Tulipanowy wirus

Marginesy
2015-04-06
2015-04-06
Małgorzata Woźniak-Diederen

Pomysł na książkę może i ciekawy, szkoda tylko że niedokończony. Autorka snuje intrygę, snuje i snuje i nagle i okazuje się, że rozwiązanie jest jakieś miałkie i puste i głębszego sensu mu brak. I nie ratuje jej rzetelny warsztat, bo po co czytać ładnie napisaną książkę, której fabuła zmierza do ściany.

Kupiłam tą książkę zachęcona porównaniem do stylu Dana Browna..no i się rozczarowałam. Uważam, że jest to próba kopii stylu wyżej wspomnianego autora, próba bardzo nieudana. Autorka miała dobry pomysł na książkę, nie umiała go jednak porządnie zrealizować. Akcja...hm. Akcja nijaka, że aż nie ma o czym wspominać. Nie można się wciągnąć, ponieważ rozdziały są bardzo krótkie i następuje po nich retrospekcja. Zakończenie przewidywalne. Nie czyta się tej książki z zapartym tchem, wręcz się ją męczy. Książka miała bardzo dobry potencjał, który autorka zmarnowała. Nie dziwi mnie więc, że to jej pierwsza i jedyna książka. Na pewno dałoby się rozwinąć tą opowieść, wprowadzić więcej opisów. Stosunki pomiędzy Emmą a Alekiem zostały jakby wychwalone przez autorkę. Że coś się musiało zdarzyć, zdarzyło, jest to nie wiem? zachęcanie przez "pisarkę" do takiego zachowania? Dla mnie żałosne, może z powodu kompasu moralnego.
Jednym zdaniem - strasznie się zawiodłam.

Oj trzeba lubić takie klimaty historii osadzonej w zamierzchłych czasach...nie wciągnęła mnie, więc odłożyłam niedoczytawszy do końca.

niby wszystko ok, ale lektura książki za bardzo przypominała mi styl pisania Dana Browna, ale czytało mi się ją przyjemnie.

Całkiem niezły kryminał, ale polecam wszystkim nawet tym którzy nie lubią kryminałów.Wątek historyczny o gorączce tulipanowej w XVII wiecznej Hiszpanii jest rewelacyjny.

Fajny pomysł, dobrze się czyta, kilka ciekawostek historycznych. Ale zakończenie trochę słabe, dlatego tylko sześć.

Ciekawie napisana, przeplatana narracja z roku 2008 z tymi z wieku XVI. Zagadka przyjemna, lekko brutalna ale niestety niedokończona i dość płytka.

Bardzo lubię takie klimaty historii osadzonej w zamierzchłych czasach... więc bez zastanowienia zabrałam się do czytania.
Pomysł fajny, ale niestety coś nie wyszło, musiałam się zmuszać, aby dotrwać do końca.
Ocencie jednak sami.

M:o)

Ocencie jednak sami.

M:o)

Książka mnie nie porwała, ale do przeczytania w pociągu....

Książka mnie nie porwała, ale do przeczytania w pociągu....

💥💥💥💥💥💥

💥💥💥💥💥💥

• 2015
  • Do kupienia
  • E-booki
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Holandia

Dodaj cytat z książki Tulipanowy wirus