Ksiądz Jerzy Popiełuszko

Wydawnictwo: Świat Książki

zagadka śmierci księdza Jerzego wciąż nie do końca wyjaśniona... Autorzy zgromadzili ogromny i niezwykle ciekawy materiał dotyczący życia księdza Jerzego, okoliczności jego śmierci, procesu morderców i kultu charyzmatycznego kapłana i skarbnika Solidarności. O człowieku, który był inny niż wszyscy, choć taki swój , opowiadają najbliżsi, duchowni, parafianie, przyjaciele. Rzetelna, mądra i wyważona książka jest zarazem pasjonującą kroniką wielkiej wojny ideologicznej, prowadzonej z Kościołem przez cały czas istnienia PRL, której ksiądz Jerzy stał się ofiarą. Wydanie uzupełnione o wyniki najnowszych badań i dodatkowe informacje.

Walentynka86 | 2011-09-06

Książka o człowieku, który za wiarę poniósł najwyższą cenę...Książka nie wyjaśnia, kto był za to odpowiedzialny i nie dąży do tego by snuć przypuszczenia, a raczej skupia się na samej sylwetce tego niezwykłego księdza. Młodość, kapłaństwo i śmierć. Kilka zdjęć, nieco drastycznych.

Paolina_pl | 2011-07-21
Przeczytana: 2010 rok

Prawdziwa. Pokazuje życie człowieka gotowego oddać życie za Chrystusa. Człowieka, który się nie złamał. Który zwyciężył zło.

Bzyku | 2013-12-01
Przeczytana: lipiec 2013

Historia zamordowanego księdza - bardzo ciekawa aczkolwiek trochę za dużo sprawozdań z nabożeństw itp. Niepotrzebne to moim zdaniem.

animka227 | 2017-01-15
Przeczytana: 2016 rok