Okładka książki Design Thinking dla przedsiębiorców i małych firm. Potęga myślenia projektowego w codziennej pracy Beverly Rudkin Ingle
Beverly Rudkin Ingle Wydawnictwo: biznes, finanse
biznes, finanse
Design Thinking for Entrepreneurs and Small Businesses: Putting the Power of Design to Work
2015-01-19
2015-01-19
Katarzyna Żarnowska

„W myśleniu projektowym prototypuje się nie tylko produkty, lecz także usługi, wrażenia, procesy i inne rzeczy powszechnie uważane za nienamacalne.”

Czy gdyby nie fakt, że książkę dostałem od znajomej w prezencie, sam bym ją kupił w księgarni? Nie wykluczone – ładna okładka, ciekawy opis na okładce. Spis treści ciekawy, po przekartkowaniu widać, że w środku sporo tekstu, obrazków, tabelek – brzmi jak wartościowa książka.
Czy jednak byłby to zakup wart swojej ceny? No cóż…

---

O książce

Sama książka – jak już wspomniałem – zachęca do kupienia, przeczytania czy choćby zainteresowania się tematem. Żółta, jaskrawa okładka z ciemnymi napisami i grafikami przyciąga wzrok. 180 stron, 9 rozdziałów, kilka dodatków – brzmi jak ciekawa książka. Samo przekartkowanie jej pokazuje, że są tam jakieś obrazki, dużo tekstu, ramki, tabelki.
Jednak po zajrzeniu do książki, rozpoczęciu czytania jej okazuje się, że tekst to w dużej mierze lanie wody co by zwiększyć objętość książki, a układ tekstu w żadnym stopniu nie ułatwia ani nie uprzyjemnia czytania.

---

Podsumowanie

Prawdę mówiąc szkoda mi słów na tą książkę i jej podsumowanie. W powyższych akapitach chyba wystarczająco podsumowałem fakt, że nie warto się za nią brać. Chciałbym, aby wszystkie książki były ciekawe i potrafiły zachęcić do czytania dalej, ale nie może być idealnie. Nie wiem czy zawiodło tłumaczenie czy styl pisania, a może krój pisma bądź lanie wody na siłę co by zwiększyć objętość książki. Ciężko mi określić to jednoznacznie, ale na pewno mogę jednoznacznie stwierdzić, że jest to książka, której nie warto czytać. Z Wikipedii dowiemy się tyle samo.

Pełna wersja recenzji na BrainDesign.pl

Strata czasu i pieniędzy. Nieporównywalnie więcej o design thinking można dowiedzieć się wpisując frazę w wyszukiwarce internetowej.

Stracony czas. Więcej i konkretniej o design thinking można przeczytać na Wikipedii. Mam wrażenie że gdyby zamienić słowo myślenie projektowe na inną ideę książka treścią też by się wpasowała. Największą wartością książki jej bibliografia. Bardzo mało przykładów z konkretnych firm. Bardziej książka o biznesie dla początkujących z drobnymi wtrąceniami o design thinking.

Niestety, książka nie jest warta swojej ceny. Tak naprawdę sprowadza się do kilku ćwiczeń, do tego niezbyt wyszukanych. Za dużo wodolejstwa i banałów. Gdyby publikacja przeszła porządną redakcję, to wartościowe treści dałoby się zamknąć w 30-40 stronach.

• Biznes
  • Analityka