Gryź, mała, gryź

Wydawnictwo: Mag
Bite me
San Francisco, kot, wampir
Ag2S

Abigail von Normal, pozbawiona radości życia, tajemnicza nastoletnia królowa nocnego San Francisco i zastępcza partnerka przypadkowego wampira Tommy’ego, powraca w trzecim tomie wampirycznej trylogii. Dowiedzcie się, co się stało z Jody, wampirem Floodem, olbrzymim kotem Chetem, Smerfetką, Zwierzakami i pozostałymi Waszymi ulubieńcami! „W mieście San Francisco grasuje duży ogolony kot-wampir...

„W mieście San Francisco grasuje duży ogolony kot-wampir o imieniu Chet i tylko ja, Abby Normal, rezerwowa pani nocy w Greater Bay Area, i mój kochanek z fryzurą rodem z mangi, Pies Fu, stoimy pomiędzy wygłodniałym monstrum a krwawą masakrą ludności.”

źródło opisu: [Wydawnictwo MAG, 2010]

Stasia | 2013-08-06
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Szokująca, bezczelna i prześmieszna.
Po przeczytaniu tej książki, zostałam wielką fanką zastępczej królowej ciemności Abby, która w pochmurne wieczory rozbawiała mnie do łez ;-)

magda | 2010-06-23
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: 23 czerwca 2010

Zmierzch dla dorosłych, i nawet jedna z bohaterek ma na imię Bella :P

A na poważnie: prześmiewcza, miejscami wulgarna, nieprzewidywalna, ossstrrrrra! Można się doszukiwać powodów, dla których Cesarz jest Cesarzem, Jody chce pozostać mroczną panią nocy, a Tommy marzy o byciu gryzipiórkiem, tylko po co? Jedna z tych powieści, gdzie nie ma przerostu ani formy nad treścią ani treści nad formą i chwała autorowi za to!

Neftyda | 2010-08-20

To już nie to co poprzednie części. Pierwsza połowa książki jest dość męcząca. Głównie z winy Abby i jej kronik, które w "Ssij mała ssij" były miłym urozmaiceniem, a teraz zwyczajnie nudzą. Na plus zakończenie u Moore'a jak zwykle dość zaskakujące.

Monika | 2014-04-23
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

Przygodę z Christopherem Moorem zaczęłam od pierwszej książki z wampirycznej serii. Kończę na tej, bo ostatnia z cyklu: "A Love Story" i długo już po nic nie sięgnę. To co w pierwszym odruchu, przy pierwszej części wydawało mi się świeże i odkrywcze, później wydaje się trochę zjełczałe. Albo Moore wyczerpał formułę, albo nie sprawdza się na dłuższą metę, albo po prostu w tej części jest najsłabsze, choć książka w dalszym ciągu poprawna i momentami ciekawa. Oczekuję jednak trochę więcej niż "momentami".

Zakończenie nie rozczarowuje, bo pod koniec nabiera tempa, ale w kontekście całości: fabuła nie każe przewracać stron coraz szybciej, a bohaterowie są, po prostu... nudni.

Magdalena | 2012-08-04

Lekka,śmieszna,momentami wulgarna w szczególności od momentu jak pojawia się Abby :)

Beata | 2017-04-25
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone, 2017
Przeczytana: 24 kwietnia 2017

Ostatnia część trylogii o wampirach. I dobrze, bo formuła chyba się wyczerpała. Pomysł stracił na świeżości i z fajnej książki zrobiła się zwykła. Nawet Abby Normal zaczyna nużyć. Cała książka również, a finał jest przewidywalny. Pisana już jakby trochę na siłę.

hiliko | 2011-10-27
Przeczytana: 27 października 2011

hyba nie muszę nikomu oznajmiać, że Christophera Moore'a uwielbiam, a jego książki czytam z uśmiechem na ustach (ale nie zwykłym, tylko takim szyderczym) od pierwszej do ostatniej strony. Autor ten idealnie trafia w moje, niewątpliwie specyficzne, poczucie humoru - podobnie zresztą jak i Terry Pratchett.
,,Gryź, mała, gryź" to już trzecia i ostatnia część trylogii "Love Story" - poprzednie, ,,Krwiopijcy" oraz ,,Ssij, mała, ssij" podobały mi się bardzo. Ta seria to takie prześmiewcze podejście do wampirów, po brzegi wypełniona ironią. To wręcz parodia - tych nie cierpię, Moore jest wyjątkiem.
W pierwszym tomie poznajemy dwudziestosześcioletnią Jody oraz dziewiętnastoletniego Tommy'ego, którzy poznają się przypadkiem i zakochują się w sobie. Jody wieczór wcześniej została zamieniona w wampira, a niedługo potem jej partner z osobistego pomagiera awansuje na krwiopijcę. Wszystko byłoby ładnie i pięknie, gdyby nie osiemsetletni ,,stwórca" Jody, który staje na drodze zakochanej...

Yennefer | 2015-12-30

Dużo gwiazdek za sympatię dla autora ;) Natomiast ta część jakoś zupełnie mi do gustu nie przypadła. Wszystkiego trochę za mało...i zabrakło wyrazistości postaci,intrygującej fabuły, która trzymała by mocno w napięciu tak,że miałabym ochotę pochłonąć książkę na raz i ogólnie całokształt wyszedł zupełnie kiepsko w porównaniu z poprzednimi częściami. Jednak na duży plus lekkość czytania i ogromna dawka mocnego i specyficznego poczucia humoru ;) Polecam wszystkim fanom Moore'a :))

tiernan | 2010-11-28

Książka troszeczkę gorsza przez kroniki Abby, które - jak ktoś wcześniej słusznie wspomniał - po prostu nudzą. Co nie zmienia faktu, że warto ją przeczytać :)

Elenaj | 2013-02-02
Na półkach: Przeczytane, Nietrafione

Kompletnie nie moja bajka.
Nie łapię tego typu humoru,prawdę powiedziawszy, to go tutaj nie widzę .