Historia Polski 1492-1795

Seria: Historia Polski WL
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
historia, nowożytność, Polska
historyczna

Książka ukazuje rozwój cywilizacyjny i kulturalny na ziemiach polskich od przełomów wieków XV i XVI do upadku Rzeczypospolitej. Stanowi trzecią część cyklu podręczników akademickich, których autorami są pracownicy naukowi Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Elevander | 2013-06-27

Podręcznik profesora Markiewicza jest dobrze napisany. Podział na część poświęconą kulturze, gospodarce i "zagadnieniom cywilizacyjnym" oraz na kronikę wydarzeń politycznych (rozdziały są poświęcone poszczególnym władcom) jest trafny. Książkę czyta się dość dobrze i z pewnością można ją polecić osobom zainteresowanym okresem I Rzeczypospolitej. W moim osobistym rankingu wypada zdecydowanie lepiej niż należący do tej samej serii Wydawnictwa Literackiego podręcznik profesora Chwalby do okresu rozbiorowego.

Tomasz Babnis

Gudrun | 2012-03-14
Przeczytana: 14 marca 2012

To opasłe tomiszcze nie należy do porywających lektur. Ale podręczniki raczej z natury mają właściwości usypiające i z wypiekami na twarzy się ich nie czyta. :P Czasem można było odczuć niedosyt informacji. W każdym razie cieszę się, że mogę go już odłożyć na półkę i raczej nieprędko zdejmę go z niej ponownie.. :P

Calmin | 2013-06-21
Na półkach: Przeczytane, historia
Przeczytana: czerwiec 2012

Dobry podręcznik akademicki napisany przez profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dominik | 2013-09-01
Na półkach: Przeczytane, Studia, historia
Przeczytana: 01 września 2013

Jak na podręcznik bardzo ciekawy. Dobrze się go czytało i nie mam większych zastrzeżeń.
Chciałbym za to zwrócić uwagę, na dość częste używanie przez prof. Markiewicza sformułowania "jak wiemy" co wpływa bardzo negatywnie na studenta przygotowującego się do egzaminu, gdyż często tego "nie wie":)

| 2012-08-31
Przeczytana: 2010 rok

Podręcznik na egzamin i do podstawowej lektury bardzo dobry. Czyta i uczy się z niego przyjemnie, aczkolwiek nierówny - niektóre fragmenty tylko sygnalizują zdarzenia, inne rozwlekają się bardzo.

evax | 2013-01-16
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 16 stycznia 2013

Książka napisana dobrze, i z sensem. Fajnie podzielona, przejrzysto i ciekawie napisana. Polecam każdemu kto interesuje się historią 1492-1795

Dzieckokwiatu | 2012-03-06
Przeczytana: 06 stycznia 2012

Podręcznik Akademicki. Dobry. I tyle.

książek: 2089
Rosalie Soiree | 2016-11-03