The Cure

muzyka
Adam

comboometga | 2016-10-27
Przeczytana: 27 października 2016

Ten dokument, opisujący powstanie i początki oraz rozwój kariery The Cure, jest na razie pierwszym, jaki miałam przyjemność poznać.
Muszę przyznać, że naprawdę mnie urzekł i przyjemnie się przez niego płynęło. Nie wiem, czy to przez to, że strasznie się wczułam, ale czytając ten dokument, przeżywałam wszystkie możliwe emocje niemalże po kolei w niektórych momentach. Niby zwykłe, suche daty i opisy, a jednak czuć to wszystko i widać prawie gołym okiem, gdy naprawdę człowiek zżyje się z opisywanymi postaciami.
Szczególnie, że kilka z nich widział tydzień temu na koncercie.
Książka jest, według mnie, naprawdę godna polecenia. Oprócz dat i faktów (praktycznie cały czas opisywanych po sobie dni) z lat 1972-1992, zawiera w sobie także dyskografię i wideografię zespołu, dopasowaną do tych lat oczywiście. Świetnie zrobiona.

Vemona | 2018-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2018

Właściwie nie jest to biografia, ani zespołu, ani Roberta Smitha, to kalendarium z ich działalności. Uświadomiłam sobie, że kiedy zaczęli grać, nie śniło mi się, że kiedykolwiek będę czegoś podobnego słuchała, zainteresowały mnie niektóre cytaty z wywiadów, w których Robert Smith wymykał się pytającym, cały czas nieuchwytny i niedookreślony. No i włączyłam sobie Spotify, żeby posłuchać, tych pierwszych płyt, których nie pamiętam, tych nowszych, które lubię, bardzo sympatyczny dzień spędzony z doskonałą muzyką.

trycha | 2014-02-17

Zdecydowanie bardziej kalendarium niż biografia z prawdziwego zdarzenia. Ale za to ciekawe informacje o poszczególnych albumach i numerach oraz sposobie ich powstawania.

krystyna | 2017-11-01
Buła Bułkowska | 2017-09-03