Uwiedziona

Tłumaczenie: Bożena Kucharuk
Cykl: Transformacja Sióstr Shelley (tom 2) | Seria: Harlequin Romans Historyczny
Wydawnictwo: Harlequin
Vicar's Daughter to Viscount's Lady
Avadoro

Po wyjeździe siostry Arabella Shelley zostaje sama z despotycznym ojcem. Nieszczęśliwa i samotna, marzy o miłości i innym życiu. Kiedy poznaje Rafe’a, wydaje się jej, że wreszcie jej prośby zostały wysłuchane. Ukochany jednak niebawem wyjeżdża i pozostawia Arabellę z obietnicą rychłego powrotu i ślubu. Uradowana Bella czeka z niecierpliwością. Dni jednak mijają a od Rafe’a nie ma żadnych...

Uradowana Bella czeka z niecierpliwością. Dni jednak mijają a od Rafe’a nie ma żadnych wiadomości. Kiedy odkrywa, że jest w ciąży, postanawia go odnaleźć. Ucieka z domu i udaje się do siedziby rodu Hadleighów.

Na miejscu przyjmuje ją brat Rafe’a, Elliot, który przekazuje jej wiadomość o śmierci ukochanego. Zrozpaczona i zrezygnowana Bella, opowiada historię jej znajomości z Rafe’em. Aby uchronić Bellę przed skandalem, Elliot proponuje jej małżeństwo…

źródło opisu: http://harlequin.pl/

źródło okładki: http://harlequin.pl/

Mak | 2014-04-12

Książka podobała mi się, ale tylko do połowy.

Romans ciekawy, Elliot to ideał bez skazy, Arabella to niby też bohaterka pozytywna, a jednak czegoś mi brakowało.

Początek akcji opisany dość szczegółowo, dzień po dniu, a pod koniec nagle przeskoki, o pół roku, o miesiąc, o dwa… Sceny trochę nie dokończone i niedopowiedziane.

Między bohaterami nie było iskry, a podczas kłótni zdecydowanie brakowało mi emocji. Elliot ma pretensje o „cholernego dzieciaka”, Arabella niby urażona, ale zbytnio ją to nie rusza, a zaraz potem lądują razem w łóżku... Trochę dziwne...

A poza tym zabrakło napięcia, scen grozy, czy chociażby drobnej intrygi.

Taka standardowa fabuła, dwaj bracia, jeden porzuca kobietę, a drugi ją poślubia z poczucia winy.

Podsumowując, książka nienajlepsza, ale też nienajgorsza.

Rege | 2017-08-30

Pewnego dnia u twojego progu staje wynędzniała kobieta i twierdzi, iż jest w ciąży z twoim niedawno zmarłym bratem. Co robisz?

Efemeryda | 2017-03-23

Mała ilość gwiazdek niech nikogo nie zmyli, bo to tylko takie sobie czytadełko, o znanym schemacie. Lektura bezproblemowa. Daje zajęcie, za bardzo nie odmóżdża, wzruszyć się pozwoli, ma pozytywne zakończenie no i nie trzeba pamiętać, gdzie się skończyło (w mojej pracy ma to duże znaczenie).
Dodatkowym walorem jest układanie tych opowiastek w cykl - dziś ten bohater, w kolejnym tomie któraś z postaci drugoplanowych. Lubię takie rzeczy czytać.
No i te kobitki, wiotkie jak trzcina, a jednak głębiej takie monolityczno - feministyczne (w rozumieniu p. Alutki z popularnego rodzinnego serialu:))

Joanna | 2018-02-15
Przeczytana: 19 stycznia 2018