Bez wyjścia

Wydawnictwo: Sonia Draga

Laurel Estabrook pada ofiarą brutalnej napaści. Przedtem towarzyska, Laurel poświęca się od tej pory swojej fotograficznej pasji i podejmuje pracę w przytułku dla bezdomnych. Poznaje tam Bobbiego Crockera, od dawna chorującego psychicznie mężczyznę z pudłem fotografii, których nie pozwala nikomu obejrzeć. Gdy Bobbie nagle umiera, Laurel odkrywa, że mówił prawdę a zanim stracił dach nad głową, był wziętym fotografem, który rzeczywiście pracował z tak legendarnymi postaciami, jak Chuck Berry, Robert Frost i Eartha Kitt. Co więcej, niektóre z jego zdjęć ujawniają głęboko ukryty, mroczny sekret rodzinny. W tym fascynującym thrillerze literackim Chris Bohjalian zabiera swoich czytelników w najbardziej zagadkową, najbardziej niesamowitą i najbardziej niezapomnianą ze swoich dotychczasowych pisarskich podróży.

Judyta | 2011-11-02
Na półkach: Przeczytane, Matras, 2011, Posiadam
Przeczytana: 29 października 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trafiłam na tą książkę zupełnie przypadkiem. Skusiła mnie jej niska cena, twarda oprawa i intrygujący opis fabuły. Urzekło mnie, że w książce znalazły się fotografie człowieka, który był w przytułku dla bezdomnych. Zdjęcia te były naprawdę dobre, ciekawe, mające coś do przekazania, mające swoją historię. Co więcej, zauważyłam, że czytając czekałam na stronę z kolejnym zdjęciem!
Sama książka aspiruje do miana dobrego kryminału. Poznajemy Laurel, pracownicę schroniska dla bezdomnych, która zafascynowana pudełkiem ze zdjęciami jednego ze swoich zmarłych podopiecznych stawia sobie za punkt honoru dowiedzieć się kim naprawdę był, dlaczego znalazł się na ulicy i czemu jego rodzina tak bardzo chce o nim zapomnieć. Czytałam z zapartym tchem i im bliżej byłam końca, tym bardziej chciałam wiedzieć, jak cała historia się zakończy. Muszę przyznać, że pod sam koniec zaczęłam się domyślać, jakie może być zakończenie.
Plusem tej książki jest jej zakończenie. Niby wszystko wiadomo, tajemnica...

Kasia b | 2016-12-19

Niepokojąca. Studium rodzącego się obłędu. Tylko kto tu naprawdę jest szalony?

ZjadamSkarpety | 2014-01-04

Dość dawno w łapki udało mi się dostać tę książeczkę, jednak dosyć późno się za nią wzięłam.
Muszę przyznać, że fabuła dosyć ciekawa, choć momentami strasznie mi się ciągnęło, patrzyłam na ilość stron do końca i nie wierzyłam, że jeszcze tak dużo. No ale nie najgorzej, nie najlepiej. Typowy średniak.

| 2012-09-01
Przeczytana: 30 sierpnia 2012

Książka momentami żmudna z racji (zbyt) liczych, stosowanych przez autora zabiegów literackich mających na celu odwrócenie uwagi czytelnika i wprowadzenie go w błąd. Czyta się ją bardzo przyjemnie, jednak fabuła oraz tempo akcji nie są absorbujące. Zakończenie jest dużym zaskoczeniem i dużym plusem.

Mitooo | 2014-03-18

Beznadziejna. Opis z tyłu zwiastuje wciągającą opowieść, ale treść usypia i zanudza.

Michał | 2017-03-15
Przeczytana: 2012 rok