Autobiografia. Myśli nie tylko o sobie. Tom 2 1959-2006

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
978-83-08-03942-7
ssilence

Jan Twardowski dyktował wspomnienia do ostatnich chwil życia. Z tych zapisków - wzbogaconych o fragmenty wywiadów, drukowanych w czasopismach i książkach oraz nagrywanych dla radia i filmów dokumentalnych, o korespondencję, wspomnienia osób, które się z nim spotkały, wreszcie o fragmenty twórczości Księdza – powstała Autobiografia. Atrakcyjnym uzupełnieniem wspomnień Księdza są zdjęcia...

Jan Twardowski dyktował wspomnienia do ostatnich chwil życia.

Atrakcyjnym uzupełnieniem wspomnień Księdza są zdjęcia prywatne i oficjalne, dokumenty (podania i listy, rękopisy wierszy i homilii, legitymacja studencka) oraz reprodukcje jego zbiorów: kartek pocztowych z początku XX wieku, zielnika. Opracowanie tekstu, zestawienie bibliografii i wybór ilustracji Aleksandra Iwanowska.

źródło opisu: Czytelnia onet.pl

Grzegorz | 2011-04-14