Uchyliłam zasłonę śmierci

Tłumaczenie: Anna Kłosiewicz
Wydawnictwo: Vizja Press&IT
Perception of death

Erin Paterson pracuje w kancelarii prawniczej założonej jeszcze przez jej dziadka. Jest prawdziwą kobietą sukcesu. Wszystko zmienia się pewnego piątkowego ranka, kiedy nakrywa swojego chłopaka w łóżku ze sprzątaczką, a potem dowiaduje się jeszcze o śmierci szkolnej koleżanki. Poza tym ktoś zaczyna prześladować ją dziwnymi telefonami. Czyżby Erin stała się obiektem zainteresowania seryjnego mordercy...

źródło opisu: Wydawnictwo Vizja Press&It, 2006.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Michał | 2011-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2011

Książka dobra na nudne wieczory. Niemal przez cały czas utrzymuje czytelnika w napięciu. Polecam na nudę!

Kasiulek | 2011-10-02
Przeczytana: wrzesień 2004

Erin Paterson pracuje w kancelarii prawniczej założonej przez swego dziadka. Jest kobietą sukcesu, która chyba nie do końca potrafi poukładać i zapanować nad swoim życiem. A przekonujemy się już o tym po przeczytaniu kilku stron powieści, gdy w pewien piątek musi wrócić z pracy do domu po akta sprawy. "Nakrywa" tam swojego chłopaka z kochanką. Początkowo zaskakuje ją ta sytuacja i oznajmia Alexowi aby wynosił się z jej domu. Jednak gdy ten próbuje wyjaśnić dziewczynie, że "to nie tak jak myśli", wpada w furie nie chce on wypuścić jej z domu atakuje go pierwszym posążkiem jaki trafia w jej ręce. Świadkiem tego zajścia jest jej sąsiad, dziennikarz Paul Gabriel piszący o nierzetelnych prawnikach.
Erin opuszcza mieszkanie i wraca do kancelarii. Nie mija kilka godzin, jak wszyscy dowiadują się, co stało się w jej domu. Alex oskarża ją w gazetach o zamach na jego osobę.
Bohaterka nie wraca do domu, tylko postanawia na kilka dni udać się do rodziców. Z czasem traci szacunek ludzi i oprócz...

karolajn | 2016-09-13

Bardzo fajnie się czyta. Tylko, czy ktoś możę mi wyjaśnić kto był tym mordercą, bo chyba jestem blondynką. Żeby nikomu nie zepsuć czytania odpisywać mi na tiandra@op.pl

Dominika | 2011-11-12

Do pewnego momentu książka była bardzo interesująca, lecz z czasem zrobiła się zwyczajnie nudna i przewidywalna.

Majka90 | 2014-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2014

Niesamowicie słaba pozycja. Przewidywalna akcja, postaci sztuczne. Nie przeczytałam do końca, gdyż czułam narastającą irytację!

kina | 2012-07-14
Przeczytana: 17 marca 2008