Róża Szkocji

Okładka książki Róża Szkocji Brenda Joyce
Okładka książki Róża Szkocji
Brenda Joyce Wydawnictwo: Harlequin Cykl: Szkockie Średniowiecze (tom 2) Seria: Harlequin Powieść Historyczna literatura obyczajowa, romans
Szkockie Średniowiecze (tom 2)
Harlequin Powieść Historyczna
Rose in the storm
Harlequin
2015-07-10
2015-07-10
Anna Pietraszewska
romans szkocja wojna zakładniczka miłość konflikt niewola

Nieźle ale bez szału. Brakuje opowieści z perspektywy Aleksandra. Do szału doprowadza mnie pisanie o Margaret Cominówna. Bohaterka na początku spoko, ale w miarę rozwoju akcji stała się irytująca z tym "musisz zrozumieć że w6bieram rodzinę zamiast miłości ale chyba wcale mnie nie kochasz skoro za mną nie biegasz jak Cię odrzucam"

"Prawda jest taka, że jesteś wspaniałą kobietą, dziewczyną z Highland. Jak twoja matka. Twoje miejsce jest u boku Szkota."
Akcja książki dzieje się po powstaniu Williama Wallace'a, co można odczuć od pierwszych stron. Główna bohaterka Margaret Comyn wraca do twierdzy swojej zmarłej matki, która ma być jej wianem. Ma wyjść za Anglika. Tak się jednak składa, że zamek jest istotną twierdzą strategiczną więc już pierwszej nocy zdobywa ją osławiony
Wilk z Lochaber. Jak to w takich książkach bywa tych dwoje zaczyna łączyć zakazane uczucie.
Książkę można połknąć w jeden wieczór, nie jest to wymagająca lektura choć traktuje o wojnie. Podobało mi się bardzo to uszkotowienie. Naprawdę uwierzyłam, że akcja dzieje się po powstaniu Wallace'a.
Możemy wiele przeczytać o dążeniu do władzy Roberta de Bruce.
Główny romans nie wyróżnia się niczym wyjątkowym. Zakazana historia miłosna, której kibicuje się, aby w końcu ostała skonsumowana. Cóż sama konsumpcja mnie zawiodła.
Książkę oceniam pozytywnie. Miła lektura do kawy czy czarnej herbaty na nadchodzące jesienne wieczory.

Zręcznie napisany romans historyczny.
Książka nie nudzi ale i też niczym nie zaskakuje, ot przyjemna lektura na jeden raz...

Zręcznie napisany romans historyczny.

• Romans historyczny
  • Harlequin