Zostań freelancerem

biznes, finanse
Skupieński Marketing
2022-06-13
2022-06-13
praca freelance praca w domu

Autorka w prosty i przejrzysty sposób przedstawia zalety i wady zdalnej pracy. Elementy, które według niej zasługują na szczególną uwagę, powtarza, co sprzyja zapamiętaniu. Udzielając rad, odwołuje się nie tylko do własnych doświadczeń, lecz także zaproszonych gości. Krótko charakteryzuje narzędzia przydatne w pracy freelancera.

Wspaniała książka, którą polecam z czystym sercem :)

Sam od 10 lat pracuję jako Freelancer. I od jakiegoś czasu dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem w kursach online na Udemy. Niedawno wydałem kurs "Zostań Freelancerem / Copywriterem / Blogerem - praca zdalna". Więcej o nim piszę na blogu JakSieRozwijac.pl pod linkiem https://jaksierozwijac.pl/kurs-online-zostan-freelancerem-pracuj-zdalnie/

To już mój 3 kurs, ponieważ wcześniej wydałem kurs "Ogarnij Pozycjonowanie i SEO" oraz "Ogarnij WordPress".

Wspaniała książka, którą polecam z czystym sercem :)

Książka-kompendium dla osoby, która przymierza się do zarabiania na własnych warunkach w formie pracy zdalnej. W środku czekają same konkretne informacje, bez zbędnego lania wody. Potrzebne informacje łatwo znaleźć, ponieważ książka podzielona jest na nieduże, logicznie uporządkowane rozdziały poświęcone danemu zagadnieniu. Dowiemy się z niej, jak zacząć pracę na własny rachunek, jak i gdzie zdobywać pierwszych klientów, na co uważać, czego unikać, w jaki sposób planować sobie pracę i motywować się itp. Polecam!

Książka bardzo merytoryczna, a na dodatek świetnie zredagowana, bardzo trafny podział na rozdziały i podrozdziały. Poza tym autorka podaje liczne konkretne przykłady. Podobały mi się też komentarze różnych freelancerów.

Dużo merytorycznej treści, ciekawa i praktyczna forma, zdecydowanie polecam tym, którzy myślą o zostaniu freelancerem.

jednym słowem - rozczarowanie.
jeśli chodzi o freelance jestem laikiem; nie interesowałam się tematem, więc stwierdziłam, że książka o freelance od a do z, napisana przez osobę, której internetową twórczość bardzo cenię, będzie dobrym wprowadzeniem. po przeczytaniu nie ma kwestii, której bym nie wiedziała przed przeczytaniem! będąc laikiem! pierwsze 20 rozdziałów jest kompletnie niepotrzebna - chyba każdy wie, że chcąc pracować z domu przyda się biurko i wygodne krzesło; jeśli ktoś chce zająć się fotografią to będzie potrzebował aparatu, grafikowi przyda się program graficzny, a copywrighter musi mieć komputer w Wordem... do takich rzeczy sprowadzają się pierwsze rozdziały. i jeszcze jak mantra powtarzane - sprawdź u konkurencji (czy to stronę internetową, czy ofertę). pozostałe rozdziały są w miarę przydatne, aczkolwiek zagadnienia są pobieżnie omówione. tak więc koniec końców, jeśli chce się czego więcej dowiedzieć i tak trzeba sięgać do innych źródeł.
nie polecam.

jednym słowem - rozczarowanie.

Gdy czytam poradnik, w ostatecznej ocenie pomaga mi liczba karteczek-znaczników, które zostawiłam w książce. Oznaczam tak fragmenty, które minie zainteresowały, do których wrócę. W przypadku "Zostań freelancerem" zużyłam 24 znaczniki, powstały też trzy strony notatek.
Poza wartością merytoryczną, książka odznacza się również zgrabnym językiem, bezbłędną stylistyką i - jeśli tak można to określić - ciekawą "narracją".
Pani Agnieszko - brawo!

Więcej na: www.molekindlowe.blog.pl

Książkę czyta się tak, jakby się prowadziło rozmowę. Bardzo lekko mi się ją czytało, a informacje w niej zawarte są cenne dla laika. Dodatkowo podoba mi się to, że opisujesz temat całościowo, tzn.: wracasz, przypominasz po kilka razy istotne informacje dotyczące danego zagadnienia. Tak jakbyś opowiadała o czymś czym chcesz się podzielić w sposób koleżeński i z dużym wsparciem dla młodego adepta. To mi się bardzo podobało. Taka dbałość o szczegóły, a jednocześnie traktowanie tematu całościowo bardzo porządkuje informacje i sprawia, że łatwo się je przyswaja.

Kompendium wiedzy i przydatnych wskazówek dla kandydatów na freelancerów z różnych branż. Dla mnie w sam raz - niedługo kończę studia i na 99% będę pracować jako wolny strzelec. To jedna z tych książek, w którą naprawdę warto zainwestować (i przeczytać więcej niż jeden raz). Absolutny strzał w dziesiątkę!

Świetna książka dla osób, które chciałyby zacząć pracować z domu albo są na początku drogi. Wiele przydatnych informacji, które można od zaraz wprowadzić do swojego życia, począwszy od tego czym możemy się zajmować pracując w domu, po urządzanie swojego miejsca pracy czy relacje z klientami. Bardzo wartościowe rady odnośnie wyceniania swoje pracy, z czym wielu początkujących (i nie tylko początkujących) freelancerów ma problem. Z pewnością przyda się wszystkim osobom, które są na początku drogi albo marzą o pracy z domu.

• Biznes
  • Poradniki
  • 2016
  • Poradniki
  • Kupić

Dodaj cytat z książki Zostań freelancerem