Kapitan Majtas i szał strasznej superkobiety : piąta powieść ilustrowana

Tłumaczenie: Piotr Jankowski
Wydawnictwo: Egmont Polska
Captain Underpants and the wrath of the wicked Wedgie Woman : the fifth epic novel
MoWi

Tym razem George i Harold zrobili coś naprawdę strasznego... stworzyli SUPERKOBIETĘ! Tak przebiegłego, wstrętnego i potężnego monstrum świat jeszcze nie widział.

źródło opisu: EGMONT, 2003

źródło okładki: EGMONT

AnnaSikorska | 2018-03-25

Kapitan Majtas to bohater najnowszego filmu animowanego opartego na książkach Dava Pilkeya. Razem z kinową produkcją „Dream Works” do młodych odbiorców trafiają liczne książki oraz gadżety z nowymi bohaterami. Wśród proponowanych lektur nie może zabraknąć też i książek będących bazą wyjściową. Akcja stworzona przez pisarza i rysownika jest szczątkowa, zawiera śmieszne scenki i nie toczy się wokół niczego konkretnego poza walką z dziwnymi zagrożeniami ludzkości. Do tego autor opisując kolejne psoty młodych bohaterów porusza ważne tematy. Cała przygoda z Kapitanem Majtsem zaczyna się od zahipnotyzowania uciążliwego dyrektora Kruppa przez młodych żartownisiów George’a i Harolda. Poważy i czuwający nad porządkiem w szkole dyrektor zmienia się w superbohatera ratującego świat, nawet kiedy nie wymaga on ochrony. Czasami jednak bywają takie chwile, kiedy moce zahipnotyzowanego dyrektora okazują się niezbędne. Stworzony przez chłopców superbohater może (przy pomocy chłopców) uratować...

Nemezis | 2018-03-14
Przeczytana: 14 marca 2018

Kapitan Majtas znów rusza do akcji. Tym razem będzie musiał zmierzyć się ze straszną Superkobietą. Nie obawiajcie się jednak. Nasz superbohater jest przecież szybszy niż strzelająca guma od majtek, silniejszy od bokserek i przeskakuje wieżowce, nie rozdzierając sobie gaci w kroku.

Wyjątkowo niemiła wychowawczyni George'a i Harolda wkrótce przechodzi na emeryturę. Z tej okazji w szkole ma się odbyć pożegnalne przyjęcie. Chłopcy postanawiają się wyróżnić i podarować nauczycielce coś specjalnego. Zamiast kartki z ułożonym przez nią samą wierszykiem rysują nowy komiks, a pani Ribble pojawia się w nim w roli czarnego charakteru. Kobieta wpada we wściekłość. Aby uchronić się przed jej zemstą, chłopcom pozostaje tylko jedno wyjście - użycie pierścienia hipnozy. Sytuacja oczywiście wymyka się spod kontroli. Czy Kapitan Majtas zdoła powstrzymać Superkobietę przed przejęciem władzy nad światem?

Dav Pilkey jak zwykle trzyma poziom, serwując czytelnikom kolejną dawkę przezabawnych...

Aniaczyanka | 2018-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2018

Te książeczki to opis przygód dwóch przyjaciół, Georga i Harolda, wyjątkowo pomysłowych chłopców. Historie, które im się przytrafiają są maksymalnie abstrakcyjne, ale przy tym tak śmieszne, że żaden łobuziak im się nie oprze. Myślę, że z powodzeniem zachęcą dzieci do samodzielnego czytania. Tym bardziej, że są uzupełnione ciekawymi ilustracjami i komiksem