Siostra Faustyna. Biografia świętej (2020)

Okładka książki Siostra Faustyna. Biografia świętej (2020) Ewa K. Czaczkowska
Okładka książki Siostra Faustyna. Biografia świętej (2020)
Ewa K. Czaczkowska Wydawnictwo: Znak religia
religia
Znak
2020-02-17
2012-04-02
Siostra Faustyna biografia święci kult Bożego Miłosierdzia

Biografia apostołki Bożego Miłosierdzia

Nie ma chyba hagiografii, w której nie występuje włosiennica. Jest i w tej książce na 4-5 planie, ale jest. Nie jestem osobą zbytnio uduchowioną i z dużą ostrożnością podchodziłem do książki Ewy Czaczkowskiej. Uporałem się z nią zaskakująco szybko. Czytelnik dowiaduje się o życiu Heleny Kowalskiej, jej rodzinie i przede wszystkim umiłowaniu do Jezusa. Dzięki dziennikowi, który prowadziła poznajemy jej poglądy, objawienia, stosunki z innymi siostrami. Druga końcowa część skupia się na beatyfikacji i kanonizacji siostry Faustyny.

Bardzo polecam!

Bardzo polecam!

Obszerna książka o życiu i miejscach związanych z siostrą Faustyną Kowalską. Początkowo przez grubość byłam zniechęcona, ale wciągnęłam się od momentu rozdziału o Wilnie, a potem końcowym życiu świętej i dalszymi latami głoszenia Miłosierdzia Bożego. Książka wartościowa, wiele informacji powielonych z Dzienniczka siostry Faustyny, o innych wiadomo z wypowiedzi osób, które znały świętą. Zdjęcia są dodatkowym atutem książki. Ciekawa była informacja, że powstało wiele obrazów Jezusa Miłosiernego. Ten, który znamy z Kościoła w Łagiewnikach powstał po śmierci siostry Faustyny.

Gorąco polecam. Książka zawiera opisy klasztorów w których przebywała Św. Faustyna i miejsc w których doznawała objawień. Relacje znających ją sióstr zakonnych i księży spowiedników przybliżają czytelnikowi jej postać, wyrzeczenia i heroizm w realizacji woli Pana Jezusa. Jest wspaniałym uzupełnieniem prowadzonego przez nią Dzienniczka.

Bardzo lubię biografię.Kupiłam niniejszą książkę licząc zgodnie z tytułem na opisane życie i osobowość Świętej.Poszerzone ale w temacie,około Siostry Faustyny.Otrzymałam istotnie rozległe wiadomości ale w dużej mierze odbiegające od tytułowej Postaci,która pojawia się i znika przykryta ciekawostkami historycznymi.Zmęczona jestem.

Bardzo dobrze napisana biografia, z wykorzystaniem roznych zrodel, oparta na faktach, bez egzaltacji, ktora czasem przydarza sie biografom swietych. Po 8 latach przeczytałem ją jeszcze raz. Autorka pokazala jak na przestrzeni lat dojrzewala do swietosci Helena Kowalska, w zakonie siostra Faustyna, ile przeszkod musiala pokonac, ile prob, niezrozumienia, zwyklej zlosliwosci musiala wytrzymac. Zycie swietej Faustyny przedstawione w tej biografii pokazuje, ze swietosc wyrabia sie w codziennej szarosci, przy gotowaniu obiadow dla siostr, myciu podlogi, pieleniu ogrodka. Ale takze w cierpieniach spowodowanych choroba, niezrozumieniu otoczenia, niewygodach zycia zakonnego.

Książka niesamowita i godna przeczytania. Pomaga lepiej spojrzeć na świat, żyć po ludzku, cieszyć się życiem. Daje nadzieję. Faustyna jest dla mnie jedyną i prawdziwą posłanniczką Boga, aczkolwiek wierzę w Boga ale nie praktykuję, ona jest moim światłem, które wiedzie mnie do życia wiecznego i pomaga mi, uczy mnie lepiej żyć.

Faustyna była świętą, ale i kobietą z krwi i kości. Do tego nie miałą łatwego życia: ani w młodości, ani w zakonie. Autorka bardzo dobrze pokazała zarówno życie codzienne Faustyny jak i probowała odtworzyć jej rozterki, myśli i pragnienia.

Chylę czoła przed wysiłkiem autorki jaki musiała włożyć w stworzenie tej bogatej biografii.

Książka zawiera mnóstwo szczegółowych informacji, ale napisana jest w sposób bardzo przystępny. Jest to godna polecenia pozycja przybliżająca trudne losy rodzimej Świętej Kościoła.

Książka Ewy K. Czaczkowskiej o Świętej Faustynie jest nie tylko rzetelną i kompetentną biografią. Napisana żywym językiem, przybliża nam tę postać w taki sposób, że trudno się od niej oderwać. Obcujemy nie tylko z biografią Świętej, ale także z nią samą - poprzez Dzienniczek, listy oraz wspomnienia osób, które znały ją osobiście.

całość recenzji na blogu:

całość recenzji na...