The Summer I Turned Pretty
Ag2S

Belly liczy czas w porach roku. Wszystko, co niezwykłe i magiczne, przytrafia się jej między czerwcem a sierpniem. Zimą dziewczyna odlicza tygodnie dzielące ją od lata, od domku przy plaży, Susanny i – co najważniejsze – od Justina i Conrada. Poznała ich dawno temu. Najpierw traktowała jak braci, a potem pokochała jak chłopaków. Tego lata, tego pięknego i koszmarnego lata, wszystko zaczyna...

Tego lata, tego pięknego i koszmarnego lata, wszystko zaczyna się zmieniać. Ale czy skończy się tak, jak już dawno powinno się skończyć?
Pierwsza miłość. Sercowe rozterki. Jedna dziewczyna – dwóch zakochanych w niej braci.
Światowy bestseller!

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2014

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/

Arlet | 2016-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Początek i od razu pomyślałam, że ta książka nie może się równać z "Do wszystkich chłopców, których kochałam". Kisząca się w letnim domu grupka ludzi, czyli dwie matki i czwórka dzieci, a główna bohaterka to nawiedzona małolata z kompleksami i obsesją na punkcie braci Fisherów.
Jednak czytając, z każdą kolejną stroną, moje zdanie trochę się zmieniało. Jakie jest po skończeniu powieści?
Dalej uważam, że jest gorsza od tej, którą wymieniłam wcześniej i napisana z mniejszym polotem. Głównej bohaterki nie polubiłam i nie chciałabym mieć z taką do czynienia. Ogólnie rzecz biorąc nie ma w tej książce postaci, która przypadła mi do gustu. Chłopcy są beznadziejni (z wyjątkiem Jeremiego), nie licząc kilku przeblysków lepszego zachowania, a mamusie autorka zgrabnie podzieliła na tę kochającą i uczuciową oraz tę mniej wylewną i bardziej olewającą swoje potomstwo.
Do głównej historii, czyli sercowych rozterek prawie szesnastoletniej Belly, dodano poboczny wątek przyjaźni między matkami,...

FairytaleePrincess | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Jestem oczarowana!
"Tego lata stałam się piękna" nie jest powieścią głęboką, ambitną, wypełnioną górnolotnymi cytatami i nie jest też co prawda idealna, ale do ideału brakuje jej niewiele. Książka spodobała mi się dzięki niezwykłemu klimatowi, jaki się w niej roztaczał, i już teraz Wam radzę - jeśli chcecie ją czytać, to tylko latem! Jest też prawdziwa. Co prawda na początku za bardzo analizowałam zachowanie głównej bohaterki, po czym palnęłam się w łeb i stwierdziłam, "przecież ona ma dopiero 16 lat, czy Ty byłaś lepsza w jej wieku?!" i czytałam dalej. Fabuła nie stała w miejscu, ciągle coś się działo, czytałam z zapartym tchem i cały czas przewracałam strony z rosnącą ciekawością. Na końcówce wzruszenie ścisnęło mi gardło. Myślę, że jest to naprawdę dobra powieść dla młodzieży. Rówieśnicy głównej bohaterki, a także osoby odrobinkę młodsze i te starsze również powinny sobie w czasie wakacji przeczytać takie "Tego lata stałam się piękna" bo nie dość że książka na czasie,...

Priada | 2015-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2015

Pierwsza część o losach Belly, Stevena i dwójki rodzonych braci - Jeremim i Conradzie w których kocha się nasza bohaterka. Pokazano w jaki sposób i jakimi kategoriami myśli młoda dziewczyna i nie tylko...pierwsze miłości, zauroczenie, pierwsze zawody miłosne...kto z nas tego nie przechodził?
Fajne, beztroskie czasy - jednak kiedy cofnąć się w tył to wiele mało istotnych problemów wtedy było dla nas końcem świata.

Angelika Lachór | 2014-09-02
Przeczytana: 02 września 2014
Miki99 | 2014-05-07

"Tego lata stałam się piękna" to świetna książka o sytuacjach przez jakie musimy przejść w życiu. Belly zaskarbia sobie Naszą sympatie już na pierwszych stronach. W pewien sposób solidaryzujemy się z nią i w ten sposób towarzyszymy jej już do końca książki. Lektura wzbudza wielkie emocje i trzyma w napięciu. Książkę czyta się szybko; czasem niepotrzebne historie z przeszłości mogą denerwować, bo dzięki nim akcja zwalnia, ale mimo to nie można się od tej pozycji oderwać. Polecam ją wszystkim, którzy mają ochotę przeczytać dobrą historię nastoletniej miłości i przyjaźni oraz fanom tej wspaniałej pory roku - lata.

Ewelina | 2014-07-27
Przeczytana: lipiec 2014

Lekka i przyjemna.Bardzo szybko się czyta w sam raz na lato.Idealna dla nastolatek.

książek: 1909
Sherry | 2017-08-28
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 28 sierpnia 2017

JAK WIELKĄ EGOISTKĄ MOŻE BYĆ NASTOLATKA?

Na co w ciągu roku, może czekać przeciętny nastolatek? Na urodziny? Na Boże Narodzenie? Na koniec roku szkolnego? Na rocznicę poznania swojej drugiej połówki? Dla szesnastoletniej Belly, najbardziej liczą się wakacje. Okres pomiędzy czerwcem a sierpniem zawsze był dla niej wyznacznikiem szczęścia, a to z jednego konkretnego powodu - wyjazdu do domku letniskowego. To tam, co roku czeka na nią cudowna Susanna oraz jej nie mniej cudowni synowie - młodszy, otwarty i wesoły Jeremi oraz starszy, cichszy, zamknięty w sobie, humorzasty Conrad, do którego to wyrywa się serce Belly. Tego lata wszystko ma się zmienić - ona nie jest już dzieckiem, oni w końcu zauważają w niej dziewczynę, a nie tylko kogoś z kim od dzieciństwa spędzali wakacje. Braci jednak jest dwóch, ona jedna, a wakacje krótkie...

Jenny Han, do tej pory kojarzyła mi się z lekkimi, mało ambitnymi, ale romantycznymi i zakręconymi Young Adult, które być może nie urzekają...

Sorrow | 2014-08-09
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: sierpień 2014

No nie, no nie, no nie... Przyznaję, że trochę mojej winy w tym dlaczego ocena tej książki jest taka niska. Najzwyczajniej w świecie nie doczytałam, nie dopatrzyłam się, że to jest pozycja dla nastolatek, którą ja już nie jestem. Miał być trójkąt, więc jak to bywa spodziewałam się dramatów, akcji i wszystkiego co najlepsze, a dostałam nie dość, że kiepską historię to bardzo słabo napisaną... Nie ratuje jej niestety nic i ja ze swojej strony nie polecam. Przykro mi.

młoda_pisarka | 2014-03-27
Przeczytana: 10 sierpnia 2015

UWIERZ W TO, ŻE JESTEŚ PIĘKNA...

Belly ma szesnaście lat, a cały rok odlicza czas od lata, kiedy razem z bratem i matką wyjeżdżają do Cousins do domku nad oceanem. Tak zamknięte są jej najwspanialsze wspomnienia, całe jej życie, kwintesencja tego, co najlepsze. Dziewczyna może marzyć tylko o jednym: żeby lato trwało wiecznie, żeby nigdy, przenigdy się nie skończyło.

To lato ma być inne. Ma być doskonałe. W domku przy plaży czekają na nią dwaj bracia, różni od siebie jak dzień i noc - Jeremi oraz Conrad. Obaj są jej najlepszymi przyjaciółmi, są dla niej prawie jak rodzina, ale Conrad to także jej pierwsza i jedyna miłość, chłopak, którego obiecała, że będzie kochała zawsze, nawet jeśli będzie musiała to robić po cichu.

Belly nie wie jednak, że to lato będzie naprawdę inne, w sposób jakiego się nie spodziewa. Na dziewczynę czekają przyjaciele, beztroskie chwile pełne piasku pod stopami, promieni słońca na twarzy oraz słonej wody obmywającej jej skórę. Czeka ją jednak ogromne...

esperanza | 2015-10-23
Przeczytana: 08 października 2015

Od czasu do czasu i mnie zdarzy się sięgnąć po książkę, która normalnie raczej by mnie nie interesowała. Dzieje się to za sprawą ludzi mnie otaczających, którzy nie pomni na moje skromne tłumaczenia, że uwielbiam fantastykę, na siłę bądź ukradkiem, wciskają mi książkę taką jak ta. Jak już znajduje się u mnie na półce do przeczytania, muszę ją przeczytać. Nie chcę przecież zawieść znajomych/rodziny/przyjaciół. Przez nich właśnie teraz zamierzam napisać Wam co nieco o tej książce. I od razu zaznaczam: to wszystko ich wina.

Główna bohaterka wraz z rodziną, każde lato spędza nad morzem. Mieszkając w domu przyjaciółki mamy, wraz z jej synami, Jeremim i Conradem, przeżywa najlepsze ale i zarazem najgorsze przygody swego życia. Miłość, przyjaźń, wierność i oddanie są tymi uczuciami, które potrafią zranić najmocniej, a główna bohaterka przekonuje się o tym na własnej skórze, ulegając podszeptom serca. I choć wydaje się, że z dania na dzień, prowadzi ona beztroskie życie, to nic...