Listy z podróży do Ameryki

Seria: Pisma Wybrane
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
historyczna

Listy zawierają wierny opis Stanów Zjednoczonych XIX wieku. Ich wielkie przemiany przemysłowe, rozwój kolei, przyrodę. Mamy tu bardzo barwny wręcz ilustracyjny język dający wrażenie bycia tam.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jesse_James | 2017-02-24

Jak na literaturę epistolarną jest świetna. Bardzo ciekawe przedstawienie realiów epoki wnikliwe i niebywale nowoczesne opinie Sienkiewicza o Ameryce, Polsce i świecie. Nie ma tu wspaniałej fabuły jednak nie nudzi ani trochę. Wnikliwość i mądrość Sienkiewicza w osądach jest domeną tej książki.

| 2018-09-04
Przeczytana: 26 listopada 2011

Bardzo ciekawa opowieść dla kogoś, kto sam kiedyś był i widział. Okazuje się, że mimo upływu wielu lat, świat, realia, codzienność nie uległy aż takiej zmianie, jak by się mogło nam wydawać. Polska nadal goni zachód. Wrażenie, gdy się zwiedza tamten świat jest niemal identyczne jak 100 lat temu.

litk | 2019-05-10
Przeczytana: 23 stycznia 2019

Książka tak nudna że się w głowie nie mieści. Dotrwałem ledwie do 3/4 książki. Sienkiewicz masakrycznie wodę leje na nieistotne dla tematu książki sprawy że ta otrzymała przez to taką właśnie objętość - ponad 1000 stron w dwóch tomach. Gdyby skupił się faktycznie na temacie czyli relacji z podróży po Ameryce to by wyszło z tego 300-500 stron które by się czytało z ciekawością.

amiann | 2017-09-03

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Henryk "Kowboj" Sienkiewicz. No kto by pomyślał?

Weronika Waścińska | 2019-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2019