Ogień za ogień

Okładka książki Ogień za ogień Jenny Han, Siobhan Vivian
Okładka książki Ogień za ogień
Jenny HanSiobhan Vivian Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Ból za ból (tom 2) Seria: Young literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2016-10-27
2013-08-13
Natalia Laprus

Okładka książki Popiół za popiół Jenny Han, Siobhan Vivian
Popiół za popiół Jenny Han, Siobhan ...
Okładka książki Ból za ból Jenny Han, Siobhan Vivian
Ból za ból Jenny Han, Siobhan ...

Druga część jeszcze bardziej trzyma w napięciu.

Druga część jeszcze bardziej trzyma w napięciu.

jakiś czas temu ogromnie zachwycałam się pierwszą częścią trylogii "Ból za ból" niesamowicie mnie zachwyciła już od pierwszych stron i mimo, że jest młodzieżówką, od których ostatnio odeszłam, tą czytałam z ogromną przyjemnością i lekkością, a to w jakim momencie się zakończyła tylko zachęcało do tego, żeby sięgnąć i po kolejny tom. a kolejny tom to jeszcze więcej zemsty, ale i jej skutków, nie zawsze szczęśliwych....

od pierwszych stron książka niesamowicie wciągnęła mnie do swojego świata, którym byłam oczarowana już przy poznawaniu pierwszego tomu. autorki mają bardzo lekki styl pisania, przez co bardzo szybko całość udało mi się przeczytać, a ta część jest już dość grubą cegiełką. Fabuła była trochę pokręcona, ale miała w sobie coś, co czytelnika bardzo do niej przyciągało. autorki świetnie pokazały, że każde czyny te złe, ale i te dobre mają swoje konsekwencje, które nie zawsze są takie jakie byśmy je chcieli.

bohaterki zagubiły się trochę w tym kole zemsty, ale też dzięki temu bardzo się do siebie zbliżyły, każda z dziewczyn była kompletnie inna, z kompletnie innych domów, dodatkowo każda z innymi problemami, i innym motywem zemsty, która nie zawsze idzie po naszej myśli... w tej części pięknie pokazany został motyw przyjaźni, nawet takiej która podobno już się zakończyła. główne bohaterki dbały o siebie nawzajem i zrobiłyby dla reszty zapewne wszystko. ten tom miał taki plot twisty, że nadal nie doszło do mnie wszystko co się tam do końca wydarzyło i cieszę się, że ostatnia część już jest u nas wydana i dowiem się co dalej, bo nie mogę przestać o tym myśleć....

O JEZU CO TUTAJ SIĘ PODZIAŁO!
"Oko za oko, ząb za ząb, ból za ból. Życie za życie. Tak to się zaczęło. I tak się skończy."
Chciałabym zacząć od zdania dużo wnoszącego to tej recenzji: Lillia WTF. Dosłownie po co ona w ogóle pojawiła się w tej historii? Nienawidzę jej od samego początku pierwszego tomu do teraz więc jednak coś jest na rzeczy.
DOBRA ZEJDŹMY NA ZIEMIĘ. Muszę przyznać, że od pierwszych stron czułam się jakbym czytała zupełnie inną lekturę z zupełnie innymi bohaterami (poza tą nieszczęsną Lillią oczywiście). Wydaje mi się, że seria wzniosła się na wiele wyższy poziom niż jakiś czas temu. Owszem moja droga do polubienia tej książki był równie wyboista jak ta, którą jeżdżę do szkoły, aczkolwiek "HEJ, TO DALEJ DROGA!". Atutami tej młodzieżówki na pewno są krótkie rozdziały z trzech perspektyw oraz prosty język, którym została napisana. Dlatego jeśli boicie się sięgnąć po ten tytuł po przeczytaniu pierwszego tomu ze względu na długość mogę zapewnić Wam, że nie będzie to aż tak odczuwalne.
Chciałabym jeszcze na momencik skupić się na zakończeniu książki. Mogłabym rzec, że było ona wyborne, ale tego nie zrobię (nie teraz). Czemu? Ponieważ dopiero przez ostatnie 30 stron coś zaczęło się dziać. Serio jeśli macie tendencję do czytania ostatnich rozdziałów przed lekturą nie róbcie tego w przypadku tej książki.
TW:
-przemoc,
-próba samobójcza,
-zażywanie środków psychoaktywnych,
-niebezpieczne zachowania,

O JEZU CO TUTAJ SIĘ PODZIAŁO!
DOBRA ZEJDŹMY NA ZIEMIĘ. Muszę...

Jeśli myśleliście, że pierwszy tom trylogii Zemsta był mocny... to drugi bije go na głowę.

Kolejny raz spotykamy Lilię, Kat i Mary. Tym razem skupiamy się na zemście Mary... która ciągle nie może zapomnieć o tym, co zrobił jej Reeve. Plan jest prosty... złamane serce za złamane serce.
Dziewczyny przekonają się jednak, że owa zemsta nie zawsze jest słodka, a czasem pozostawia po sobie coś zdecydowanie gorszego od poczucia zwycięstwa.

"Ogień za ogień", to taki modelowy przykład tego, czego nie warto robić. To historia nawarstwiającej się fali gniewu, rozczarowania i pragnienia wzajemności w doznanych krzywdach. To historia o tym, co się stanie, jeśli plan wymknie się spod kontroli.

To taka powieść, którą czyta się z ekscytacją, bo chce się dowiedzieć, jak to wszystko się potoczy. Czy sprawiedliwość wygra? Nie jesteśmy jednak w stanie przewidzieć tej kulminacji. Tego zakończenia, które wgniata w fotel i sprawia, że człowiek siedzi gapiąc się w przestrzeń i zastanawia się, jak od niewinnego psikusa mogło dojść do zdarzeń o tak ogromnych konsekwencjach.

Nie mam pojęcia co autorki książki planują na zakończenie tej serii. Niemniej jestem tego ogromnie ciekawa. Choć trylogia Zemsta, to taka Plotkara 2.0, to dla mnie ma ona ogromną wartość i niesie ze sobą bardzo duży ładunek emocji. I morał. Że każdy czyn ma konsekwencje. Czasem takie, jakich nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić.

Dziewczyny po raz kolejny staną na przeciwko swoich wrogów. Tych którzy wyrządzili im krzywdę. Połączyła te różne od siebie ogniwa, chęć zemsty. Myślicie że wiecie o Lilli, Kat i Mary już wszystko, to się bardzo mylicie. Po wydarzeniu na balu, gdzie ucierpiał Reeve, zdecydowanie wszystko się uspokoiło, jednak to tylko cisza przed burzą. Zdaniem Mary, chłopak za wyrządzone krzywdy powinien bardziej ucierpieć i jego kara nie była dostateczna. Bo to właśnie przez niego dziewczyna nie mogła żyć z poczuciem bezpieczeństwa, a jej psychika już nie funkcjonowała tak dobrze jak z przed wydarzenia które zdecydowanie zmieniło jej życie. Obwinia za to chłopaka i nic nie jest w stanie zmienić jej decyzji. Jej chęć zemsty jest tak silna, że mogłabym przysiąc że osiągnęła już status obłędu. Dlatego też wraz z przyjaciółkami obmyśliły plan idealny. I tu wskakuje w swoją role Lillia która ma swoją piękną buzią uwieść Reevena, by później zostawić go ze złamanym sercem. Rozkochać i porzucić co w tym planie może pójść nie tak, przecież to takie proste. A może jednak nie?? O czym przekonają się na własnej skórze dziewczyny i nie będą się spodziewać jakie skutki przyniosą ich kolejne plany. A opracowana chęć zemsty zacznie się sypać jak domek z kart. Trudne decyzje które będą musiały podjąć bohaterki być może poróżnią je, czy te trio do końca opowieści będą tak samo się przyjaźnić jak na początku?? Czy wydarzy się co co je poróżni?? I ich paczka się rozpadnie??? Poprzednie występki uszły im na sucho czy teraz też tak będzie?? Czy zemsta będzie tak silna że dziewczęta posuną się do takich rozwiązań w których ktoś ucierpi???

Nastoletnie dramaty, miłosne rozterki połączone z motywem zemsty, czego chcieć więcej w książce dla młodzieży. I wyspa Jar która zdecydowanie przez całą opowieść trzymała klimat szkolnych przepychanek i problemów. Każda z dziewczyn jest swoim narratorem, dlatego też poznajemy je bliżej i z każdą kolejną stroną wejdziemy w głąb ich myśli i uczuć. Dlatego też ta chęć zemsty będzie ukazana z trzech różnych stron, jedna będzie silniejsza, kolejna zdecydowanie mniej, jednak obłęd jednej z nich może doprowadzić do tragedii. A teraz coś od siebie, ta cześć podobała mi się bardziej od poprzedniej, jednak na końcu pozostawiła tak ogromny niedosyt i niedowierzanie że fabuła może była ciut przewidywalna jednak zakończenie wbija w fotel.

Dzisiaj poświęcimy chwile drugiemu tomowi seri Zemsty, z którym bardzo się polubiłam.
Jest to seria dla młodzieży, którą przyjemnie się czyta, ma miły język, a co najważniejsze wciąga jak nie mało kto.

Ten tom, to spora cegiełka… Miałam ogromny zastój czytelniczy przez co długo go czytałam. Nie mogłam się wciągnąć, mimo wszytko uważam, że był bardzo fajny🫶

Mam nadzieje, że kolejny i zarazem ostatni tom tej serii, przypadnie mi do gustu tak samo jak i te, ponieważ były przyjemne i z wyczekiwaniem czekam na ,,Popiół za popiół”.

Wyspa Jar sprawiła, że poczułam ten klimat zemsty, przyjaźni i nastoletnich problemów odrywając się od ponurej rzeczywistości i świata szkolnego w Polsce…

Daje tej książce 3,5⭐️ I czekam na finalny tom🫶

W kolejnym tomie poznajemy dalsze losy trzech bohaterek, a co najfajniejsze, każda dziewczyna opowiada ze swojej własnej perspektywy, przez co czujemy dreszczyk emocji....

📖 „Ogień za Ogień,” seria Zemsta, tom II by Jenny Han & Siobhan Vivian 8/10⭐️

Książka jest kontynuacją opowieści o losach trzech dziewczyn, które olały karmę i postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce, zamieniając się w żądne sprawiedliwości mścicielki 🦹🏼‍♀️😤 Akcja toczy się na malowniczej Wyspie Jar, którą poznajemy z perspektywy bohaterek, co urozmaica całą fabułę. Dzięki potrójnym narracjom możemy dogłębnie poznać dziewczyny, ich losy i motywacje, zbudowane na podstawie przeżyć czy głęboko skrywanych emocji. Książka porusza tematy wątpliwe moralnie, bo przecież nigdy nie powinniśmy/nie powinnyśmy zwalczać ognia ogniem (prawda?) 🧯💔 Ale Lilia, Kate i Mary przekonają się o tym na własnej skórze. Czy są w stanie pogodzić się z nadchodzącym nieznanym? A może ich intryga poniesie wielkie fiasko, gdy pojawią się niespodziewane uczucia, nowe okoliczności i trudne decyzje? Dziewczyny jeszcze nie wiedzą, ale ten płomień zdecydowanie może je sparzyć 😳🤯🤭

Pod tą ognistą, pomarańczową okładką (i cudowną wklejką!) znajdziesz:
🔥 dalsze losy trzech protagonistek
🔥 motyw zemsty i dylematy moralne
🔥 uczucia, które nie miały się pojawić
🔥 trudne i bolesne tematy (oznaczone w TW książki)
🔥 rzeczywistość, która nie jest wcale taka prosta i wydarzenia, które mogą przybrać kompletnie inny, niebezpieczny obrót
🔥 trzy perspektywy, łączące się w szybką i płynną całość (w tej części odczułam duże wpływy Lilii)
🔥 prosty język & spójność między autorkami książki
🔥 fabułę toczącą się w trakcie roku szkolnego (jesień/zima)
🔥 dużo akcji i ciekawych wydarzeń, co powoduje, że lecisz przez tę książkę jak ptak
🔥 potężny plot twist na końcówce (i to taki serio max, trust me)
Bardzo dobrze czytało mi się ten tytuł! Zostałam niesamowicie wciągnięta, do tego stopnia, że spaliłam sobie całe plecki (tak, czytałam ją na plaży… no i skończyło się to faktycznie ogniem, bo taka ciekawa książka, że zapomniałam o palącym słońcu 🥵)! Pokładam wielkie nadzieje w trzeciej i ostatniej części serii i już nie mogę się jej doczekać. Ale to zdecydowanie przez finalny plot drugiego tomu 👏🏻 Jest on świetny, poruszający i lekko zdumiewający. Po przeczytaniu ostatniej strony niecierpliwie chce się więcej, więc zaopatrzcie się lepiej w trzeci tom w tempie ekspresowym, bo jak nie - będzie Wam groziła zżerająca ciekawość 😅🤫✨ Wątek paranormalny został poniekąd wyjaśniony i już mi on nie przeszkadza, bo jest naprawdę bardzo dobrze przemyślany i całkiem wpasował się w całość (istna wisienka na torcie) 🍒 Więc teraz już więcej na ten motyw nie narzekam, rel, bo dodał on tego pożądanego „efektu wow” do całej serii. Jeśli lubicie licealne intrygi, poruszające wiele istotnych kwestii i problemów oraz gdy podoba Wam się motyw zemsty i lekki dreszczyk emocji - musicie przetestować tę serię i dać się ponieść losom naszych bohaterek, które nie zawsze podejmują dobre decyzje. Ale kto nie popełnia błędów? Przekonajcie się sami do czego może doprowadzić ten ogień 🥵🔥✨💔🧯

Buziaki 💋
@julkolas

[💬 współpraca recenzencka z Wydawnictwo Young]

📖 „Ogień za Ogień,” seria Zemsta, tom II by Jenny Han & Siobhan Vivian 8/10⭐️

comfort_book_ : „Ogień za ogień” jest to druga część trylogii od popularnej autorki Jenny Han, która swoją popularność zyskała książką „Tego lata stałam się piękna”.
Pierwsza część przygód naszych odważnych bohaterek nazywa się „Ból za ból” i to właśnie po nią polecam Wam sięgnąć w pierwszej kolejności, ponieważ „Ogień za ogień” to jest kontynuacja.

„Ogień za ogień” jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń, które miały miejsce w pierwszej części serii, czyli tuż po tajemniczym wypadku, w którym poważnie ucierpiał Reeve.
W ramach przypomnienia, trzy dziewczyny Mary, Kate i Lilia pragnęły zemsty na osobach, które je skrzywdziły. I choć z pozoru nic mają ze sobą nic wspólnego to właśnie to negatywne uczucie sprawiło, że postanowiły połączyć swoje siły.

Jednak dla Mary jest za ciągle mało. Uważa ona, że Reeve niedostatecznie mocno ucierpiał, że powinien zostać skrzywdzony bardziej, ponieważ ona niesamowicie przez niego cierpiała i cierpi wciąż, bo to co on zrobił wiele lat temu, odcisnęło piętno ma jej psychice. I tak dochodzi do momentu, że dziewczyny wpadają na pomysł, że piękna Lillia uwiedzie Reeva i później go zostawi, po prostu zabawi się jego uczuciami…
I to jest tylko kropla w morzu, to co się dzieje w tej książce…
Dostajemy tutaj pewną mroczną historię, siłę przyjaźni i oddania oraz zemsty…

Czy polecam tą książkę? Ba! Polecam Wam całą trylogie, bo choć trzeciego tomu JESZCZE nie przeczytałam to ja już wiem, że będzie interesujący!

Zakończenie drugiego tomu wbija w fotel, ja musiałam przeczytać go dwa razy, by zrozumieć, co tam się tak naprawdę stało!

„Ogień za ogień” jest...

🔥 ᴏɢɪᴇɴ́ ᴢᴀ ᴏɢɪᴇɴ́ 🔥

„Gdy ogień raz zostanie rozpalony, możesz jedynie pozwolić mu płonąć”

Z pewnością mogę stwierdzić, że drugi tom trylogii Zemsta podobał mi się bardziej niż pierwszy. Ta część zdecydowanie mnie wciągnęła, że przeczytałam ją w niecałe 2 dni.

Książka "Ogień za ogień", drugi tom trylogii "Zemsta", przenosi czytelnika w wir emocji, nieoczekiwanych zwrotów akcji i trudnych wyborów. Historia trzech bohaterek, Lillii, Kat i Mary, kontynuuje się, a temat zemsty wciąż pozostaje głównym motywem tej powieści.

Omg! Ta książka miała tyle zwrotów akcji, ciagle się coś działo. „Ogień za ogień” to historia pełna wzlotów i upadków. W ciągu niespełna pięciuset stron przeżyłam wraz z bohaterami przygodę pełną niespodziewanych zwrotów akcji, zawodów, rozterek miłosnych i uśmiechów. Szczerych i nieszczerych.

Zdecydowaną zaletą tej książki jest to, że każda z głównych bohaterek jest inna. Zarówno z charakteru, jaki i wyglądu. Nic je nie łącz oprócz chęci zemsty….

W tej książce są również poruszane ciężki tematy. Dużym plusem tej książki jest dużo wątków oraz perspektywa napisana z trzech stron.

Jeżeli chodzi o styl to trzeba tu zaznaczyć, że autorki utrzymały poziom. Mało tego zdołały mnie zaciekawić bardziej niż w poprzednim tomie za co czapki z głów. A zakończenie? szokujące i pozostawiające czytelnika w lekkim amoku.

„Ogień za Ogień” niezwykle ciekawa i intrygująca kontynuacja serii o trzech z pozoru różnych dziewczynach. Nie tylko fani młodzieżówek mogą czuć się zadowoleni. Ci, którzy preferują mroczniejsze klimaty mogą znaleźć coś dla siebie, a ci, którzy uwielbiają dramaty również nie pożałują sięgnięcia. CZYTAJCIE, bo naprawdę warto!

🔥 ᴏɢɪᴇɴ́ ᴢᴀ ᴏɢɪᴇɴ́ 🔥

„Gdy ogień raz zostanie rozpalony, możesz jedynie pozwolić mu płonąć”

✨🔥

,,Ogień za ogień" to drugi tom trylogii Zemsta, w którym poznajemy dalsze losy Mary, Lillii i Kat. Od ich występku na balu minęło już trochę czasu i wydaje się, że nikt nie powiązał dziewczyn z wydarzeniami mającymi wtedy miejsce. Im jednak wciąż jest mało i obmyślają, jak odegrać się na osobie, która złamała jednej z nich serce. Okazuje się jednak, że ten z pozoru doskonały plan będzie niósł za sobą poważne konsekwencje.

🏫🏘️

,,Ogień za ogień" wciągnął mnie jeszcze bardziej niż poprzedni tom, choć nie sądziłam, że to możliwe. Podczas lektury mogłam lepiej poznać nie tylko główne bohaterki, ale i postaci poboczne. Uważam, że wszystkie wątki zostały ciekawie poprowadzone, ale najbardziej zdziwił mnie rozwój motywu paranormalnego. Przyznam, że w pierwszej części nie byłam do niego przychylnie nastawiona, ale w kontynuacji okazał się naprawdę mocną stroną powieści.

Oprócz nastoletnich dramatów i rozterek miłosnych można w tej serii znaleźć bardzo ciekawe rozważania na temat zemsty i jej konsekwencji dla obu stron konfliktu.

Ze względu na mnogość toksycznych zachowań polecałabym tę książkę raczej starszym nastolatkom.

Nie mogę się już doczekać finałowego tomu trylogii! 💛🧡❤️

🛳️⚓

✨🔥