To moja pierwsza ksiazka pani Amandy i obawiam sie ze ostatnia... najlepiej bym mogla porownac autorke do pani Ahorn lekka kobieca powiesc troche sensacji troche romansu i seksu, wszystko w czasqch do ktorych wszystkie wzdychamy i juz recepta na sukces gotowa... czyta sie dosc dobrze jednak naiwnosc i schematyczne charaktery daja nam poczucie blahosci , czerne postacie sa glupie od poczatku do konca a bohaterzy wspaniale lawiruja miedzy niebezpieczenstwami na koncu obnazajac prawde.
lekki swobodny watek romansowy, troszke wyrazniejszy sensacyjny lecz tak naiwny ze ksiazka celuje pewnie w wiek okolo 14 lat... Jesli to ma byc krolowa romansu historycznego to chyba jednak zostane prze New Adult...

alja | 2017-06-18

Świetna