Otchłań: Księga I

Okładka książki Otchłań: Księga I Peter V. Brett
Nominacja w plebiscycie 2018

Zasłużona 9tka ode mnie. Super finalizacja serii. Bardzo trzymałem kciuki żeby autor niczego nie schrzanił. Udało mu się! NIe przedobrzył i wyszło b. dobrze

To już 9 książka z tej serii, a ja dalej ją uwielbiam i nie mam jej dość. Wszystkie inne audiobooki poszły w kąt. Chyba ze 2 lata mobilizowałam się do przeczytania pierwszej części, to był mój błąd, bo pokochałam tą serię od pierwszej strony.

Z każdym tomem coraz gorzej.

Z każdym tomem coraz gorzej.

„Otchłań” to była jazda bez trzymanki i piekielnie dobry finał Cyklu Demonicznego.

Nie będę pisać o treści, bo to jednak byłby zbyt duży spoiler. Powiem za to, że wszystkie wątki fabularne w końcu się łączą, a nasi bohaterowie są poddawani próbom wykraczającym poza wszelkie granice.

Myślę, że każdy fan serii będzie ukontentowany, bo Brett odpowiada na w tym tomie na wszystkie pytania. Moją jedyną bolączką było to, że wszystko działo się szybko i po prawdzie dałoby się zrobić z tego kolejny tom, ale to już jest zwykłe czepialstwo z mojej strony. Chyba po porostu nie chciałam kończyć tej przygody 😅

Podsumowując, to jest naprawdę dobra seria fantasy z dobrze zbudowanym światem, spójną fabułą i zaskakującym zakończeniem. Ja mogę tylko polecić.

Rewelacyjne zakończenie, rewelacyjnego cyklu.

To była przygoda warta godzin spędzonych nad książką.

Jeśli wylądujesz tutaj przed rozpoczęciem całego cyklu, wiedz że warto sięgnąć po Malowanego Człowieka i zanurzyć się w ten świat bez pamięci.

Rewelacyjne zakończenie, rewelacyjnego cyklu.

To była przygoda warta godzin spędzonych nad książką.

REREAD: Zarówno za pierwszym razem, jak i przy ponownym czytaniu ciężko było mi przebrnąć przez tę część. Jest lepsza niż "Tron z czaszek", ale niestety dużo gorsza niż pierwsze tomy serii. Rozciągnięta do granic możliwości przystawka do ostatecznego rozwiązania. Duży plus za oddanie głosu dotychczas pobocznym postaciom, był to fajny powiew świeżości.

Taka jak cały cykl. Jeżeli doszedłeś już tutaj wiesz czego się spodziewać, jeśli to jest Twoje pierwsze spotkanie Peterem Bretem to zacznij od "Malowanego człowieka". Fajne jest to że w kolejnych częściach na pierwszy plan wychodzą nieznane postacie które wcześniej były co najwyżej tłem, a główni bohaterowie z pierwszych części choć nie znikają to ich rola się zmniejsza.

sprawy się komplikują i autor przygotowuje nas na finałowe starcie. Odwieczna walka dobra ze złem, czy powiedzenie evil never dies się sprawdzi?

Dobra historia. Miała słabsze i lepsze momenty, ale w całości trzyma poziom. Teraz jestem ciekawa zakończenia całości.

Zarówno Księga I jak i Księga II Otchłani mocno mnie rozczarowały. Samo zakończenie serii jest jak dla mnie mocno przyspieszone? I mocno oderwane od rzeczywistości. Czytałam to i miałam wrażenie, że ktoś napisał to na siłę, byle by zamknąć historię.
Wiele wydarzeń czy umiejętności objawionych w ostatniej części nie miało sensu.

Wiele wydarzeń czy umiejętności objawionych w ostatniej części nie miało sensu.