Sztuka życia

Czerwone i Czarne
2017-10-25
2017-10-25
Lew Starowicz sztuka życia

Rozczarowałem się ta książką: oczekiwałem dużo więcej od Pana Profesora. Chociaż było kilka błyskotliwych odpowiedzi, większość to niestety zwykłe truizmy.

Lubię sobie poczytać Pana Profesora, ale tym razem coś poszło nie tak. Nie istnieje jedna recepta na udane życie, bo każdy z nas jest inny. To taki przepis na życie Z. Lew-Starowicza.

Ciekawa rozmowa ze specjalistą na różne życiowe tematy. Mi osobiście ta książka dała pozytywna energie i ciepłe odczucia, jednak dla kogoś, kto nie zgadza się z dość "tradycjonalistycznym" podejściem doktora może być inaczej.

Lekka, może pomóc na gorszy nastrój.

Lekka, może pomóc na gorszy nastrój.

Muszę przyznać, że dawno nie czytałam tak dobrej książki, a tam naprawdę wywiadu. Czyta się go szybko, a lektura podnosi na duchu.
Profesor opowiada o swoim doświadczeniu życia i co robi, aby było ono szczęśliwe, fajne, pozytywne. Czytałam w wersji elektronicznej i tylko w jednym miejscu zabrakło mi słowa "się". Tak poza tym zero błędów, piękny język. Super wejście czytelnicze w 2023 rok.

„Czytając książkę, obcuje z inna przestrzenią i innymi ludźmi, którzy mają swoje emocje. Znajduję się w innych światach. Człowiek wtedy wychodzi przynajmniej chwilowo z poczucia, że oto jestem pępkiem świata, a moje sprawy są najważniejsze na świecie.”

Tym razem słowa prosfora Starowicza mnie nie porwały. Rozmowę z Krystyną Romanowską czytało się przyjemnie, ale szczerze powiedziawszy nie wniosła ona do mojego życia niczego, czego już bym nie wiedziała. Mowa jest tu bowiem o tym, jak cieszyć się z małych rzeczy, jak doceniać ulotne momenty , jak żyć chwilą … a to wszystko w akompaniamencie dobrej muzyki, tańca i przyjaciół. Prosty przepis na życie, jaki serwuje nam Profesor jest jak najbardziej znany.

To co mi się nie podobało, to przede wszystkim podejście które Autor prezentuje. Po niektórych przeczytanych słowach pomyślałam – „Łato się mówi”.. A myśl ta pojawiła się w momencie, gdy czytając zachęceń do podróży „dookoła świata”, robieniu tego czego się kocha nawet kosztem niewielkiego wynagrodzenia – profesor podkreślał, że On o pieniądze martwić się nie musi. Dlatego tak łatwo zachęcać prostych ludzi do często tak nieosiągalnych wyczynów.

Podsumowując – lektura prosta i przyjemna ale nie przekazuje wyjątkowo nieznanych wartości które mogą umilić życie.

Dobrze nastraja i skłania do refleksji. Głownie skupia się na życiu profesora i jego doświadczeniach z poradni.

Przyjemne spojrzenie na życie, ciekawa, pozytywna perspektywa. Książke czytało się szybko i lekko, ale nie dostrzegam w jej treści głebszej wartości, potrzeby wracania do niej.

Profesor w rozmowie z Krystyną Romanowską przypomina co tak naprawdę w życiu się liczy i na co poświęcać więcej czasu w naszym krótkim życiu.

Interesująca książka-wywiad przeprowadzona z prof. Starowiczem na temat elementów, który wpływają na kształt i jakość naszego życia. Będzie więc o potrzebie rozwoju, bliskości, przyjaźniach, poszerzaniu zainteresowań. Całość wzbogaca kilka anegdot odnośnie leczonych przez profesora osób i par.

Co prawda w dziedzinie literatury motywacyjnej nie znajdziemy tutaj nic odkrywczego, ale mimo wszystko fajnie i szybko się czyta. Polecam z czystym sumieniem.

Co prawda w dziedzinie literatury motywacyjnej nie znajdziemy tutaj nic...

• Psychologia
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Sztuka życia