Słodki smak miłości

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
joly_fh

Kimkolwiek jesteś – jeśli kiedykolwiek zdarzyło ci się coś upiec – ta opowieść jest dla ciebie. Weź pięcioro nieznajomych, którzy nie mają ze sobą nic wspólnego, oprócz zamiłowania do pieczenia. Dodaj ostrą walkę o zwycięstwo w konkursie i ubij na sztywno. Podgrzewaj napięcie do właściwej temperatury. Udekoruj słodko-gorzką opowieścią o legendarnej kobiecie, która ich zainspirowała. Ciesz się...

Weź pięcioro nieznajomych, którzy nie mają ze sobą nic wspólnego, oprócz zamiłowania do pieczenia. Dodaj ostrą walkę o zwycięstwo w konkursie i ubij na sztywno. Podgrzewaj napięcie do właściwej temperatury. Udekoruj słodko-gorzką opowieścią o legendarnej kobiecie, która ich zainspirowała. Ciesz się smakiem, spożywając po kawałeczku lub za jednym razem.

Rok 1966, Kathleen Eaden, autorka felietonów kulinarnych i żona właściciela sieci supermarketów, wydaje „Sztukę pieczenia”, książkę kucharską pełną porad, jak stworzyć szczęśliwą rodzinę, piekąc smakowite ciasta, ciastka i ciasteczka.
Początek XXI wieku, pięcioro piekarzy amatorów staje do konkursu o tytuł Nowej Pani Eaden. Jest tu Jenny, której dzieci wyfrunęły już z gniazda; Claire, która dla córki poświęciła własne marzenia; Mike, po śmierci żony wychowujący samotnie syna i córkę; niepracująca młoda mama Vicki, która dla synka zrezygnowała z wielu rzeczy, i Karen, doskonała Karen, o życiu pełnym starannie skrywanych, wstydliwych tajemnic.

Między uczestnikami konkursu tworzą się zaskakujące sojusze, wychodzą na jaw sekrety, przy których stworzenie skomplikowanego dzieła sztuki cukierniczej wyda się zawodnikom dziecinną igraszką. Przekonają się – tak jak kiedyś pani Eaden – że jeśli nawet w kuchni udaje się osiągnąć doskonałość, to w życiu jest o nią o wiele trudniej.

źródło opisu: Dom Wydawniczy PWN, 2015

źródło okładki: www.dwpwn.pl

BagatElka | 2016-08-24
Na półkach: ZZZ....oddane, Przeczytane
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Kolejna książka dla sfrustrowanych samiczek o sfrustrowanych samiczkach i jednym facecie. Na dokładkę opisy potraw i duże ilości herbaty jak to w angielskiej obyczajówce.I aż się ciśnie na usta:ale to już było.
Było i w dodatku lepiej,ciekawiej i z polotem.
"Słodki smak miłości" jest mdły i ma smak i wygląd chlebowego puddingu.
Autorka studiowała literaturę angielską i to wyraźnie można odczuć po stylu w jakim napisała swój debiut.W tej książce nie ma życia.
Konkurs pieczenia,kilka różnych postaci z tajemnicami w tle i miłość a wszystko bez krztyny emocji.
Nie moja bajka.

kinga | 2015-05-30
Przeczytana: 29 maja 2015

ZAKŁADKA | 2015-05-29

"Słodki smak miłości" to debiutancka powieść Sarah Vaughan, napisana lekkim piórem w bardzo smakowity sposób. Potrzebowałam książki niewymagającej, przyjemnej, która zażegna kryzys czytelniczo-recenzencki. I choć nie zacznę pod wpływem tej powieści piec, tworzyć wymyślnych deserów (no dobra, jakichkolwiek), bo należę do tego grona, które o wiele bardziej woli jeść niż gotować, polecam lekturę wszystkim, którzy potrzebują oddechu. Po tej książce nawet najwięksi przeciwnicy cukru zapragną czegoś słodkiego.

Zapraszam do lektury całej recenzji:

BozenkaN_37 | 2015-05-18
Przeczytana: maj 2015

Dobra na oderwanie się od poważniejszych tematów. Jak dobry serial trochę dla relaksu - jako przerywnik. Słodka miła historia. :-)

Joannajoanna9 | 2016-06-18
Na półkach: Polecam, Przeczytane, Otrzymane, 2015

Akcja książki rozgrywa się wśród uczestników konkursu łudząco podobnego do The Great British Bake Off, który bardzo lubię oglądać. Ta powieść nadała mu zupełnie innego wymiaru! „Słodki smak miłości” to przyjemna, choć ucząca nas czegoś lektura. Bardzo szczera i obdarta z lukru opowieść o życiu, choć cały czas utrzymana w ciepłej, pozytywnej atmosferze. Bardzo ciekawy i udany debiut, z chęcią sięgnę po kolejną książkę autorki!

spacer_biedronki | 2016-05-04
Na półkach: Przeczytane, E - book
Przeczytana: 04 maja 2016

Życiowa i właśnie dlatego ma jedną gwiazdkę więcej niż zasługuje. A poza tym pasja pieczenia. Jedzenie, które bywa miłością.

Myrtille | 2019-04-03
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane