Między życiem a życiem

Okładka książki Między życiem a życiem Jessica Shirvington
Okładka książki Między życiem a życiem
Jessica Shirvington Wydawnictwo: Dreams literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Between lives
Dreams
2015-05-11
2015-05-11
Anna Rojkowska, Beata Hrycak-Domke
chłopak dla nastolatek dziewczyna dla młodzieży pierwsza miłość podwójna tożsamość poszukiwanie szczęścia przygoda przyjaźń szkoła

Zastanawialiście się kiedyś nas tym, jak to jest móc prowadzić podwójne życie? Mieć dwie twarze, różnych ludzi dookoła siebie, inny status, znać jak własną kieszeń dwa odrębne domy, po prostu żyć za dwóch? Tak się składa ze Sabine doświadcza na własnej skórze tej dziwnej sytuacji i wcale nie jest jej do śmiechu. Poznajcie jej ŻYCIA i to kim jest w każdym z nich.
Od kiedy pamięta, jej życie co 24 godziny zmienia się w inne. Po przeskoku występującemu każdej nocy, z bogatych dzielnic Wellesley przenosi się do skromnego domu w Roxbury. Komu można powierzyć ten sekret, skoro dziewczyna boi się swojej inności? Czy znajdzie się osoba, która będzie ja wspierać a nie uważać za chorą psychicznie?
Książka bardzo przewrotna w akcji, ale mega się w nią wciągnęłam. Pojawił się wątek romansu, więc przyjemnie dopełniało to akcje owianą tajemnicą.. Razem z główną bohaterką żyłam i czułam za dwóch i zdecydowanie było to coś, czego nigdy wcześniej nie czytałam haha. Gorąco polecam!
ZAPRASZAM NA IG @azetowa

Od kiedy...

📖🐲
Moim zdaniem fajna i dobrze się przy niej bawiłam i naprawdę szybko się ją czyta, ale jest parę minusów, za które w innych okolicznościach mogłabym jednak dać niższą ocenę, ale na razie po paru książkowych niewypałach przy tej się przyjemnie zrelaksowałam, więc nie umniejszyły one mojej oceny całości. Oto one:

- Są dziury fabularne (język Dexa? podobno nic się nie przenosi, to może to było tylko takie odczucie?).

- Brak wyjaśnienia, dlaczego zmieniły się zasady gry. No to według mnie spory zarzut i powinno to zostać odpowiednio fabularnie rozegrane.

- Szkoda, że konflikt Sabine nie rozgrywa się na linii siostra - nowa miłość, moim zdaniem to, jak potoczyła się historia w Roxbury trąci tanim melodramatem.

- Akcja finałowa z Dexem potraktowana strasznie lekko jak na powagę sytuacji.

- Od razu wiadomo, jak się potoczy pewien wątek jak tylko zostaje on wprowadzony

- Instant love i od razu wyznania miłosne po naprawdę krótkim czasie znajomości

- Są literówki w tekście niestety, brak spacji, nie ten rodzaj itp.

- Za cholerę nie wiem, kim jest Lyndal i dlaczego fakt, że ma czerwoną sukienkę mógł być wkurzający dla mamy Sabine w wersji Wellesley. Coś chyba przegapiłam albo ta postać nie została odpowiednio wprowadzona.

📖🐲

- Są dziury fabularne (język Dexa? podobno nic się nie...

Jestem wzruszona tą książką. Pięknie napisana, chce się biec po następną część, polecam bardzooooo

Książka która czytało się ekspresem! Bardzo fajnie napisana z szczegółowymi przeskokami w równolegle światy. Świetny wątek miłości, cierpienia i straty! Pod koniec nawet zakręciła mi się łezka! Polecam lubię takie miażdżące końcówki w książkach!

Książka zaszufladkowana w dziale młodzieżowej literatury. Muszę przyznać że gdyby za mojego młodu jakieś dwadzieścia lat temu pisano takie książki, to miałbym za sobą już ponad dwudziestoletnia przygodę z czytaniem.

Książka jest doskonała. Nutka fantastyki, jaką jest podróżowanie między równoległymi światami co północ. Kontrast dwóch światów "amerykańskiego snu" i przeciętnej egzystencji. Dodatkowo zachwyca emocjonalna strona książki. Jest w niej dużo sensownych zdarzeń z którymi często borykają się młodzi w różnym położeniu społecznym.
Książka mocno trzyma w napięciu, do samego końca.

Warto po nią sięgnąć, jak również polecić młodszemu pokoleniu.

I najważniejsze. Historia zmusza do przemyśleń, bo "nigdy nie wiadomo co Cię czeka w życiu."

Serdecznie polecam.

Książka opowiada o dziewczynie, która co 24 godziny przeskakuje z jednego życia do drugiego, powtarzając ten sam dzień dwa razy. Nagle w jednym życiu jej tajemnica wychodzi na jaw i poznaje chłopaka, w którym się zakochuje. Dziewczyna staje przed trudna decyzją, które życie wybrać. Książka napisana jest prostym językiem. Potrafi wzruszyć. Piękna i pełna emocji książka....

Na półkach: , , , , , ,

Świetna i nietypowa młodzieżówka. Bardzo szybko się ją czytało, jest idealna na lato i takie typowe odmóżdżenie. Autorka mogła trochę bardziej rozwinąć samych bohaterów, zwłaszcza tych pobocznych, bo mam wrażenie, że ich nie do końca poznajemy. Mimo to jest to bardzo przyjemna lektura, którą naprawdę warto się zainteresować.

Książka, bardzo fajna, w szczególności zakończenie, jednakże wolałabym aby w 2 świecie Sabine nie spotkała ponownie Eathana, lub, żeby zdarzyło się to w niedopowiedzeniu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

,,(...) niektóre rzeczy są tak prawdziwe, że czuje się to dogłębnie. Gdziekolwiek pójdziesz, one pójdą z tobą. Wszędzie."

Sabine prowadzi podwójne życie, co 24 godziny przenosi się z jednego do drugiego. To samo imię, ten sam wiek, ten sam wygląd, ale dwie różne rodziny, przyjaciele i otoczenie. Kiedy sytuacja wymyka się spod kontroli, dziewczynie nikt nie wierzy i wtedy w jej życiu przypadkiem pojawia się Ethan...

Książka z rodzaju tych, po których ciężko się pozbierać. Wzruszyłam się niesamowicie.
Fabuła bardzo ciekawa. Nikt nie mógłby racjonalnie wybrać, które spośród dwóch żyć woli. Frustracja bohaterki, jej walka z życiem i chęć poznania kogoś, kto jej uwierzy to główne wątki, które mnie tak wciągnęły, że przeczytałam raz dwa.
Do kilku spraw mam zastrzeżenia, ale mogę przymknąć na to oko.
Zalecenia: paczka chusteczek i dużo miejsca w głowie na myśli!

Miałam ochotę na tę książkę jeszcze przed jej polską premierą, ale zrządzeniem losu trafiła w moje łapki blisko cztery lata później. Trochę żałuję, bo myślę, że cztery lata temu zrobiłaby na mnie większe wrażenie. To gorzka opowieść o cenie jaką przychodzi zapłacić każdemu, kto jest inny od reszty. Sabine ma dwa życia. Nie, nie jest tajną agentką. Jest osiemnastoletnią dziewczyną, która co noc o północy przeskakuje do drugiego życia. Raz jest w świecie prawie idealnym, gdzie jej jedynym zmartwieniem są marudni starsi braci oraz namolny chłopak. Później przenosi się do świata, w którym jest zbuntowaną gotką, której życie osładza młodsza siostra.

Więcej: morderczynimarzen.blogspot.com/2019/03/miedzy-zyciem-zyciem-jessica-shirvington.html

• 2015
  • 2015