Mała złośnica

Seria: Mr. Men i Mała Miss
Wydawnictwo: Egmont Polska
Little Miss Bad
nieperfekcyjnie

„Mała Złośnica była niedobra. Bardzo, bardzo niedobra. Tak niedobra, że przemiana w dobrą zajęłaby jej wiele dni.” Mała Złośnica to wielka psotnica. Bardzo lubi dokuczać innym i robić różne psikusy. Czasem są to drobne przykrości, czasem rzeczy okropne, a czasem straszliwie złe. Mała Złośnica uwielbia być złośliwa, a uprzykrzanie życia innym to jej specjalność. Wszyscy wiedzą, że jak...

Mała Złośnica to wielka psotnica. Bardzo lubi dokuczać innym i robić różne psikusy. Czasem są to drobne przykrości, czasem rzeczy okropne, a czasem straszliwie złe. Mała Złośnica uwielbia być złośliwa, a uprzykrzanie życia innym to jej specjalność. Wszyscy wiedzą, że jak dzieje się coś złego, to zapewne jest to sprawką Małej Złośnicy, jednak bardzo trudno złapać ją na gorącym uczynku, a jeszcze trudniej zmusić do przyznania się do winy. Mała Złośnica płata najokropniejsze figle w okolicy.
Jesteście ciekawi co działo się ze Złośnicą?

Autorem serii jest Roger Hargreaves, który zanim zajął się tworzeniem książek, pracował jako wzięty copywriter. Gdy założył rodzinę, a na świecie pojawili się synowie, to zamarzył, by spędzać z nimi więcej czasu. Wtedy też zaczął myśleć o ilustrowaniu książek dla dzieci.
Postaci Mr. Mena i Małej Miss narodziły się pewnego dnia w 1971 roku, przy śniadaniu, za sprawą ośmioletniego wówczas syna autora, który zapytał go o to, jak wyglądają łaskotki. Kreatywny tata postanowił je…narysować i tak powstała pierwsza postać serii, a po niej kolejne. Od tamtej pory, mimo upływu lat, Mr. Men i Mała Miss zdobywają serca kolejnych pokoleń dzieciaków na całym świecie. Do dziś sprzedano ponad 100 milionów egzemplarzy książek, na ich podstawie powstały seriale, wydano płytę z piosenkami Mr. Mena, a półki sklepowe uginają się od gadżetów związanych z serią.

W tym roku wreszcie polscy najmłodsi miłośnicy książek będą mogli poznać i pokochać tych bohaterów. Proste, przejrzyste i kolorowe ilustracje oraz pełne humoru opowieści z morałem z pewnością spodobają się i dwulatkom, i dzieciom w wieku przedszkolnym. Każda z książek to osobna historia, której bohaterem jest emocja czy element osobowości. Zapraszamy do odkrywania ich z Mr. Menem i Małą Miss.

źródło opisu: https://egmont.pl/Mala-Zlosnica,6072338,p.html

źródło okładki: https://egmont.pl/Mala-Zlosnica,6072338,p.html

zaczytanasowka | 2018-09-27
Przeczytana: 27 września 2018

Mała Złośnica to bardzo zła dziewczynka.
Potrafi płatać figle, ale wiecie jak to jest z figlami. Czasami niewinny żart może przerodzić się w nieszczęście.
Zobacz jak Mała Złośnica świetnie się bawiła, robiąc psikusy znajomym, i jaka spotkała ją za to kara.
Tak kochani kara.
Bo to co robimy naszym znajomym, kiedyś do nas wróci.

Zapraszam do zajrzenia na www.zaczytanasowka.pl, sklep dla mola książkowego.

nieperfekcyjnie | 2018-04-18
Przeczytana: 15 marca 2018

Seria książek Rogera Hargreavesa rozkochała w sobie dzieci i rodziców z wielu krajów, aż w końcu trafiła również do Polski. Z tego względu spodziewałam się po niej krótkich i uniwersalnych historyjek, pozwalających na utożsamienie się z tytułowymi bohaterami, a także uświadomieniem sobie, że pewne zachowania są nieodpowiednie i należy je pozmieniać. Niestety dostałam zupełnie coś innego...

Mała Złośnica lubi robić mniej lub bardziej poważne psikusy swoim znajomym, jednak nikt nie potrafił jej na tym przyłapać. Mała Promyczek wpada na pomysł zorganizowania konkursu na najokropniejszy figiel, wierząc, że winowajca w końcu przyzna się do wszystkiego. Mała Złośnica pochwaliła się przykrościami, jakie zgotowała innym, przez co sprawa wyszła na jaw... Jednak nie tylko ona maczała w tym palce.
Wnioski: W tej części nie jest jeszcze najgorzej, bo historyjka pokazuje, że należy przepraszać za swoje złe...

Magdalena_S | 2018-05-23
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 22 maja 2018

Ta książeczka pokazuje, że każde nasze złe uczynki kiedyś wyjdą na jaw i wtedy będziemy się ich bardzo wstydzić.

charlie | 2018-07-11
Lovovic | 2018-06-20