The Summer I Turned Pretty Complete Series

Wydawnictwo: Penguin Books
lato, wakacje
angielski
Camillie

Belly has always lived for the summertime because it means all her favorite things: swimming, the beach and the Fischer boys, Conrad and Jeremiah. She has spent every summer with them at Cousins Beach for as long as she can remember. She has always been in love with Conrad and finally, one summer, it seems like he might have feelings for her too. But it turns out, so does Jeremiah. As the...

As the summers go on, Belly has to choose between two brothers who love her as she comes to the realization that she will have to break one of their hearts.

źródło opisu: www.goodreads.com

źródło okładki: www.goodreads.com

Wiktoria_serduszko | 2019-04-09
Przeczytana: 07 kwietnia 2019

To piękna powieść o grupce przyjaciół. Troska, miłość i wsparcie są w niej najważniejsze. Spodziewałam się zupełnie czegoś innego- opowieści o pustej dziewczynie, a zastałam prawdziwą przyjaźń. Faktycznie czasem miałam ochotę rzucić tę książkę w kąt i już do niej nie wracać, ale nie wybaczyłabym sobie, gdybym jej nie przeczytała do końca. To chyba jedyna książka, która mnie tak wkręciła, że czytałam nawet podczas obiadu, śniadania czy kolacji. Wokół mnie mogły smoki latać, a ja bym tego nie zauważyła. Opanowałąm ją w niecałe dni, czego bardzo żałuję. Zdecydowanie za krótka! Polecam z CAŁEGO SERCA!

Luna Fisher | 2018-10-02
Przeczytana: 02 października 2018

Czy kiedykolwiek odliczaliście dni do czegoś niesamowicie ważnego? Głupie pytanie, każdy kiedyś odliczał do czegoś ważnego w życiu, ja odliczam do Świąt aby rozpocząć przerwę świąteczną zważywszy, że dopiero w środę powracam na uczelnię, ale to nie o mnie tutaj będziemy rozmawiać.

Belly każdego roku, na okres całych wakacji wraz ze swoją matką i starszym bratem wyjeżdżają do najlepszej przyjaciółki jej mamy - Susanny. Odkąd Belly się urodziła każde wakacje oznaczały dom przy plaży i zabawę z jej najlepszymi przyjaciółmi (synami Susanny) - Jeremim oraz Conradem. Dziewczyna traktowała ich prawie jak swoich prawdziwych braci i za każdym razem gdy wracała do swojego prawdziwego domu już nie mogła się doczekać, aż spotka swoich ulubieńców i będą mogli spędzić czas nad morzem.

Mimo, że tak ich uwielbiała to zawsze uważała się za outsidera, chłopcy woleli spędzać czas razem, a ona im czasami wadziła - uważali, że jest dzieckiem mimo, że była tylko dwa lata młodsza od Conrada, a...

zensekai | 2018-09-28
Przeczytana: 26 września 2018

Ja się czuję oszukana. Miała być miłość, miała być rywalizacja, miała być bratobójcza walka, sercowe rozterki i finał z fajerwerkami. Miała być książka czytana z wypiekami na policzkach i niecierpliwym przewracaniem kartek. Wszak to kolejny bestseller. A tymczasem było jedno, wielkie nic. Zero, null, nothing, nada. Zero emocji, zero miłości, zero akcji, zero fabuły, zero wypieków na policzkach. Otrzymałam w zamian rozczarowanie, irytację, bohaterów o irytujących charakterach i niesmak, że dałam się oszukać, że będzie to dobra książka. Nie polecam.

VViolla | 2018-02-17
Przeczytana: 14 lipca 2017

Lekka lekturka - to na pewno. Idealna na lato? Tak. Cała akcja rozgrywa się w pięknym malowniczym miejscu. Domek w małej miejscowości, tuż przy pięknej piaszczystej plaży, ocean i szum fal. Piękny wakacyjny obrazek. A dodatkowo oczywiście wątek miłosny, który gra pierwsze skrzypce w całej powieści.

Poznajemy główną bohaterkę Belly, nastolatkę, która wraz z mamą i bratem co roku na wakacje przyjeżdża do wakacyjnego domku położonego w malowniczej okolicy. Basen, duży dom, plaża, ocean - idealne miejsce na wypoczynek. Dom należy do najlepszej przyjaciółki mamy Belly. Ona również wraz z dwójką swoich synów przyjeżdżają tam na wakacje. Stało się to już tradycją, że co roku obie przyjaciółki ze swoimi dziećmi spędzają lato w tym malowniczym miejscu. Tego roku jednak było trochę inaczej. Jeremi i Conrad (bracia) nagle w Belly zauważyli nie tylko małą pyskatą dziewczynkę, którą znali od dziecka. Belly staje się piękną kobietą, która wkradła się w serca obu chłopców. Książka przedstawia...

Groszkowa | 2018-01-24

Średnio podoba mi się ta książka. Tak naprawdę to akcja cały czas stoi w miejscu, nie dzieje się nic ciekawego a zakończenie jest dnem. Zero zaskoczenia, zero refleksji. Nie polecam.

Kasia | 2017-10-10
Przeczytana: 23 lipca 2015

Typowa młodzieżówka - nastolatka i jej miłosne perypetie. Pierwsze zauroczenia, przyjaźnie, bolesne zawody i rozczarowania. Idealna na wakacje.

"Wolałabym żyć normalnym życiem. W ten sposób zawsze mogłabym mieć nadzieję, że nadejdzie ten idealny dzień. Nie chciałabym takiego życia, które składa się z jednego dnia powtarzanego w kółko."

Sherry | 2017-08-28
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 28 sierpnia 2017

JAK WIELKĄ EGOISTKĄ MOŻE BYĆ NASTOLATKA?

Na co w ciągu roku, może czekać przeciętny nastolatek? Na urodziny? Na Boże Narodzenie? Na koniec roku szkolnego? Na rocznicę poznania swojej drugiej połówki? Dla szesnastoletniej Belly, najbardziej liczą się wakacje. Okres pomiędzy czerwcem a sierpniem zawsze był dla niej wyznacznikiem szczęścia, a to z jednego konkretnego powodu - wyjazdu do domku letniskowego. To tam, co roku czeka na nią cudowna Susanna oraz jej nie mniej cudowni synowie - młodszy, otwarty i wesoły Jeremi oraz starszy, cichszy, zamknięty w sobie, humorzasty Conrad, do którego to wyrywa się serce Belly. Tego lata wszystko ma się zmienić - ona nie jest już dzieckiem, oni w końcu zauważają w niej dziewczynę, a nie tylko kogoś z kim od dzieciństwa spędzali wakacje. Braci jednak jest dwóch, ona jedna, a wakacje krótkie...

Jenny Han, do tej pory kojarzyła mi się z lekkimi, mało ambitnymi, ale romantycznymi i zakręconymi Young Adult, które być może nie urzekają...

FairytaleePrincess | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Jestem oczarowana!
"Tego lata stałam się piękna" nie jest powieścią głęboką, ambitną, wypełnioną górnolotnymi cytatami i nie jest też co prawda idealna, ale do ideału brakuje jej niewiele. Książka spodobała mi się dzięki niezwykłemu klimatowi, jaki się w niej roztaczał, i już teraz Wam radzę - jeśli chcecie ją czytać, to tylko latem! Jest też prawdziwa. Co prawda na początku za bardzo analizowałam zachowanie głównej bohaterki, po czym palnęłam się w łeb i stwierdziłam, "przecież ona ma dopiero 16 lat, czy Ty byłaś lepsza w jej wieku?!" i czytałam dalej. Fabuła nie stała w miejscu, ciągle coś się działo, czytałam z zapartym tchem i cały czas przewracałam strony z rosnącą ciekawością. Na końcówce wzruszenie ścisnęło mi gardło. Myślę, że jest to naprawdę dobra powieść dla młodzieży. Rówieśnicy głównej bohaterki, a także osoby odrobinkę młodsze i te starsze również powinny sobie w czasie wakacji przeczytać takie "Tego lata stałam się piękna" bo nie dość że książka na czasie,...

Domcia | 2017-07-12

Belly zakochuje się w Conradzie który ją odtrąca

| 2017-05-29
Na półkach: Przeczytane, Młodzieżowe, 2017

Kiedy książka jest o szesnastolatkach, jest głupim pomysłem, przeplatanie teraźniejszości z przeszłością. Po co opowiadać co robiła gdy miała 7 czy 8 lat, tym bardziej, że nie wnosiło to nic do książki. Sporo nieścisłości, w jednym zdaniu ona ma dwanaście lat a dwa zdania niżej piętnaście. Nie wiem czy to błąd autorki czy tłumacza.
Temat mógłby być ciekawy gdyby już sporo takich nie było w innych książkach, ale mogła się obronić gdyby była ciekawa. A była nudna jak flaki z olejem. Za drugą część się nie zabieram, bo trafi mnie gdy będę musiała czytać o osiemnastolatce a połowa książki to będą jej wspomnienia jako 10 latki.