Głaskologia. Faktyczne reguły motywowania i rozumienia motywacji.

Wydawnictwo: Instytut Kreowania Skuteczności
poradniki
Marceline

To książka wyjątkowa pod każdym względem. Powinien ją przeczytać każdy Polak. Rodzic, szef, podwładny, polityk, dziennikarz, trener, mąż i żona, sprzedawca i księgowy? Każdy, kto chce się dobrze czuć dłużej niż parę chwil i każdy, kto chce mieć pozytywny wpływ na innych, dać im energetycznego kopa. Każdy, kto chce utrzymać pracę, awansować czy budować związek oparty na zaufaniu, zrozumieniu i nieustannej ciekawości drugiej osoby.

"Głaskologia" powinna być obowiązkową lekturą szkolną! To nie tylko książka, ale swego rodzaju efektywna filozofia postępowania. Jest to lektura fascynująca, wciągająca i taka, która nie pozwala o sobie zapomnieć. Bogata merytorycznie, rzeczowa, dowcipna, mądra i konkretna. Momentami bezpardonowa. Na pewno nietuzinkowa. Autor sprawnie balansuje między przykładami, wynikami najnowszych światowych badań a metaforami pomagającymi zapamiętać najważniejsze wnioski.
Uwaga: sięganie po tę książkę bez markera grozi koniecznością przerwania lektury po paru stronach w celu udania się do piórnika! Jeśli dostałeś "Głaskologię" od kogoś w prezencie - pomyśl o nim ciepło, bo możesz być pewien, że temu komuś bardzo zależy na Twoim powodzeniu w życiu.

źródło opisu: opis okładkowy

Rewelacyjna pozycja nie tylko dla osób zainteresowanych motywacją i psychologią, ale tak naprawdę dla wszystkich! Książka jest świetnie wydana, a jej cena nie aż tak wysoka, dlatego warto ją mieć na własność. Miłosz Brzeziński swoim lekkim piórem świetnie wprowadza nas w świat głaskologii. Książka jest obfita w naprawdę wiele wyników różnych badań, często bardzo świeżych, które niesamowicie zaskakują! Mnie osobiście w książkach psychologicznych fascynuje to, że pozwalają one zrozumieć wiele zdarzeń, działań, gestów, które wcześniej wydawały nam się bez sensu, czynione bez żadnej przyczyny. Tymczasem wszystko można logicznie wytłumaczyć i powiązać z genezą. Pozycja ta ma niesamowitą moc oddziaływania, przynajmniej na mnie wywarła duży wpływ. Z łatwością przejęłam ogląd świata, jakoby każdy człowiek trzymał swój kubeczek, czajnik z gorącą czekoladą i łyżeczkę do jej podjadania... Ludzie dziś są tak mało dowartościowani, zmotywowani… Czy wiesz, że niedostrzeżenie czyjegoś wkładu w...

Katarzyna Wilczek | 2014-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2014

W poprzednim roku przewinęło się przez moje ręce kilka poradników. Skutek był różny: słaby lub bardzo słaby. Albo były nudne jak mecz piłki nożnej, albo nawiedzone jak Paweł Kukiz. Przez część z nich, przyznaję bez bicia, nie przebrnęłam. Miłość czytelnicza swoją drogą, ale do końca jeszcze nie zdurniałam i moje marne życie jeszcze mi miłe. Po tylu błędach nawet gęś by się nauczyła prostej zasady: poradników nie czytamy. Na szczęście mam o dwie komórki mózgowe więcej niż ona. Pierwsza odpowiada za to, żeby nie załatwiać swoich potrzeb na trawie, a rola drugiej to sięganie po poradniki. Od czasu do czasu.

Miłosza Brzezińskiego poznałam rok temu, kiedy zmieniłam pracę. Kolega z biura namiętnie słuchał radiowej Czwórki, do czego i ja zostałam przymuszona. Kolega zniknął, stacja pozostała. Pomimo, że muzyka nie do końca mi odpowiada. Dlaczego zatem nie przestawiłam odbiornika? Z kilku powodów: nie ma polityki, nie ma zamulania. Są za to bardzo ciekawe audycje i rozmowy. Udało mi się...

malia | 2014-10-31
Przeczytana: 30 października 2014

Książka fenomenalna pod każdym względem. W naszej szarej polskiej rzeczywistości, społeczeństwie pełnym zgorzknienia, Głaskologia powinna być lekturą szkolną. Czytasz taką książkę i myślisz sobie jak wspaniały byłby świat, jak cudowne byłyby relacje między ludźmi, jak przyjemnie byłoby pochwalić się sukcesem przed innymi, bez zgryźliwości, hejterstwa...jak miło byłoby widzieć samych uśmiechniętych i życzliwych ludzi...warto jednak zacząć od siebie. Optymizm jest zaraźliwy. Wystarczy trochę upartej pracy nad samym sobą, żeby po chwili widzieć wokół siebie uśmiechy innych. Oczywiście nie jest to tak, że po przeczytaniu nagle się zmieniamy i odrzucamy swoje przyzwyczajenia, utarte wzorce zachowań. Praca wymaga wkładu swojej pracy, czasu i determinacji. Książa napisana w bardzo przystępny sposób. Autor podaje wiele przykładów naukowych i anegdot z życia, przykładowych dialogów co znacznie ułatwia przeanalizowanie omawianych zachowań. Lekturę czyta się przyjemnie bo nacechowana jest...

monk | 2014-09-15

Nie znoszę poradników.
Tych książek, które mają sprawić, że staniesz się:
superbohaterem/ superbohaterką.
Dzięki nim mamy stać się lepszym partnerem/ pracownikiem/ rodzicem/ kochankiem.
yyyyyyyyyy.....!!!!!!!!!!
Ale "Głaskologia" jest genialna! Może dlatego, że podczas czytania przed oczami stawała mi twarz autora Miłosza Brzezińskiego, któremu uśmiech nie schodzi z twarzy. Który sprawia wrażenie dużego dzieciaka
z ADHD, które akurat umie zawrzeć milion słów w jednym zdaniu.
Podoba mi się również wydanie - format oraz niesamowite w swojej prostocie ilustracje.
Za przykładem Pana Miłosza wysyłam GŁASKI do wszystkich, którzy to czytają - uśmiecham się i zachęcam do lekkiej "pozycji poradnikowej" autora z nieustannym uśmiechem na paszczy

buziaczek197 | 2016-09-01
Przeczytana: sierpień 2016

Pana Miłosza znam osobiście jest to pierwsza książka tego autora, ale już wiem, że sięgnę jeszcze po inną. Bardzo fajnie napisany poradnik, który czyta się z przyjemnością. Brakowało mi tylko jakby to powiedzieć prostszych przykładów takich bardziej z życia nie takich z książek naukowych co nie zmienia faktu, że i w "Dzień Dobry TVN" pan Miłosz jest rewelacyjny. Kiedyś w jakimś mało popularnym programie opowiadał z ciekawością o grach komputerowych i dodatkowo w radiu przyjemnie się go słucha. Zapoznałam się z książką i nie żałuję :) POLECAM !!!

Sasanka | 2014-02-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, D O M, A-b
Przeczytana: 01 grudnia 2013

Jak wiele kobietek - w kółko czuję głęboki wewnętrzny przymus nabywania wszelkiego rodzaju poradników. Jak gotować, jak dobrze sprzątać żeby się nie ubrudzić, jak nie utyć ( albo odwrotnie ) , jak rozmawiać z psem, jak mówić do faceta żeby cokolwiek rozumiał, jak się ubrać, jak nie zmarnować 60 sekund wolnego czasu itd itd To miał być kolejny z serii " mam, bo tak mam, że muszę go mieć " ;)
Zaczęłam słuchać nie spodziewając się że będzie to pierwszy poradnik który : 1/ przerobiłam do końca 2/ jest ciekawy 3/ naprawdę działa.
Zbiór solidnie i bez naukowego przynudzania a jednak na podstawie _naukowych badań_ opracowanych porad motywujących do dbania o szeroko pojęte relacje z ludźmi.
Ta książka nie odkrywa Ameryki ale jest tak dobra że po wysłuchaniu audiobooka ( czytanego przezabawnie przez samego autora ) dokupiłam wersję papierową.

Jacek | 2018-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2018

Jakoś nie urzekła mnie ta książka, chociaż lubię czytać poradniki. Tak naprawdę nie wiem do kogo była skierowana. Do pracownika roku? Do szefa roku? Do pracownika aspirującego? Kilka porad jak zdobyć sobie 'plecy' u przełożonych oraz jak gromadzić 'czekoladę' to jak dla mnie zbyt mało. A szkoda, bo książkę mi ktoś polecił, chyba również uprzednio jej nie przeczytawszy.

Ewelina | 2014-01-14
Przeczytana: 13 stycznia 2014

Kolejna rewelacyjna książka Miłosza Brzezińskiego o tym czym jest motywacja, jak motywować innych i siebie. Teoria poparta wynikami badań, przykładami z życia i śmiesznymi historyjkami, jak to zwykle u Miłosza. Lektura dla każdego. Gorąco polecam!

exkonsumpcja | 2015-05-20
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 20 maja 2015

Na półce w księgarni nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia. Pomyślałam, że pewnie będzie to kolejny nudny poradnik pełen wyświechtanych frazesów, a ja będę przysypiać w trakcie czytania. Teraz dziękuję koledze, który pożyczył mi kilka książek do poczytania, a wśród nich była właśnie "Głaskologia". Ze sporą dozą niechęci postanowiłam dać jej szansę i okazało się, że bardzo (bardzo,bardzo,bardzo) się pomyliłam.
Czytam masę książek odnośnie rozwoju, motywacji, budowania zespołu, relacji międzyludzkich, ale w tej znalazłam sporo rzeczy nowych i wartych wprowadzenia w życiu. Zachwyciła mnie duża ilość dokładnie opisanych przykładów i eksperymentów psychologicznych. Zachwycił mnie też język, jakim "Głaskologia" jest napisana - lekki, dowcipny, konkretny. Czyta się bardzo przyjemnie.
Ta książka powinna być lekturą obowiązkową w naszym cudownym kraju. Żyłoby się o wiele lepiej, gdyby można był spotkać rodzica, nauczyciela, polityka, trenera, przełożonego itd., który przeczytał tą książkę...

Kryanka | 2015-01-20
Na półkach: Przeczytane, Poradniki
Przeczytana: 19 stycznia 2015

Nienawidzę poradników. Czytam i mam wrażenie, że napisane to jest dla managerów dużych banków, żeby wiedzieli, jak motywować pracowników do lepszej pracy. I że jeśli nie skończę, to nie poznam arcyważnej wiedzy, bez której nie założę super firmy i nie będę miała szczęścia w miłości. I że konkretów jest w tym może ze dwa różne zdania, ale autorowi udało się to rozciągnąć na 150 stron różnymi słowami, dodając kolorowe ramki, gdzie część tekstu powtarza większą czcionką.

Głaskologia na szczęście jest dużo lepsza niż typowy poradnik. Wprawdzie mamy tu raz po raz powtarzane przykazanie, żeby "dolewać ludziom czekolady", ale autor opisuje też bardzo dużo bardzo ciekawych doświadczeń psychologicznych i socjologicznych oraz ich interpretacje. A te są wyjątkowo zaskakujące - wynika z nich jednoznacznie, że warto być ogólnie i bezwzględnie dobrym człowiekiem, miłym, pomocnym oraz że ludzie naprawdę to doceniają. Niemałe znaczenie ma też, że język autora jest przezabawny. Scenki rodzajowe,...