Jak stać się lepszym projektantem UX

Wydawnictwo: Azymut
9788394207502
ux, scrum, projektowanie
poradniki

Na temat projektowania powstało wiele bardzo dobrych książek. Sięgam po nie chętnie i z zainteresowaniem. Zawsze jednak brakowało mi literatury bardziej praktycznej, podpowiadającej jak zachować się w konkretnych sytuacjach, oszczędzającej czas na naukę odpowiedniego podejścia i ułatwiającej wybór właściwej drogi. Po sześciu latach pracy w zawodzie projektanta UX postanowiłem sam taką książkę napisać, opierając się na własnym doświadczeniu. Starałem się zawrzeć w niej to, co według mnie jest najważniejsze i co chciałbym przekazać komuś, kto dopiero zaczyna swoją drogę zawodową. To moja skondensowana w formie odpowiedź na pytanie: Jak być dobrym projektantem UX?
Moje rady opierają się w całości na sytuacjach, których doświadczyłem osobiście i na projektach, przy których miałem okazję pracować. Dlatego mam nadzieję, że dzięki tej publikacji otrzymasz zestaw gotowych podpowiedzi, jak zachować się w różnych sytuacjach, które mogą się pojawić na Twojej drodze do zostania świadomie rozwijającym się projektantem użyteczności.

mischczu | 2016-08-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Krótka pozycja, napisana lekkim językiem.
Bardziej niż na projektowaniu UX opisuje sposób w jaki powinno się pracować w firmach IT. Uważam, że treści w niej zawarte można z powodzeniem odnieść do programistów, team leaderów, PMów.
Dobra dla początkujących w branży.

defol | 2015-06-08
Przeczytana: 06 czerwca 2015

Wydaje mi się, że pozycja raczej dla początkujących projektantów. Lekko się czyta, książka jest krótka. Można tanio kupić ebooka. Śmiało mogę polecić.