Zostań freelancerem

Wydawnictwo: Skupieński Marketing
praca, freelance, praca w domu
biznes, finanse
Agnieszka

Praca w godzinach, które sam sobie ustalisz, zarobki znacznie powyżej średniej krajowej, mniej stresu i rozwijanie się w tym kierunku, który najbardziej Ci odpowiada. Brzmi jak bajka? Być może, ale to właśnie zalety pracy freelancera. Jeśli chciałbyś spróbować pracy w domu albo już pracujesz jako wolny strzelec, ale chcesz poczytać o doświadczeniach innych – ta książka jest właśnie dla...

Jeśli chciałbyś spróbować pracy w domu albo już pracujesz jako wolny strzelec, ale chcesz poczytać o doświadczeniach innych – ta książka jest właśnie dla Ciebie!

Dlaczego warto ją mieć?

Dowiesz się z niej między innymi:

jak można zarabiać, nie wychodząc z domu;
jak znaleźć pierwsze zlecenia;
jak wyceniać swoją pracę;
jak negocjować z klientami;
kiedy jest dobry moment na założenie firmy i jak to zrobić;
jak motywować się do pracy.

Znajdziesz tu porady i przykłady z własnego doświadczenia – nie tylko autorki książki, ale i kilkunastu freelancerów z różnych branż (marketing, pozycjonowanie stron www, copywriting, PR, prawo, grafika).

źródło opisu: http://sklep.biznesoweinfo.pl/zosta-freelancerem-agnieszka-skupie-ska

źródło okładki: http://sklep.biznesoweinfo.pl/zosta-freelancerem-agnieszka-skupie-ska

Guzikowianka | 2016-07-09
Na półkach: Przeczytane, Poradniki
Przeczytana: lipiec 2016

Gdy czytam poradnik, w ostatecznej ocenie pomaga mi liczba karteczek-znaczników, które zostawiłam w książce. Oznaczam tak fragmenty, które minie zainteresowały, do których wrócę. W przypadku "Zostań freelancerem" zużyłam 24 znaczniki, powstały też trzy strony notatek.
Poza wartością merytoryczną, książka odznacza się również zgrabnym językiem, bezbłędną stylistyką i - jeśli tak można to określić - ciekawą "narracją".
Pani Agnieszko - brawo!

Więcej na: www.molekindlowe.blog.pl

almondfairy | 2016-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2016

jednym słowem - rozczarowanie.
jeśli chodzi o freelance jestem laikiem; nie interesowałam się tematem, więc stwierdziłam, że książka o freelance od a do z, napisana przez osobę, której internetową twórczość bardzo cenię, będzie dobrym wprowadzeniem. po przeczytaniu nie ma kwestii, której bym nie wiedziała przed przeczytaniem! będąc laikiem! pierwsze 20 rozdziałów jest kompletnie niepotrzebna - chyba każdy wie, że chcąc pracować z domu przyda się biurko i wygodne krzesło; jeśli ktoś chce zająć się fotografią to będzie potrzebował aparatu, grafikowi przyda się program graficzny, a copywrighter musi mieć komputer w Wordem... do takich rzeczy sprowadzają się pierwsze rozdziały. i jeszcze jak mantra powtarzane - sprawdź u konkurencji (czy to stronę internetową, czy ofertę). pozostałe rozdziały są w miarę przydatne, aczkolwiek zagadnienia są pobieżnie omówione. tak więc koniec końców, jeśli chce się czego więcej dowiedzieć i tak trzeba sięgać do innych źródeł.
nie polecam.

Danuta Duszeńczuk | 2017-08-05
Przeczytana: 27 czerwca 2017

Książka-kompendium dla osoby, która przymierza się do zarabiania na własnych warunkach w formie pracy zdalnej. W środku czekają same konkretne informacje, bez zbędnego lania wody. Potrzebne informacje łatwo znaleźć, ponieważ książka podzielona jest na nieduże, logicznie uporządkowane rozdziały poświęcone danemu zagadnieniu. Dowiemy się z niej, jak zacząć pracę na własny rachunek, jak i gdzie zdobywać pierwszych klientów, na co uważać, czego unikać, w jaki sposób planować sobie pracę i motywować się itp. Polecam!

Jeanne | 2016-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2016

Kompendium wiedzy i przydatnych wskazówek dla kandydatów na freelancerów z różnych branż. Dla mnie w sam raz - niedługo kończę studia i na 99% będę pracować jako wolny strzelec. To jedna z tych książek, w którą naprawdę warto zainwestować (i przeczytać więcej niż jeden raz). Absolutny strzał w dziesiątkę!

abcdmrowka | 2017-04-09

Książka bardzo merytoryczna, a na dodatek świetnie zredagowana, bardzo trafny podział na rozdziały i podrozdziały. Poza tym autorka podaje liczne konkretne przykłady. Podobały mi się też komentarze różnych freelancerów.

Dużo merytorycznej treści, ciekawa i praktyczna forma, zdecydowanie polecam tym, którzy myślą o zostaniu freelancerem.

Anna | 2016-06-28
Przeczytana: 17 czerwca 2016

Książkę czyta się tak, jakby się prowadziło rozmowę. Bardzo lekko mi się ją czytało, a informacje w niej zawarte są cenne dla laika. Dodatkowo podoba mi się to, że opisujesz temat całościowo, tzn.: wracasz, przypominasz po kilka razy istotne informacje dotyczące danego zagadnienia. Tak jakbyś opowiadała o czymś czym chcesz się podzielić w sposób koleżeński i z dużym wsparciem dla młodego adepta. To mi się bardzo podobało. Taka dbałość o szczegóły, a jednocześnie traktowanie tematu całościowo bardzo porządkuje informacje i sprawia, że łatwo się je przyswaja.

Anna Legenza | 2016-06-20
Przeczytana: 15 czerwca 2016

Świetna książka dla osób, które chciałyby zacząć pracować z domu albo są na początku drogi. Wiele przydatnych informacji, które można od zaraz wprowadzić do swojego życia, począwszy od tego czym możemy się zajmować pracując w domu, po urządzanie swojego miejsca pracy czy relacje z klientami. Bardzo wartościowe rady odnośnie wyceniania swoje pracy, z czym wielu początkujących (i nie tylko początkujących) freelancerów ma problem. Z pewnością przyda się wszystkim osobom, które są na początku drogi albo marzą o pracy z domu.

Weronika Węgrzynowska | 2016-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2016

Jak dla mnie świetna książka, której treści pomagają uporządkować pracę początkującego freelancera.
Osobiście poszukiwałam takiej "skondensowanej" wiedzy z zakresu umów, podatków i założenia działalności gospodarczej.
A niektóre oczywiste stwierdzenia - warto sobie przypomnieć i przestać je lekceważyć (przynajmniej w moim przypadku).
Super :)

Sensej | 2017-08-07