Wyrok Zeusa

olaf2009

źródło okładki: wolnelektury.pl

OwocneSerce | 2019-05-20
Przeczytana: 20 maja 2019

Nie wiem, czy: "zmusza do refleksji", jak to jest napisane w jedynym opisie do tej książki. Mój będzie drugi :)

Ale jest to bajka grecka, która w dość ciekawy, myślę charakterystyczny dla Henryka Sienkiewicza sposób, opisuję obraz przyrody. Dokazywanie między Hermesem, a Apollem zawarte jest w dialogach. Spór, jak to często bywa jest o kobietę. Zeus, na końcu tekstu upomina w dość zabawny sposób jednego z bogów greckich.

Podobała mi się ta krótka bajka, a całe odkrywanie dzieł, które są pewnie nie tylko dla mnie "perełkami", sprawia, że jestem pełen podziwu dla ludzi układających rożne teksty, są one niezwykle ciekawe i nawet wciągające.

olaf2009 | 2015-05-12
Przeczytana: 12 maja 2015

Dobra, zmusza do refleksji.Jedyna wada - więcej przypisów niż samego tekstu.