Róża Szkocji

Tłumaczenie: Anna Pietraszewska
Cykl: Szkockie Średniowiecze (tom 2) | Seria: Harlequin Powieść Historyczna
Wydawnictwo: Harlequin
Rose in the storm

W Szkocji trwa wojna domowa między Bruce’ami i Comynami. Jedynie aranżowane małżeństwo Margaret Comyn z angielskim lordem może zakończyć wieloletni konflikt. Zanim jednak dochodzi do ślubu, Margaret trafia do niewoli Aleksandra Bruce’a, osławionego Wilka z Lochaber. Wkrótce staje się dla niego kimś znacznie więcej niż tylko cennym zakładnikiem…

źródło opisu: http://www.harlequin.pl/

źródło okładki: http://www.harlequin.pl/

MonotematycznaGabi | 2019-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2019

"Prawda jest taka, że jesteś wspaniałą kobietą, dziewczyną z Highland. Jak twoja matka. Twoje miejsce jest u boku Szkota."
Akcja książki dzieje się po powstaniu Williama Wallace'a, co można odczuć od pierwszych stron. Główna bohaterka Margaret Comyn wraca do twierdzy swojej zmarłej matki, która ma być jej wianem. Ma wyjść za Anglika. Tak się jednak składa, że zamek jest istotną twierdzą strategiczną więc już pierwszej nocy zdobywa ją osławiony
Wilk z Lochaber. Jak to w takich książkach bywa tych dwoje zaczyna łączyć zakazane uczucie.
Książkę można połknąć w jeden wieczór, nie jest to wymagająca lektura choć traktuje o wojnie. Podobało mi się bardzo to uszkotowienie. Naprawdę uwierzyłam, że akcja dzieje się po powstaniu Wallace'a.
Możemy wiele przeczytać o dążeniu do władzy Roberta de Bruce.
Główny romans nie wyróżnia się niczym wyjątkowym. Zakazana historia miłosna, której kibicuje się, aby w końcu ostała skonsumowana. Cóż sama konsumpcja mnie zawiodła.
Książkę oceniam...

Torie | 2017-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

Zręcznie napisany romans historyczny.
Książka nie nudzi ale i też niczym nie zaskakuje, ot przyjemna lektura na jeden raz...