Jak to działa? Ciało człowieka

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
literatura polska
Ag2S

Klara fascynuje się światem wokół. Chciałaby zrozumieć, jak funkcjonuje człowiek, a w przyszłości zostać lekarzem albo pielęgniarką. Każdą wolną chwilę poświęca na zdobywanie wiadomości. Pomaga jej dziadek, który swymi zabawnymi rysunkami cierpliwie odpowiada na kolejne pytania wnuczki. Dlaczego jesteśmy podobni do naszych rodziców? Po co nam pępek? Czy to prawda, że na starość człowiek się kurczy? Skąd się biorą śpiochy w oczach i motyle w brzuchu? Dlaczego jedno jedzenie jest zdrowe, a inne nie? Dlaczego po karuzeli kręci się nam w głowie? Po co nam łzy i ślina? Dlaczego burczy nam w brzuchu, a kupa brzydko pachnie? Jak powstaje strupek? Co chroni nas przed chorobami?

Duży format, wypełnione szczegółami ilustracje, edukacja połączona z zabawą i humorem to tylko niektóre z zalet tej niezwykłej książki o tym, jak działa ciało człowieka.

źródło opisu: https://nk.com.pl/

źródło okładki: https://nk.com.pl/

Martyna | 2018-08-01

Coraz częściej na polskim rynku wydawniczym, można natrafić na prace młodych, zdolnych ilustratorów. Nowe pokolenie grafików umiejętnie i systematycznie udowadnia, jak na wiele ich stać, ciesząc oczy odbiorców owocami własnej twórczości. Rysunkami inspirującymi, wzbogacającymi zawartość książek, uczącymi doceniać estetyczne wykonanie przedmiotów codziennego użytku. Nie dziwi więc fakt, że na szczególną uwagę zasługują artyści, którzy poświęcają swoje życie zawodowe, aby kształtować gusta najmłodszych odbiorców, ponieważ wbrew pozorom, to właśnie dzieci są najtrudniejszą do zaspokojenia grupą docelową. Nie ze względu na konieczność przyswajania dużej liczby ilustracji, ale przede wszystkim, przez ogromne wyzwanie, jakie stanowi przebicie się z estetycznymi, dobrze wykonanymi pracami, przez zalewające rynek rysunkowe straszydła lub wszechogarniającą disneyowską estetykę. Nauczenie dzieci wrażliwości artystycznej, oswajanie ich z grafikami przemyślanymi, dostosowanymi do ich wieku i...

Iwona_C_ | 2018-07-23

Wiedza przekazana w książce jest w pełni wartościowa. Forma jej przekazania jest dostosowana do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Ilustracje, podobnie jak w poprzedniej części wykonała Nikola Kucharska, której kreskę bardzo lubię. Oprócz tekstów wyjaśniających zagadnienia związane z funkcjonowaniem ludzkiego ciała, znajdziemy tutaj również wyjaśnienia różnych związków frazeologicznych nawiązujących do ludzkiej anatomii np. mówić co ślina na język przyniesie, czy mieć muchy w nosie.

Carmen | 2018-07-13
Przeczytana: 23 czerwca 2018

Któż z nas nie słyszał pytania: „Mamo, a jak ja się znalazłem w twoim brzuszku?”. To chyba jedno z najczęściej zadawanych pytań przez dorastające pociechy, dotyczące ludzkiego ciała. Najczęściej po zadaniu pytania następuje chwila ciszy i nerwowe myślenie, co też dziecku odpowiedzieć. A gdyby tak je nieco uświadomić? Pokazać, z czego składa się człowiek? Z pomocą przychodzi Nikola Kucharska (autorka ilustracji) oraz Joanna Kończak i Katarzyna Piętka (autorki tekstów).

„Jak to działa? Ciało człowieka” to 32 stronicowa, bogato ilustrowana książka o sporych wymiarach, która wiele wyjaśnia. Dzieli się ona na 4 części: Ja i moja rodzina, Zmysły i mózg, Zdrowy tryb życia, U lekarza. W bonusie znajdziemy również Szpital. Książka ma bohaterów, którzy przedstawiają się na samym początku. Na pierwszy plan wysuwa się Klara, młodziutka dziewczynka, która pragnie zostać lekarzem. Stąd też wiele pytań, na które szuka odpowiedzi, a czytelnicy wraz z nią. Przoduje również dziadek Ignacy, który na...

Przyznam szczerze, że Jak to działa? Ciało człowieka od razu przykuła moją uwagę, nie tylko wydaniem, ale i tym, co w sobie zawiera. Chociaż moje diabełki są jeszcze trochę za małe to i tak bez wahania nabyłam ten tytuł i to był strzał w dziesiątkę, bo starsza już była trochę nią zainteresowana. Co sądzimy o tym tytule?

Jk96 | 2018-07-06

Moja córeczka ma teraz etap na zadawanie pytań, głównie "mamo co to?", słyszę to pewnie kilkadziesiąt razy dziennie.
Nie myślcie sobie, że narzekam, skądże! Bardzo mnie to cieszy, bo młody dorastający człowiek poznaje świat, dzięki nam - rodzicom. Cieszy mnie, że mogę odpowiadać na jej pytania. Jednak, jak zapewne doskonale wiecie, nie na wszystkie pytania znamy odpowiedź. Kiedy Wasz malec przechodzić będzie fascynację własnym ciałem, z pewnością zapyta, jak właściwie ono działa, wtedy doskonale sprawdzi się recenzowana przeze mnie książka. Poda Wam jak na tacy odpowiedź na naprawdę każde pytanie Waszej pociechy. Dzięki tej pozycji wspólnie wyruszycie w niezwykłą podróż, po zakamarkach ludzkiego ciała.

Na samym początku, dziecko poznaje marzącą o pracy jako lekarka bądź pielęgniarka, sympatyczną Klarę, oraz jej szaloną rodzinkę. Kluczową postacią w naszej książeczce jest dziadek dziewczynki, Ignacy. Klara pokazuje dzieciom swój dom i jakie niesamowite dzieją się w nim rzeczy....

małgorzata pyzik | 2018-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2018

Dzieci fascynuje budowa człowieka. Od małego często zasypują dorosłych pytaniami; co to jest, do czego służy, dlaczego ciało tak funkcjonuje a nie inaczej i do czego potrzebne nam są różne narządy. Klarę również fascynuje nie tylko świat wokół niej, lecz i medycyna, chciałaby poznać jak funkcjonuje człowiek. W przyszłości, marzy by zostać lekarką albo pielęgniarką. Klara jest pilną uczennicą, wyszukuje wiadomości i stara się uzupełnić swoją wiedzę, szuka również pomocy u dorosłych i znajduje ją u dziadka, który swoimi rysunkami, w sposób przejrzysty pokazuje jej, jak funkcjonuje nasze ciało. Starszy pan odpowiada na mnóstwo pytań, którymi tak często zasypują nas rodziców, najmłodsi. I na przykład: dlaczego mamy czkawkę, kiedy mówimy jąkając się, dlaczego nam się kręci w głowie po karuzeli i kiedy nam było czy w brzuchu. Dziadek jest ogromnie pomysłowy i jego rysunki w pełni zadowalają małą badaczkę i odpowiadają na jej pytania. Prace Nikoli Kucharskiej oglądałam już w książce „...

Mali_czytelnicy | 2018-06-26

www.maliczytelnicy.pl

Klara w przyszłości chciałaby zostać lekarką albo pielęgniarką dlatego ciekawi ją wszystko, co jest związane z naszym ciałem. Na jej pytania cierpliwie odpowiada dziadek. Przygotowuje wnuczce dokładne rysunki, na których wszystko objaśnia.

A jest co objaśniać. No bo co to znaczy mieć muchy w nosie? Albo, że komuś cieknie ślinka, a serce wali jak młot? Albo jeszcze lepiej: gdy się ma złote serce? Dzieci pewne rzeczy biorą dosłownie i trzeba im wszystko dokładnie wytłumaczyć. Na szczęście dziadek Klary jest cierpliwy i bardzo dobrze rysuje.
Książka podzielona jest 4 części (Ja i moja rodzina, Zmysły i mózg, Zdrowy tryb życia, U lekarza). Każda część zaczyna się dużym komiksem, który ‚wprowadza’ nas w omawiane zagadnienia. Są bardzo dokładne, szczegółowe i dopracowane. I zabawne :)

W każdym rozdziale Klara uczy się czegoś nowego, na przykład:

Czy przez cały dzień mamy taki sam wzrost?

Jaki wiek to ‚wiek średni’ u człowieka?

Co to błędnik? A choroba...

AnnaSikorska | 2018-06-20

Pamiętacie rewelacyjną książkę Nikoli Kucharskiej „Jak to działa? Zwierzęta”?. Autorka zabrała nas wówczas w podróż po świecie zwierząt. Tom ten jest ilustrowaną opowieścią o Klarze i Karolku, którym dziadek Ignacy objaśnia funkcjonowanie poszczególnych zwierząt. Książkę podzielono na cztery rozdziały: zwierzęta domowe, w parku, gospodarstwie i lesie, dzięki czemu młodzi czytelnicy mogli lepiej poznać różne środowiska oraz wybranych przedstawicieli zwierzęcego świata kojarzącego nam się z określonym środowiskiem. Całość jest przemyślana, estetyczna, dobrze zaplanowana. Na początku każdego rozdziału mamy ilustrację przedstawiającą otoczenie, w jakim żyją zwierzęta, a dwie kolejne podwójne strony to ilustracje z budową wewnętrzną.
Na stronie tytułowej poznajemy głównych bohaterów, a na kolejnej trafiamy do pokoju Klary, w którym siedząca na łóżku dziewczynka i na podłodze chłopiec zadają wiele pytań dziadkowi. Wypełnione różnymi klatkami, akwariami i terrariami ze zwierzętami...