Ryzykantka

Cykl: House of Rohan (tom 2)
Wydawnictwo: Harlequin
Reckless
Karin

Anglia, XIX wiek Charlotte Spenser pozbyła się złudzeń co do korzystnej odmiany swojego losu. W sferach, w których się obracała, panna na wydaniu powinna być ładna, bogata i mieć rozległe koligacje. Tymczasem ona egzystowała dzięki hojności zamożnej kuzynki, a jej wygląd był daleki od obowiązującego ideału. Rozsądek kazał Charlotte zaakceptować status niezbyt atrakcyjnej ubogiej krewnej,...

Anglia, XIX wiek

Charlotte Spenser pozbyła się złudzeń co do korzystnej odmiany swojego losu. W sferach, w których się obracała, panna na wydaniu powinna być ładna, bogata i mieć rozległe koligacje. Tymczasem ona egzystowała dzięki hojności zamożnej kuzynki, a jej wygląd był daleki od obowiązującego ideału. Rozsądek kazał Charlotte zaakceptować status niezbyt atrakcyjnej ubogiej krewnej, jednak emocje od czasu do czasu wymykały się spod kontroli. Zakochała się w Adrianie Rohanie, wyrafinowanym uwodzicielu, którego spotykała w towarzystwie. Gdy wskutek szczególnego zbiegu okoliczności znaleźli się sam na sam, Charlotte zgodziła się na wspólną noc, aby zachować jej wspomnienie na całe życie. Tymczasem zblazowanemu Adrianowi, który zmieniał kobiety jak rękawiczki, ta jedna noc nie wystarczyła…

źródło opisu: http://www.harlequin.pl

źródło okładki: http://www.harlequin.pl

Mili | 2018-12-28

O ile pierwsza część była oryginalna, o tyle druga wpisuje się w schemat.
Charlotte da się lubić, ale Rohan nie wykazuje się niczym specjalnym. Gdy dziewczyna ubiera mnisi habit i udaje się na zebranie Zastępów Niebieskich, on ratuje ją z opresji i tak zaczyna się ich romans.
Ciekawszy był dla mnie wątek drugoplanowy wielebnego Pagetta i pięknej wdowy Evangeliny.
Książkę można czytać niezależnie od serii, choć pojawia się znany wcześniej Etienne.
Było kilka śmiesznych momentów i doza cierpienia, mix optymalny służący relaksacji.

książek: 2019
Efemeryda | 2017-03-23

Mała ilość gwiazdek niech nikogo nie zmyli, bo to tylko takie sobie czytadełko, o znanym schemacie. Lektura bezproblemowa. Daje zajęcie, za bardzo nie odmóżdża, wzruszyć się pozwoli, ma pozytywne zakończenie no i nie trzeba pamiętać, gdzie się skończyło (w mojej pracy ma to duże znaczenie).
Dodatkowym walorem jest układanie tych opowiastek w cykl - dziś ten bohater, w kolejnym tomie któraś z postaci drugoplanowych. Lubię takie rzeczy czytać.
No i te kobitki, wiotkie jak trzcina, a jednak głębiej takie monolityczno - feministyczne (w rozumieniu p. Alutki z popularnego rodzinnego serialu:))

Aleksandra | 2017-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2017

Charlotte Spenser,stara panna o wybuchowym charakterze nie jest uosobieniem piękna:wysoka,o ogniście rudych włosach,nie umiejąca tańczyć i unikająca mężczyzn na każdym kroku.Jednak panna Spenser od kilku lat kocha się w wicehrabim Adrianie Rohanie,synu hrabiego Francisa Rohana i Elinor poznanych w poprzedniej książce.Charlotte mieszka wraz z kuzynką Evangeliną-potocznie zwaną Liną;piękna kobieta o delikatnej urodzie jest wdową-po burzliwym i brutalnym małżeństwie z dużo starszym od niej mężem,który ją bił i doprowadził do poronienia a następnie zmarł na zawał-prowadzi dość rozwiązłe życie,jest kobietą upadłą,w seksualnych igraszkach znajdującą tylko cielesną uciechę,a nie duchową.Lina zabiera Charlotte na coroczny festiwal Niebieskich Zastępów organizowany w posiadłości przyjaciela Thomasa Montague'a-Monty'ego,gdzie odbywają się orgie,hazard i inne grzeszne uciechy.Dziwnym zbiegiem okoliczności Adrian Rohan zostaje wraz z panną Spenser zamknięty na dwa dni w ustronnym miejscu,gdzie...

jawora | 2015-12-20
Przeczytana: 2015 rok

Bardzo lubię i polecam

sheina_3 | 2015-09-20

Jak to w romansach zawsze bywa końcówka kończy się happy endem.Lecz najpierw jest nienawiść do drugiej osoby po pewnym czasie zaczynają się znosić. Oczywiście nie może zabraknąć scenki miłosnej no bo w końcu to " romans " i po tak burzliwych ich nocach zaczyna rodzić się miłość. On nie może o niej zapomnieć a ona jest szaleńczo w nim zakochana. Ale żeby nie było tak pięknie ktoś z ich otoczenia próbuje im w tym przeszkodzić, bo nie podoba mu się ich związek, ponieważ zniszczy wszystkie jego plany związane z przyszłością. Najczęściej jest tak że ją porwą a on ( rycerz na białym koniu) wręcz leci żeby swoją ukochaną uratować i zawsze mu się to uda. A po tych wszystkich ich przeżyciach będą dochodzić do siebie w swych ramionach i żyć długo i szczęśliwie. Jeśli ktoś uwielbia takie książki w których schematy się ciągle powtarzają to polecam. Miłość zawsze zwycięży z przeciwnościami losu w takich książkach, szkoda że w życiu codziennym nie bardzo to się sprawdza.

Nanik | 2014-09-06
Przeczytana: 06 września 2014

Typowy, raczej przeciętny romans epokowy, wpisujący się w schemat: ona biedna i (w oczach socjety) niezbyt atrakcyjna, on zblazowany hulaka. Ona, choć akceptuje swoje staropanieństwo i nie interesuje się mężczyznami, wpada (nie do końca przypadkowo) w ramiona przystojnego uwodziciela, on nieoczekiwanie traci dla niej głowę (pomimo iż do rozmowy z nią nie miał zbyt wielu okazji). Pojawia się też oczywiście paskudny złoczyńca, wszyscy wiedzą, że on jest podły, ale nikt w porę mu nie przeszkodzi. Ot, coś lekkiego na leniwy wieczór. Część 1 i 3 cyklu bardziej mi się podobały.

TooToo | 2014-01-10
Przeczytana: 2013 rok

Rewelacyjna, jak cała seria "House of Rohan", Charlotte polubiłam od początku, a i Adrian nie taki zblazowany za jakiego chciał uchodzić.

opis pachniał mi tym samym schematem, który wystąpił w Księciu ciemności. I o ile do niego zapałałam sympatią bezgraniczną sama nie wiem czemu, tak w Ryzykantce... czegoś po prostu było brak. Książka nie jest zła, jednak poprzednia była o niebo lepsza. Negatywnie zadziałał tu po prostu brak nowego, większego pomysłu. A szkoda, bo lubię tą autorkę i wierzę, że stać ją na więcej.
Pozostaje mi tylko czekać na Bez tchu z nadzieją, że będzie to nowa, odmienna historia.

| 2013-01-06
Na półkach: Przeczytane, ☆ Ebook

"RYZYKANTKA"

Ta książka jest inna niż te, które ostatnio czytałam i nie sądziłam, że aż tak mnie wciągnie. Gdybym miała więcej czasu, to przeczytałabym ją pewnie szybciej. Nie przepadam za romansami, ale jednak mam zamiar sięgnąć po kolejną książkę tej autorki.

Karolina | 2012-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2012

Książka dobra, ale są lepsze ! Jest jeden główny plus dla tej książki, otóż wyróżnia się na tle innych romansów. Ona wcale nie jest piękna, jest starą panną (30 lat), ale na tym odmienność się niestety kończy. On młodszy od niej(28 lat), kobieciarz, kawaler, kobiety zmienia co noc i żadna nie umie mu się oprzeć. Ona zaufała sercu i zaryzykowała, od tej pory ich losy nieustannie się przeplatają i na zawsze zmienią ich życie. Czyli narzucony schemat romansów historycznych jest, ale przynajmniej tylko w połowie. Miła odmiana, chociaż tyle. Mimo wszystko polecam ;)