Sztuka życia

Sztuka życia
Lew Starowicz, sztuka życia
poradniki
Aleksandra

Jak osiągnąć szczęście i wewnętrzny spokój bez napinania się, jak znaleźć w szczegółach dnia codziennego zadowolenie, jak pomóc sobie ułożyć życie z drugą osobą, żeby odnaleźć harmonię, jak stworzyć wokół siebie przestrzeń zadowolenia nawet w nieprzyjaznym otoczeniu, jak być dobrym dla siebie, żeby moc być dobrym dla innych. Jednym słowem – jak nie zmarnować sobie życia…

źródło opisu: empik

źródło okładki: empik.com

Patryk Tarachoń | 2019-07-01

Recenzja ,,Sztuka Życia” według Zbigniewa Lew-Starowicza

,,Nie przemawiają do mnie sformułowania, że zawsze jest dobrze jeżeli tak postrzegamy problem. Zresztą tutaj wygląda to jakby autor sam przeprowadził wywiad ze sobą. W sumie Pani Krystyny mogłoby tutaj nawet nie być. Oczywiście książka pozytywna, pełna wartościowego i mądrego spojrzenia na świat, ale może akurat czytałem w chwili gdy u mnie pozytywnie nie było, albo po prostu nie wierzę mrzonkom o życiu idealnym. Dla kogoś kto ma za sobą bagaż doświadczeń i już jest człowiekiem sukcesu, takie życie może być."

Więcej: https://patryktarachon.pl/sztuka-zycia-zbigniew-lew-starowicz/

Justyna Wenecka | 2019-06-08
Przeczytana: 09 czerwca 2019

Z początku lekko infantylna, ale cały zbiór rad bardzo mocno przypadł mi do gustu. prostota życia i radość, jaka Pan Zbigniew stara się nas zainteresować, jest kusząca i zaraźliwa koncepcja. w tym wszystkim zabrakło mi rady, aby być dla siebie dobrym i łaskawym. może dlatego, że tego mnie osobiście w życiu brakuje. no ale to dopowiadam:)

wenght | 2018-11-18
Na półkach: Przeczytane, Poradniki
Przeczytana: 2018 rok

Można tę książkę potraktować jak drugi tom autobiografii profesora. W „Panu od seksu” poznajemy historię życia Lwa-Starowicza, tu zapoznajemy się z jego codziennością. Dowiadujemy się co czyta, jakiej muzyki słucha, jakie ma hobby, jak mieszka, jak wyglądają jego relacje ze znajomymi itd., itp. Przy okazji profesor tłumaczy, jak dane aktywności mogą pozytywnie wpłynąć na nasze życie. Nie ma tu nic odkrywczego. Książka raczej dla fanów autora.

Aleksander Zawalich | 2018-09-12
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 10 września 2018

Na początku pełna strasznych truizmów, na tyle drażniących, że chciałem porzucić lekturę. Rozmówca, pomimo ogromnej wiedzy, sympatycznego nastawienia i fajnych historii, trochę emanuje snobizmem. Na pocieszenie, im dalej, tym lepiej - można znaleźć fajne perełki. Dużo przykładów klinicznych i z życia. Można byłoby poprawić wydanie - duża czcionka, dużo w połowie pustych stron. Niepotrzebnie. Na szczęście, książka całkiem szybko się czyta.

лата вец пан | 2018-04-05
Przeczytana: 03 kwietnia 2018

Są takie decyzje w życiu, które podejmujesz, a które z góry wiesz, że będą złe. Coś Ci mówi: NIE RÓB TEGO, a jednak to robisz. TAK BYŁO Z TĄ KSIĄŻKĄ. Wszystkie znaki na niebie i ziemi, od okładki, przez fragmenty, jebutną czcionkę, szerokie akapity, puste strony na tytuły rozdziałów (od liczby kartek im płacą, czy ki diabeł?) mówiły mi: NIE KUPUJ, a jednak kupiłem "SZTUKĘ ŻYCIA", z której dowiedziałem się, że: muzyka jest dobra bo relaksuje, taniec jest dobry, bo jest miły, a bliskość jest kojąca, bo jest bliska, a Pan profesor podróżuje i kupuje płyty, bo to jest dobre itd itp. No błagam, tak ludzi naciągać na stek banałów? Pani dziennikarz nie lepsza, zadaje pytania: "Kobiety i mężczyźni różnią się..." "W Pana domu mnóstwo płyt..." Odpowiedź; "Dokładnie tysiąc". Co mnie to w ogóle obchodzi ile płyt ma Lew Starowicz? Gdzie nie otworzę tam BANAŁ wielki jak Pacyfik. Strona 132 o tym, ze Pan profesor nie pojechał na wycieczkę. Pani dziennikarz: "Może trzeba było...

Łukasz | 2018-02-18

"Żyć tu i teraz"
Książką lekka i przyjemna. Każdy rozdział traktuje o różnych sferach naszego życia.
Zmienność! Słowo, które narzuca mi na język kiedy pomyślę o tej książce. Dlaczego? Bo każdy pogląd, każdy trend nagle przemija, nagle wg badań jest inaczej niż sądziliśmy. Seksualność, życie rodzinne, motywacja, odpoczynek to tylko kilka z wielu tematów jakie poruszają autorzy w książce. Rozmowa dwóch mądrych ludzi, o życiu, o szczęściu, o tańcu. A tam gdzieś w oddali gra muzyka...

Pinio | 2018-01-20
Przeczytana: styczeń 2018

Tak się jakoś składa, że podróże wprawiają mnie w nastrój zadumy i skłaniają do zastanowienia się nad swoim życiem. Może to kwestia szerszego spojrzenia na świat, może znalezienia chwili tylko dla siebie, a może po prostu nic i nikt mi nie przeszkadza w rozmyślaniach. Będąc ostatnio na lotnisku wpadła mi zupełnie przypadkiem w ręce książka „Sztuka życia” – wywiad Zbigniew Lew-Starowicza. Profesor w piękny i prosty sposób podpowiada jak cieszyć się z życia. Szczególnie cenne były dla mnie wskazówki dotyczące rozwoju osobistego, przyjaźni, słuchania muzyki i tańca. Polecam!

eubz | 2018-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2018

Może nie powinienem tego mówić, dla mnie ta publikacja była trochę banalna. Uniwersalne prawdy jak te, by żyć każdym dniem, cieszyć się z małych rzeczy itp wiadomo... są dobre, ale od Autorki wywiadu spodziewałem się więcej.

Doświadczenie ponad 70 letniego życia Pana Starowicza, z którego można by było czerpać lub stawać w opozycji zasługuje na stawianie mniej miałkich i przewidywalnych pytań. Czytając, czułem się jakbym czytał wywiad w gazetce szkolnej, a nie bym był "słuchaczem" ciekawej rozmowy - czego oczekiwałem.

Dodatkowo po otwarciu książki poczułem się zawiedziony. 3 centymetrowe akapity, ogromna rozszerzona czcionka, sugerują chęć upchania szerszego wywiadu w obszernej książce do sprzedania, co zwyczajnie niewygodnie mi się czytało.

MyaMartinez | 2017-12-31
Przeczytana: grudzień 2017

Strasznie lubię czytać publikacje Lwa- Starowicza, niestety muszę odiąć jedną gwiazdkę za dużą czcionkę, szerokie akapity itp. tą lekturę, która ma 271 stron można przeczytać w jeden wieczór- niestety, czuję niedosyt...ale mimo to czkam na więcej i polecam- tak samo jak "O kobiecie", "O mężczyźnie", "O rozkoszy", "o miłości".

Rafał | 2017-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka bardzo wartościowa. Autor uczciwie, prostym językiem wraz z przykładami podaje sytuacje ze swojego życia lub gabinetu. Warto nam nimi się zastanowić i odnieść do własnego ja. Bardzo mile zaskoczyła mnie ta książka. Nie jest to kolejny durny amerykański poradnik, który wnosi tyle co wypicie wieczornego Żubra. Polecam.