ROZWIŃ ZWIŃ

Siostra Faustyna. Biografia świętej (2020)

Okładka książki Siostra Faustyna. Biografia świętej (2020)
Ewa K. Czaczkowska Wydawnictwo: Znak religia

Oficjalne recenzje i

Biografia apostołki Bożego Miłosierdzia

Link do recenzji

392 67 297

Bardzo dobrze napisana biografia, z wykorzystaniem roznych zrodel, oparta na faktach, bez egzaltacji, ktora czasem przydarza sie biografom swietych. Po 8 latach przeczytałem ją jeszcze raz. Autorka pokazala jak na przestrzeni lat dojrzewala do swietosci Helena Kowalska, w zakonie siostra Faustyna, ile przeszkod musiala pokonac, ile prob, niezrozumienia, zwyklej zlosliwosci...

Książka niesamowita i godna przeczytania. Pomaga lepiej spojrzeć na świat, żyć po ludzku, cieszyć się życiem. Daje nadzieję. Faustyna jest dla mnie jedyną i prawdziwą posłanniczką Boga, aczkolwiek wierzę w Boga ale nie praktykuję, ona jest moim światłem, które wiedzie mnie do życia wiecznego i pomaga mi, uczy mnie lepiej żyć.

Faustyna była świętą, ale i kobietą z krwi i kości. Do tego nie miałą łatwego życia: ani w młodości, ani w zakonie. Autorka bardzo dobrze pokazała zarówno życie codzienne Faustyny jak i probowała odtworzyć jej rozterki, myśli i pragnienia.

Chylę czoła przed wysiłkiem autorki jaki musiała włożyć w stworzenie tej bogatej biografii.

Książka zawiera mnóstwo szczegółowych informacji, ale napisana jest w sposób bardzo przystępny. Jest to godna polecenia pozycja przybliżająca trudne losy rodzimej Świętej Kościoła.

Książka Ewy K. Czaczkowskiej o Świętej Faustynie jest nie tylko rzetelną i kompetentną biografią. Napisana żywym językiem, przybliża nam tę postać w taki sposób, że trudno się od niej oderwać. Obcujemy nie tylko z biografią Świętej, ale także z nią samą - poprzez Dzienniczek, listy oraz wspomnienia osób, które znały ją osobiście.

całość recenzji na...

Bardzo lubię książki Czaczkowskiej, ta nie jest wyjątkiem.
Polecam: bohaterska fascynująca, opisywane miejsca jakby się tam było, rzeczywistość z pogranicza świata duchowego i doczesnego.

Rewelacyjna.
To nie jest opowieść o świętej z obrazkach- posągowej, niedostępnej, idealnej. To historia zwykłej dziewczyny, prostej służącej, która pomimo przeszkód zrealizowała swoje życiowe powołanie.

Da się zauważyć ogrom pracy, jaką włożyła p Czaczkowska zbierając materiały. Opisy garderoby przyszłej Świętej, wspomnienia jej byłych chlebodawczyń bez wątpienia...

Książki dotykające tajemnic wiary, a zwłaszcza tematów świętości, mogą zachwycać gdy wpasowują się w duchową potrzebę czytelnika. W moim przypadku tak było z książką ,,Siostra Faustyna". Dzięki rzetelnie napisanej przez Ewę Czaczkowską biografii poznajemy trudną i okupioną dużym cierpieniem zarówno fizycznym, jak i psychicznym drogę Heleny Kowalskiej do świętości....

Do biblioteki udałam się po biografię Ojca Pio. Niestety, nasza biblioteka nie ma dużego zbioru w tematyce religijnej. Zamiast niej, z półki uśmiechała się do mnie właśnie ta książka. Wzięłam ją ot, tak, nie spodziewając się za wiele. Przed przeczytaniem, o samej świętej niewiele wiedziałam. Nazwisko wprawdzie obiło mi się o uszy, ale cóż z tego, skoro nie potrafiłam do...

Cudowna książka o św Faustynie. Polecam każdemu, kto chciałby ją bliżej poznać.

• Religia
  • 2012