Brytyjski rock w latach 1961 - 1979

Wydawnictwo: Kagra
muzyka

Brytyjski Rock w latach 1961a1979, przewodnik płytowya a pokaźna, pięknie wydana księga, pełna niezwykłych informacji i obrazków. Dopiero otwierając to tomisko uświadamiamy sobie, jak niewiele wiemy o okresie, w którym działali tacy klasycy jak The Beatles, The Animals, Emerson, Lake and Palmer, Cream i dziesiątki innych. U Leśniewskiego odkrywamy jeszcze setki fascynujących, a z pewnością niesłyszanych płyt. Szczegółowe opisy, precyzyjne dyskografie, kolorowe reprodukcje okładek, nawet tzw. labels, czyli naklejki na winylach, to fascynujący świat rejestrowanej muzyki, który Jacek Leśniewski zawarł w swoim dziele. Na koniec wiadomość, która nie jest dla miłośników takich rarytasów wiadomością dobrą: to zaledwie początek! Ta imponująca księga obejmuje zaledwie hasła na litery od A do F. Dalsze w przygotowaniu. A ja już chciałbym poczytać o The Yardbirds, zombies i ich mniej znanych kolegach. Panie Jacku, czekamy! Wojciech Mann

stasia94 | 2014-07-31
Na półkach: Przeczytane, 2014, Muzyka
Przeczytana: 31 lipca 2014

Nie przeczytałam całej, bo nie interesują mnie wszystkie zespoły zamieszczone w tej części. Nie podoba mi się styl pisania autora oraz sposób w jaki ocenia płyty poszczególnych artystów. Ocenienie praktycznie wszystkich płyt Beatlesów 10/10 jest śmieszne, totalny brak krytycyzmu. Cieszę się, że nie wydano następnych części. Daję 5, bo dowiedziałam się o istnieniu kilku ciekawych zespołów.

Wojtek Szydłowski | 2013-10-25

Mam książkę i pomimo, iż jest świetna, wystawiam jej najniższą możliwą ocenę. Autor kłamliwie zapewniał o kontynuacji tej encyklopedii, wyzło jak zwykle. Teraz w mailach odcina się kąśliwie i nie czuje, że zawalił. Omijam pana Leśniewskiego i jego sklep szerokim łukiem po tym zagraniu.

artgut | 2016-03-19
Przeczytana: 2006 rok