Książka Roku 2018

Wydawnictwo: Mag
You Suck
Moore, Ssij

Kontynuacja bestsellerowych "Krwiopijców".

Doskonała humorystyczna powieść o seksie w wielkim mieście, życiu po śmierci i problemach z mieszkaniem w San Francisco. Love story dla kobiet z charakterem i samców beta. Nowa powieść Christophera Moore'a, amerykańskiego Monty Pythona, uważanego przez krytyków za kontynuatora stylu Kurta Vonneguta.

źródło opisu: [MAG, 2008]

Beremis | 2014-10-02
Przeczytana: 02 października 2014

Jak na kontynuację trzyma poziom.
Jak na kontynuację jest słabsze od wcześniejszej, bo "to już było".
A Abby Normal i jej pamiętnikowe wpisy mnie irytowały.

Betoniarka | 2018-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2018

W tym tomie rozbawiały mnie do łez dwie rzeczy:

- Abby Normal, postać świeża i porąbana jak się patrzy - nastolatka zafascynowana wampirami, co niby jest tak jakby niezbyt zaskakujące, ale Abby zaskakująca zdecydowanie jest. Nie wiem, jak jest w wersji polskiej, ale w wersji angielskiej jej sposób wypowiadania się jest histerycznie śmieszny,

- William i jego olbrzymi kot Ched, który chodzi w sweterku, bo w pewnych okolicznościach został ogolony. William nie pije miętowego schnapsa, bo puszcza po nim miętowe bąki, a Ched się takich boi.

Nadal jest prześmiesznie. Nadal polecam.

hiliko | 2011-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Christopher Moore to autor dziesięciu powieści. Kojarzony jest przede wszystkim z humorem, ironią, a nawet parodią. Zresztą.. czy jest wśród moli książkowych ktoś, kto nie słyszał nigdy o tym pisarzu?
"Ssij, mała, ssij" to kontynuacja "Krwiopijców", o których pisałam tutaj. Jak poprzednio, spotykamy się z ogromną dawką humoru, komizmu, całość jest nazywana parodią książek o wampirach. Poza wymienionymi cechami wpływającymi na odbiór i ocenę książki, spotykamy się z wieloma innymi, zabawnymi zdarzeniami. Otóż Jody, główna bohaterka serii (kolejną częścią jest "Gryź, mała, gryź"), o której wiemy, że jest rudowłosą przedstawicielką wampirów, zamieniła w krwiopijcę swojego dotychczasowego pomagiera i partnera w jednym - Thomasa C. Flooda, w skrócie : Tommy'ego. Co z tego wyniknie? Na pewno nic dobrego!
O ile Jody powoli nauczyła się podstawowych czynności wykonywanych przez wampiry, jakimi są między innymi zamienianie się w mgłę czy picie krwi odpowiednich ludzi,...

astaldohil | 2017-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2017

Czuć w drugim tomie "Love Story", kontynuacji "Krwiopijców", pewną wtórność w stosunku do części otwierającej trylogię. Jako, że oba tomy dzieli kilka lat, autor uznał za konieczne poświęcenie sporej ilości początkowych fragmentów tej książki na przypomnienie czytelnikom - lub poinformowaniu o tym tych, którzy "Opowieść miłosną" zaczęli od niniejszej części - co wydarzyło się wcześniej i doprowadziło bohaterów do punktu, w którym widzimy ich obecnie. Wydaje się ponadto, że Moore wykorzystał wszystkie najlepsze i bardziej wyrafinowane żarty w tomie pierwszym, a do "Ssij, mała ssij", albo raczej - jak osobiście wolę - "You suck!" - wrzucił dowcipy słabsze, mniej zabawne, niższych lotów i bardziej wulgarne.

Do najfajniejszych fragmentów książki należą części z narracją prowadzaną w formie pamiętnika, przez Abby Normal, punk gothową wielbicielkę wampirów, "służebnicę ciemności", miłośniczkę ponurych piosenek, czarno-białego makijażu, "Troskliwych Misi" i Pippi Langstrumpf,...

Chlorofil88 | 2018-08-03

Hahhahaha, to już 3 tom, który po prostu udało mi się połknąć!!!

Genialne, zabawne, głupie w najpiękniejszej i niebanalnej formie.

Warto przeczytać dla Niebieskiej prostytutki wampirzycy, alias Smerfetka. Zaintrygowałem??? No to łapcie za książkę:)

Polecam!!!!

sylewka MRÓZ | 2014-07-29

książkę przeczytałam już dość dawno ale bardzo mi się podobała dla nastolatków nie wymagających wiele od fabuły jest idealna. z humorem i lekka w czytaniu.

magda | 2010-05-25
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: styczeń 2010

jeśli krwiopijcy mnie rozbawili, to kontynuacja doprowadzała do łez. Po wymoczkowatym, uduchowionym Edwardzie Cullenie Jody i Tommy to miła odmiana...

Beata | 2017-04-01
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone, 2017
Przeczytana: 31 marca 2017

Humor Moore'a po raz kolejny mnie nie zawiódł. W kontynuacji "Krwiopijców" związek Tommy'ego i Jody ma się świetnie, mimo że okoliczności trochę się zmieniły. Jazdy po wampirach ciąg dalszy, cięty humor czaruje od samego początku.
Uśmiałam się z wpływu, jaki wywiera na wampira krew pijanego dawcy. Wreszcie wymyślono sposób, dzięki któremu wampir może pić kawę, co zaspokoiło jedną z podstawowych potrzeb. Jakże rozumiem tę tęsknotę - gdyby ktoś mnie przemienił, kawa byłaby drugą rzeczą, której by mi brakowało.
Genialny zabieg z pamiętnikami Abby Normal - czeka się na te fragmenty, żeby nad nimi uśmiać się do łez. Dodatkowym smaczkiem są migawkowe nawiązania do "Brudnej roboty".
Końcówka mnie rozbawiła, choć wiadomo, że to jeszcze nie koniec. Teraz kilka książek na zmianę klimatu i sprawdzę jak się kończy ta love story.

Aga | 2010-12-16
Przeczytana: 07 grudnia 2010

Jest to druga część, po "Krwiopijcach", trylogii mojego mistrza powieści z humorem. Jest tu wszystko co było w pierwszej części, a do tego jeszcze więcej: niebieska prostytutka o dużych wymaganiach, mroczna acz wciąż trochę żywiołowa nastolatka i jej trochę mniej mroczny i z pewnością mniej żywiołowy przyjaciel gej (ale niepraktykujący... przynajmniej z ludźmi), wielki ogolony kot w czerwonych swetrze... Uwierzcie, że z taką ekipą naprawdę dużo się dzieje :)

CherryBlossomGirl | 2010-11-11
Przeczytana: 2009 rok

Kupując tą książkę pomyślałam, że to kolejne spotkanie ze śmiesznymi postaciami i genialnymi dialogami. Ależ się przeliczyłam. Postacie zaczęły mnie strasznie nudzić, wręcz zmuszałam się do czytania kolejnej strony. Humor i dialogi już nie były śmieszne, bardziej głupie po prostu, trochę żałosne. Nie przypadła mi do gustu.