Zmory w biurze

Wydawnictwo: Bellona
hobby

Superbestseller w Anglii! 50 sylwetek typów ludzkich, których koniecznie i za wszelką cenę należy unikać w pracy. Autorzy podają dowcipne charakterystyki poszczególnych typów: Pijawka, Polityk, Głupek, Ekscentryk, Mały Wielki Facet, Włazidupiec itp. oraz porady jak sobie z nimi radzić. Niezbędny na biurku przezornego pracownika. Znakomite satyryczne ilustracje.

MajinFox | 2014-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2014

Moja najnowsza teoria: prawdziwe oblicze współpracowników poznajesz nie pierwszego dnia w pracy, a pierwszego dnia po urlopie. Im dłuższy, w tym większe bagno wracasz. Dziwnym jest, że im częściej dotyczy to biur, tym bardziej można zauważyć, że związane jest to z siedzącym trybem życia. Ten pojawia się po ośmiogodzinnym dniu pracy, liczonym już nie miesiącami, a latami. Przypadłość ta, o dziwo, objawia się nie nadczynnością dolnych partii ciała, ale górnych. Następuje słowotok, wyrzucanie z siebie niepotrzebnych nikomu spraw, a w skrajnych przypadkach (powiązane z motorycznością tej persony) na ciągłym bieganiu do kierownictwa i podpierdalaniu innych pracowników.

Przychodzisz do pracy, a ten ciągle gra w Angry Birds? Twoja koleżanka ma właśnie okres, czym tłumaczy swoje plebejskie zachowanie? Bierzesz udział w wyborze pierścionka, zaproszeniu znajomych, problemach z zajściem w ciążę i innymi obarczającymi Cię psychicznie uroczystościami? Wysłuchujesz triumfalne wyniki negocjacji...

Buster | 2014-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2014

Udana zabawna książka pełna dobrego humoru i trafnych spostrzeżeń na temat naszych - oby jednak nie - współpracowników. Każdy kto pracuje w firmie z pewnością dzięki tej książce na nowo skategoryzuje kilka osób, szczególnie tych które są dla niego wrzodem na tyłku. Pomimo lekkości czytania książka z kategorii do pociągu (chociaż do tego lepiej nadaje się część Zmory w Pociągu) oraz z pojawiającymi się nader często błędami językowymi i czasami ortograficznymi. Za to duży minus.

Cheeroke | 2013-09-03

Zabawna, lekka i komiczna. Chociaż po jej przeczytaniu odnoszę wrażenie, że powinnam omijać połowę ludzi w mojej pracy :D

Mad | 2015-12-02
Magda | 2015-08-28