Życie miasta średniowiecznego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
837177186X
historyczna

Inne wydania

Autor skupia się na problematyce miast w Średniowieczu. Dzieje miasta są tu pretekstem do ukazania środowiska kształtującego w przeszłości określoną zbiorowość społeczną i kulturową. Z czasem miasta nazwano zjawiskami przyspieszającymi bieg historii.

Jakub | 2013-04-22
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 20 kwietnia 2013

Autor w sposób prosty przedstawia życie średniowiecznego mieszczaństwa. Książka nie jest długa, czyta się ją lekko i bez większego problemu mimo, że jest to praca naukowa (mogłoby się wydawać, że naukowe książki czyta się z trudem). Wydaje się, że Samsonowicz podejmuje najistotniejsze kwestie dotyczące życia mieszczaństwa. Czytelnik może mieć odczucie niedosytu, bowiem jak wspomniałem książka jest krótka. Taką osobę odsyłam do szerzej opracowanych prac tegoż autora. Dosyć fajnym akcentem książki jest to, że przytaczane są przykłady polskiego mieszczaństwa wraz z opisem polskich miast. Polecam tę książę i uważam, że oddaje w sposób odpowiedni średniowieczne realie życia miejskiego.

karolzet | 2015-01-27
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Dobrze usystematyzowane i jak na mój gust kompletne ujęcie tematu. Dobrze też napisana, choć nieco suchym, akademickim językiem, ale to nie odbiera przyjemności z czytania.

wiktor | 2016-10-29
Monique | 2016-06-21