Popękane miejsca

Seria: Rodzinne sekrety
Wydawnictwo: Święty Wojciech
literatura piękna
Piotr

TRAUMATYCZNE PRZEŻYCIA Z DZIECIŃSTWA wciąż powracają. Jednak życie stawia przed młodą kobietą nowe wyzwania. Życie Shelby nie jest może zbyt ekscytujące, ale za to przewidywalne – a ona za to właśnie je lubi. Jako ofiara przemocy domowej ze strony ojca spędziła całe lata na budowaniu bezpiecznej egzystencji pozbawionej zależności od kogokolwiek. Jednak jej starannie zaplanowane życie...

TRAUMATYCZNE PRZEŻYCIA Z DZIECIŃSTWA wciąż powracają.
Jednak życie stawia przed młodą kobietą nowe wyzwania.

Życie Shelby nie jest może zbyt ekscytujące, ale za to przewidywalne
– a ona za to właśnie je lubi. Jako ofiara przemocy domowej ze strony ojca spędziła całe lata na budowaniu bezpiecznej egzystencji pozbawionej zależności od kogokolwiek. Jednak jej starannie zaplanowane życie zaczyna się rozpadać, kiedy staje się opiekunem prawnym Shayli – czterolatki noszącej w sobie tajemnicę, która sprawia, że świat Shelby wywraca się do góry nogami.
Podejmując dramatyczną próbę ucieczki od przeszłości, Shelby przyjmuje posadę nauczycielki w Niemczech. Daje jej to nadzieję na nowy początek. Przystosowanie się do nowej pracy, nowej kultury i nowej córki, a także do wytrwałych zalotów nieustępliwego trenera koszykówki nie jest dla niej łatwe. Shelby zaczyna się zastanawiać, czy dokonała właściwego wyboru, czy przeszłość nie zagrozi przyszłości, jakiej pragnie.

Shelby chciałaby zapomnieć o znęcającym się nad rodziną ojcu. Wyjeżdża do innego kraju, intensywnie pracuje, jednak najważniejsze okazuje się wsparcie zaufanych osób, zwłaszcza brata, z którym łączą ją szczególne więzi. Czy uda się jej pokonać wszystkie lęki i otworzyć na miłość zabiegającego o jej względy Scotta?

źródło opisu: https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Beletrystyka...(?)

źródło okładki: https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Beletrystyka...»

JustynaMck | 2019-06-06
Przeczytana: 2018 rok

Wzruszająca historia kobiety, która dowiaduje się, że po śmierci ojca ma zostać prawną opiekunką jego córki, o której istnieniu kobieta nie miała pojęcia.
Historia rodzącej się miłości do dziecka i nie tylko.

Aga | 2018-03-21

Życie stawia nas czasami w sytuacjach w których absolutnie nie chcielibyśmy się znaleźć...I chociaż bronimy się, i tak wywiera na nas wpływ...a czasami nawet okazuje się..."że co nas nie zabije, to nas wzmocni" i że wyjście ze strefy komfortu dodaje życiu nieprawdopodobnego smaku...

Iwona | 2017-10-18
Przeczytana: 18 października 2017

...."Jesteśmy jak kamienne bloki, z których rzeźbiarz wydobywa sylwetki ludzi. Uderzenia jego dłuta, które tak bardzo nas bolą, są tym, co nas udoskonala. Cierpienie istniejące na tym świecie nie jest brakiem miłości Boga do nas; jest ono tą właśnie miłością w akcji. Albowiem, wierzcie mi, ten świat, który wydaje się nam tak namacalny, nie jest niczym więcej, jak cienistą doliną. Prawdziwe życie jeszcze się nie zaczęło"....
Książka godna polecenia.

virgo123 | 2017-06-20
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2017
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Trochę ciężka książka, biorąc pod uwagę życie głównej bohaterki, ale jednocześnie jest to ciekawa historia i na pewno warto przeczytać do końca ;)

Agnieszka Świderek | 2017-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2017

Piękna i wzruszająca historia, tak realnie napisana że wdziera się w zakamarki duszy i umysłu zmuszając do myślenia...

Alicja | 2017-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2017

"Słyszałam już wcześniej, że w najbardziej przełomowych chwilach życia czas staje w miejscu" (str 59)
Jest to historia dysfunkcyjnej rodziny ze skłonnościami do przemocy,
i obawie,że złe geny rodziców mogą przejść na potomstwo. Akty przemocy pozostają w ofiarach przez całe życie, prowadząc niejednokrotnie do negatywnych zachowań i rezygnacji z walki o wartość życia.Jak dzieci będące jej ofiarami potrafią wyostrzyć swoje zmysły, zachowanie
w celu stworzenia bariery ochronnej.O silnych związkach rodzeństwa stawiających wspólnie czoła swojemu prześladowcy.Prawdziwej przyjaźni pozwalającej przetrwać trudne chwile. O wyzwaniach, które trzeba podejmować, by pokonać strach, frustrację i załamanie.
O odpowiedzialności macierzyńskiej, dla której trzeba zmienić całe dotychczasowe życie. O wyobcowaniu w nowym kraju, codziennych problemach, trudnościach adaptacyjnych. O różnych stanach emocjonalnych.

allison | 2016-11-08
Przeczytana: 05 listopada 2016

„Popękane miejsca” Michele Phoenix to idealna lektura na jesienne dni. Kubek gorącej, aromatycznej herbaty, puszysty kocyk, nastrojowe, dobre światło, książka w rękach – i mamy pełnię czytelniczego szczęścia, któremu niestraszny wiatr i deszcz za oknem.
W takiej właśnie atmosferze czytałam tę powieść, ale sądzę, że można ją poznawać w każdych warunkach, gdyż akcja wciąga od pierwszych stron.

Od początku orientujemy się, że życie głównej bohaterki nie było usłane różami. Shelby to młoda kobieta pragnąca uciec od bolesnych wspomnień z dzieciństwa, które kojarzy się jej niezmiennie z brutalnym ojcem. Jego cień prześladuje ją nawet po latach, gdy wydawać by się mogło, że z uporem godnym podziwu poukładała sobie życie. Niespodziewany „spadek”, jaki zostawia jej po śmieci znienawidzony ojciec, burzy nagle ten racjonalny porządek, sprawiając, że bohaterka staje przed wielkim wyzwaniem.
W wewnętrznych zmaganiach pomaga jej brat, z którym wiąże ją głęboka przyjaźń i piętno zmarnowanego...

Shelby jako dziecko była ofiarą przemocy domowej, była bita, maltretowana przez ojca, znęcał się psychicznie i fizycznie nad nią...przeżyła piekło w swoim domu.
Życie Shelby nie było kolorowe, wspaniałe zaznała cierpień i okrucieństwa w dzieciństwie i dużo złego.
Shelby jest nauczycielką w Niemczech, uczy dzieci...dostaje opiekę nad małą czteroletnią dziewczynką Shaylą, staje się dla niej opiekunem prawnym jej życie wywraca się do góry nogami.
Musi się zaopiekować i zadbać o dziecko stworzyć jej dom, dać miłość..opiekę.
Książka bardzo prawdziwa, życiowa wzruszyłam się przy niej, poruszająca historia rozdzierająca serce.
Wstrząsnęła mną ta książka, poruszyła bardzo opowiedziana na prawdziwych wydarzeniach z życia wzięte!!!!

Anna | 2016-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2016

Przyjemna lektura, choć główna bohaterka jest tak zamknięta na doświadczanie życia, że aż wydaje mi się to niemożliwe. Trudno było się z nią utożsamić, ale powieść bardzo interesująca i wciągająca.

DanutaM | 2016-06-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 22 czerwca 2016

ilu, ludzi boryka się z duchami przeszłości? Nie jest to łatwy proces wychodzenia z traumy, niestety nie każdy spotyka Scota, który poda pomocną dłoń z drugiej strony brzegu.Polecam, nie jest to łatwa,relaksowa lektura, ale problemy, które dotyka, warte są każdego miejsca i czasu.