Między życiem a życiem

Okładka książki Między życiem a życiem
Jessica Shirvington Wydawnictwo: Dreams literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Between lives
Dreams
2015-05-11
2015-05-11
Anna Rojkowska, Beata Hrycak-Domke
chłopak dla nastolatek dziewczyna dla młodzieży pierwsza miłość podwójna tożsamość poszukiwanie szczęścia przygoda przyjaźń szkoła

Książka zaszufladkowana w dziale młodzieżowej literatury. Muszę przyznać że gdyby za mojego młodu jakieś dwadzieścia lat temu pisano takie książki, to miałbym za sobą już ponad dwudziestoletnia przygodę z czytaniem.

Książka jest doskonała. Nutka fantastyki, jaką jest podróżowanie między równoległymi światami co północ. Kontrast dwóch światów "amerykańskiego snu" i...

Książka opowiada o dziewczynie, która co 24 godziny przeskakuje z jednego życia do drugiego, powtarzając ten sam dzień dwa razy. Nagle w jednym życiu jej tajemnica wychodzi na jaw i poznaje chłopaka, w którym się zakochuje. Dziewczyna staje przed trudna decyzją, które życie wybrać. Książka napisana jest prostym językiem. Potrafi wzruszyć. Piękna i pełna emocji książka....

Na półkach: , , , , , ,

Świetna i nietypowa młodzieżówka. Bardzo szybko się ją czytało, jest idealna na lato i takie typowe odmóżdżenie. Autorka mogła trochę bardziej rozwinąć samych bohaterów, zwłaszcza tych pobocznych, bo mam wrażenie, że ich nie do końca poznajemy. Mimo to jest to bardzo przyjemna lektura, którą naprawdę warto się zainteresować.

Książka, bardzo fajna, w szczególności zakończenie, jednakże wolałabym aby w 2 świecie Sabine nie spotkała ponownie Eathana, lub, żeby zdarzyło się to w niedopowiedzeniu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

,,(...) niektóre rzeczy są tak prawdziwe, że czuje się to dogłębnie. Gdziekolwiek pójdziesz, one pójdą z tobą. Wszędzie."

Sabine prowadzi podwójne życie, co 24 godziny przenosi się z jednego do drugiego. To samo imię, ten sam wiek, ten sam wygląd, ale dwie różne rodziny, przyjaciele i otoczenie. Kiedy sytuacja wymyka się spod kontroli, dziewczynie nikt nie wierzy i wtedy w...

Miałam ochotę na tę książkę jeszcze przed jej polską premierą, ale zrządzeniem losu trafiła w moje łapki blisko cztery lata później. Trochę żałuję, bo myślę, że cztery lata temu zrobiłaby na mnie większe wrażenie. To gorzka opowieść o cenie jaką przychodzi zapłacić każdemu, kto jest inny od reszty. Sabine ma dwa życia. Nie, nie jest tajną agentką. Jest osiemnastoletnią...

Świetna książka, czyta się z zapartym tchem. Choć na początku byłam nieco sceptycznie nastawiona, aczkolwiek okazała się być doskonała pozwoliła oderwać się od szarej rzeczywistości, postać głównej bohaterki genialnie wykreowana.

Moim zdaniem autorka za pośrednictwem głównych postaci chce nam pokazać, że powinniśmy się cieszyć każda chwilą spędzoną, bo nie każdy może otrzymać taki prezent, a nie ciesząc się z niego popełniamy błąd.

To taka niepozorna książeczka opowiadająca o tym co by było,gdyby...Sabine to osoba,która ma dwa alternatywne życia.W jednym jest córką pary aptekarzy z przedmieść Bostonu i posiada siostrę.W drugim jest córką rozwiedzionej pary z wyższych sfer z Wellesley i ma dwóch braci.W każddym życiu jest kimś odmiennym,choć wraz z każdą zmianą nie zmieniają się jej atuty fizyczne.Gdy...

Do przeczytania tej książki zostałam (oczywiście ku memu niezadowoleniu) brutalnie zmuszona z deklaracją, że na pewno tego nie pożałuję. Dlatego, chociaż ostatnio staram się unikać książek młodzieżowych, postanowiłam dać jej szansę.
Sabine ma dwa życia. Dwa odrębne światy. Dwie różne rodziny. Codziennie o północy wbrew własnej woli przeskakuje z jednego do drugiego.
Książka...

1 066