Zmory w pociągu

Wydawnictwo: Bellona
poradniki

Autorzy przedstawiają 50 typów zachowań ludzi, które są utrapieniem dla podróżujących w pociągach i które mogą zatruć swoim współtowarzyszom każdą podróż. Są tu więc: zjadacz fastfoodów, Moczymorda, Wojownik i inne. Książka jest dowcipna i mądra.

Medellin | 2015-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2015

Książka z rodzaju tych, których nieprzeczytanie nie spowoduje większego braku w naszym rozwoju intelektualnym. Niemniej jednak dostarczyła mi rozrywki. Opisanych zostało w niej 50 typów osób, których towarzystwo w pociągu może skutecznie obrzydzić podróż. Oprócz encyklopedycznej charakterystyki poszczególnych gatunków, zawiera także poradnik jak walczyć z każdą ze zmór; oczywiście nie należy tych porad (przynajmniej niektórych) traktować całkiem poważnie, bo skończylibyśmy z wieloletnim wyrokiem. Pokuszę się o wymienienie kilku ciekawszych gatunków: Ekshib Genitalny, Kozodłub, Pierdziel Widmo, Rodem z Obory, Sardyniarz, Ględzipyta, Śmieciożerca.

Jeśli ktoś dojeżdża do pracy pociągiem, koniecznie musi tę książeczkę przeczytać a nawet zakupić i nosić w teczce jako artykuł pierwszej potrzeby w razie spotkania z osobnikiem skutecznie uprzykrzającym podróż.

Moniq | 2016-05-09
julka | 2014-07-30