Gryź, mała, gryź

Bite me
San Francisco, kot, wampir
literatura piękna
Ag2S

Abigail von Normal, pozbawiona radości życia, tajemnicza nastoletnia królowa nocnego San Francisco i zastępcza partnerka przypadkowego wampira Tommy’ego, powraca w trzecim tomie wampirycznej trylogii. Dowiedzcie się, co się stało z Jody, wampirem Floodem, olbrzymim kotem Chetem, Smerfetką, Zwierzakami i pozostałymi Waszymi ulubieńcami! „W mieście San Francisco grasuje duży ogolony kot-wampir...

„W mieście San Francisco grasuje duży ogolony kot-wampir o imieniu Chet i tylko ja, Abby Normal, rezerwowa pani nocy w Greater Bay Area, i mój kochanek z fryzurą rodem z mangi, Pies Fu, stoimy pomiędzy wygłodniałym monstrum a krwawą masakrą ludności.”

źródło opisu: [Wydawnictwo MAG, 2010]

Isane | 2019-07-10
Przeczytana: marzec 2018

Dobra seria.... trochę inna niż te oklepane o wampirach. Bardzo mi się podobało. Polecam czytać jedna po drugiej.

annaroza | 2019-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2019

CJK? OKMB! Co to właściwie jest? Wampiry na wesoło.
Kilka lat temu w moim domu królował Harry Potter. Do czasu gdy córkę dopadł "Zmierzch" i wśród jej lektur zaczęły pojawiać się różne wampirze sagi i inne paranormal romance. Wtedy to po raz pierwszy usłyszałam o facecie, który ponoć napisał parodię "Zmierzchu". Jakoś nie miałam okazji jej przeczytać, ale nazwisko autora zapadło mi w pamięć. Książkę kupiłam już dość dawno, ale leżała sobie na półce. To trzecia część serii i miałam nadzieję, że uda mi się trafić na te wcześniejsze.
Fajna lekka powieść, choć gdybym miała ją oceniać pod względem literackim uznałabym ją za słabą. Ale to naprawdę niezła parodia różnych serii o wampirach.

Betoniarka | 2019-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2019

Po przeczytaniu poprzedniej części nie wierzyłam, że postaci Abby może być za dużo. W tym tomie gra w sumie dość pierwszoplanową postać i jest jej za dużo. Jej specyficzna osobowość zdecydowanie przytłacza. Jako, że jest to ostatni tom tej serii, całość oceniam bardzo dobrze, z małym spakiem formy autora na koniec. Czasami śmiechu jest już po prostu za dużo.

Domeru | 2017-07-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 14 lipca 2017

Najgorsza książka Moore'a, jaką do tej pory przeczytałem (a już kilka przeczytałem). Niby styl fajny, od czasu do czasu jakiś abstrakcyjny żart, ale fabuły niestety brak, a bohaterowie znudzili mi się już w połowie poprzedniej części, więc w tej większość z nich jest po prostu irytująca (za to doszło kilku nowych, nudnych). Myślę, że historia dużo lepiej by się sprawdziła w formie trylogii jednotomowej.

BWO | 2017-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2017

lekkie czytadło na raz, najlepsza w sumie była pierwsza część, druga i trzecia to odcinanie kuponów

Justyna | 2017-07-04
Na półkach: Przeczytane, Mam!, 2017
Przeczytana: 04 lipca 2017

Rynsztokowy humor, głupia bohaterka i nieuzasadnione użycie przekleństw. Żenada.

Beata | 2017-04-25
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone, 2017
Przeczytana: 24 kwietnia 2017

Ostatnia część trylogii o wampirach. I dobrze, bo formuła chyba się wyczerpała. Pomysł stracił na świeżości i z fajnej książki zrobiła się zwykła. Nawet Abby Normal zaczyna nużyć. Cała książka również, a finał jest przewidywalny. Pisana już jakby trochę na siłę.

datkap | 2016-03-27
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 26 marca 2016

Fabuła fajna ale nie odpowiada mi narracja dla mnie ciężko się ją czytało

Yennefer | 2015-12-30

Dużo gwiazdek za sympatię dla autora ;) Natomiast ta część jakoś zupełnie mi do gustu nie przypadła. Wszystkiego trochę za mało...i zabrakło wyrazistości postaci,intrygującej fabuły, która trzymała by mocno w napięciu tak,że miałabym ochotę pochłonąć książkę na raz i ogólnie całokształt wyszedł zupełnie kiepsko w porównaniu z poprzednimi częściami. Jednak na duży plus lekkość czytania i ogromna dawka mocnego i specyficznego poczucia humoru ;) Polecam wszystkim fanom Moore'a :))

Malina | 2014-11-10

obżydliwa..