Ssij, mała, ssij

Wydawnictwo: Mag
You Suck
Moore, Ssij

Kontynuacja bestsellerowych "Krwiopijców".

Doskonała humorystyczna powieść o seksie w wielkim mieście, życiu po śmierci i problemach z mieszkaniem w San Francisco. Love story dla kobiet z charakterem i samców beta. Nowa powieść Christophera Moore'a, amerykańskiego Monty Pythona, uważanego przez krytyków za kontynuatora stylu Kurta Vonneguta.

źródło opisu: [MAG, 2008]

Beremis | 2014-10-02
Przeczytana: 02 października 2014

Jak na kontynuację trzyma poziom.
Jak na kontynuację jest słabsze od wcześniejszej, bo "to już było".
A Abby Normal i jej pamiętnikowe wpisy mnie irytowały.

hiliko | 2011-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2011

Christopher Moore to autor dziesięciu powieści. Kojarzony jest przede wszystkim z humorem, ironią, a nawet parodią. Zresztą.. czy jest wśród moli książkowych ktoś, kto nie słyszał nigdy o tym pisarzu?
"Ssij, mała, ssij" to kontynuacja "Krwiopijców", o których pisałam tutaj. Jak poprzednio, spotykamy się z ogromną dawką humoru, komizmu, całość jest nazywana parodią książek o wampirach. Poza wymienionymi cechami wpływającymi na odbiór i ocenę książki, spotykamy się z wieloma innymi, zabawnymi zdarzeniami. Otóż Jody, główna bohaterka serii (kolejną częścią jest "Gryź, mała, gryź"), o której wiemy, że jest rudowłosą przedstawicielką wampirów, zamieniła w krwiopijcę swojego dotychczasowego pomagiera i partnera w jednym - Thomasa C. Flooda, w skrócie : Tommy'ego. Co z tego wyniknie? Na pewno nic dobrego!
O ile Jody powoli nauczyła się podstawowych czynności wykonywanych przez wampiry, jakimi są między innymi zamienianie się w mgłę czy picie krwi odpowiednich ludzi,...

magda | 2010-05-25
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: styczeń 2010

jeśli krwiopijcy mnie rozbawili, to kontynuacja doprowadzała do łez. Po wymoczkowatym, uduchowionym Edwardzie Cullenie Jody i Tommy to miła odmiana...

sylewka | 2014-07-29

książkę przeczytałam już dość dawno ale bardzo mi się podobała dla nastolatków nie wymagających wiele od fabuły jest idealna. z humorem i lekka w czytaniu.

Aga | 2010-12-16
Przeczytana: 07 grudnia 2010

Jest to druga część, po "Krwiopijcach", trylogii mojego mistrza powieści z humorem. Jest tu wszystko co było w pierwszej części, a do tego jeszcze więcej: niebieska prostytutka o dużych wymaganiach, mroczna acz wciąż trochę żywiołowa nastolatka i jej trochę mniej mroczny i z pewnością mniej żywiołowy przyjaciel gej (ale niepraktykujący... przynajmniej z ludźmi), wielki ogolony kot w czerwonych swetrze... Uwierzcie, że z taką ekipą naprawdę dużo się dzieje :)

Silence | 2013-12-04

Coś wspaniałego! Idealna książka na długie, samotne, zimowe wieczory przy lampce czerwonego wina. Polecam.

Alek | 2013-01-31
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 31 stycznia 2013

Druga część trylogii "Love Story" nie rozczarowała mnie, chociaż zapewne poprzez przyzwyczajenie i brak zaskoczenia formą (po "Krwiopijcach") wydawała mi sie nieco gorsza od pierwszej. Ale pojawiły się Zwierzaki i Cesarz a dodatkowo fenomenalna, barwna i przejaskrawiona do granic mozliwości postać nastolatkowo-głupiutkiej Abby Normal. Fajne rozwinięcie lekko poruszonych wątków z pierwszej części. Jak zwykle - lekkośc pióra, humor i ironia, bawienie się konwencją "wampirzych klimatów" powodują, że jest to lektura miła, zabawna i wciągająca.

Cruella | 2014-06-04
Przeczytana: 03 czerwca 2014

Patrząc po tytule- spodziewałam się jakiegoś porno badziewia z fabułą godną konkurować zawiłością ze Zmierzchem. W sumie, perypetie bohaterów momentami są trochę nie do ogarnięcia, ale stanowczo "Ssij mała, ssij" to książka zupełnie innego typu niż wyżej wymienione dzieło pani Meyer. Ironiczny język, cięte dowcipy, ciekawy punkt widzenia i charyzmatyczne, niesztampowe postaci- pozycja naprawdę warta przeczytania!

CherryBlossomGirl | 2010-11-11
Przeczytana: 2009 rok

Kupując tą książkę pomyślałam, że to kolejne spotkanie ze śmiesznymi postaciami i genialnymi dialogami. Ależ się przeliczyłam. Postacie zaczęły mnie strasznie nudzić, wręcz zmuszałam się do czytania kolejnej strony. Humor i dialogi już nie były śmieszne, bardziej głupie po prostu, trochę żałosne. Nie przypadła mi do gustu.

Monika | 2014-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2014

Ewidentna kontynuacja poprzedniej części, "Krwiopijcy". Ten sam styl, błyskotliwie, ale bez fajerwerków.

Bardzo odświeżającym zabiegiem okazał się pamiętnik młodej gotki, która marzy o byciu wampirem - tutaj Moore się popisał poczuciem humoru.