Superżywność. Jedzenie i medycyna przyszłości

Tłumaczenie: Bartłomiej Kotarski
Wydawnictwo: Vivante
Superfoods: The Food and Medicine of the Future
Precious

Superżywność to prawdziwy pokarm przyszłości! Dawid Wolf, guru surowej diety i pomysłodawca super zdrowej czekolady w wersji raw, stworzył błyskotliwy przegląd pysznych i pożywnych produktów, które wzmacniają zdrowie i przedłużają życie. Nie tylko opisuje zawarte w nich mikroelementy, ale podaje też realne korzyści, jakie płyną z włączenia tego typu jedzenia do swojej diety. Autor wskazuje...

Superżywność to prawdziwy pokarm przyszłości!

Autor wskazuje cenne źródła czystych protein, witamin, minerałów, przeciwutleniaczy, enzymów i innych elementów odżywczej układanki. W zestawieniu znalazły się superfoods, które mogą poprawić m.in. wzrok, sprawność seksualną, regulować poziom hormonów, wzmacniać odporność i pomagać pokonać zły nastrój. Niezwykle cenny jest też obszerny opis właściwości produktów pochodzenia pszczelego: miodu, pyłku kwiatowego, pierzgi i propolisu. Kolejne rozdziały wzbogacają zachęcające, niebanalne, przepisy na bezglutenowe potrawy z superżywnością (np. czekoladowe tortille), a także rady, dzięki którym każdy z łatwością przemyci te skarby natury do codziennych posiłków.

To obowiązkowa lektura dla wszystkich zainteresowanych najzdrowszym jedzeniem!

źródło opisu: Wydawnictwo Vivante, 2015

źródło okładki: www.illuminatio.pl

Pistacia_Vera | 2017-03-16
Na półkach: Salud, Przeczytane, 2017
Przeczytana: 16 marca 2017

Jeżeli jesteście fanami zdrowego żywienia to ta książka jest dla Was. autor opowiada o wybranych składnikach zdrowej diety takich jak kakao, aloes, kokos, miód, algi, itp. każdy rozdział zawiera historie danej rośliny, metody jej produkcji, wskazanie na co ta roślina w organizmie człowieka wpływa i na koniec trochę przepisów kulinarnych jak można taki super pokarm w kuchni wykorzystać. autor opiera się na opracowaniach naukowych i swoich własnych doświadczeniach.

Fajna ale jak dla mnie jest to żywność jak na Polaka kieszeń jeszcze nieco bardzo droga. A jeśli nie tyle droga to słabo dostępna. Jest to do zrobienia ale myślę że można inaczej, lepiej, taniej. W każdym razie, ciekawa lektura. Sok z soku jęczmienia na pewno jest słusznie nazwany zieloną krwią.

TaniaKsiazka | 2015-05-20

Super książka zawierająca wiele przydatnych informacji z zakresu medycyny naturalnej i zdrowego odżywiania, a do tego przepiękne zdjęcia.
W książce znajdziemy spis ogólnodostępnych produktów (liczba sklepów ze zdrową żywnością rośnie niczym grzyby po deszczu), które uważane są za "jedzenie przyszłości".

Duża dawka wiedzy o działaniu zielonej żywności, sposób spożywania, dawkowania, mnóstwo przepisów i to wszystko w tej jednej książce.

Polecam miłośnikom zdrowego odżywiania, ale nie tylko. Również tym, którzy chcą rozpocząć walkę o swoje zdrowie naturalnymi metodami.

Shetani | 2015-10-18
Przeczytana: 01 października 2015

„Superżywność” Davida Wolfe’a to książka, która zafascynowała mnie od razu, jak tylko ją zobaczyłam. Moja skłonność do ortoreksji wiąże się z tym, że sięgam po każdą książkę o zdrowym żywieniu i zawsze podchodzę do nich z wielkim zaangażowaniem, nadzieją i podekscytowaniem. W tym przypadku nie było inaczej, a biorąc pod uwagę ile dobrego się o niej wcześniej naczytałam… byłam naprawdę zachwycona, że w końcu i ja mogę ją przeczytać!
Już na wstępie jestem skłonna napisać, że książka jest cudowna. Jednak nawet nie wiem, od czego zacząć pochlebstwa względem niej. Na uwagę zdecydowanie zasługuje oprawa graficzna, bowiem jest po prostu znakomita! Ludzie w większości są wzrokowcami, a to prawdopodobnie najbardziej przyjemna dla oka książka, z jaką do tej pory się spotkałam. Ma w sobie całe mnóstwo pięknych zdjęć, zawiera tabele z wartościami odżywczymi poszczególnych produktów, a i czcionka nie jest tylko czarna – niby nic, a jednak zmienia tak wiele! Sprawia, że książka jest radosna i...

elvag | 2018-10-21
Na półkach: 2018, Kulinarne, Przeczytane
Przeczytana: 21 października 2018

Porzuciłam tą książkę w momencie gdy wpisałam nazwisko autora w wyszukiwarce Google i w mgnieniu oka odkryłam, że jest płaskoziemcą. Nie sądzę, by jakiekolwiek rady zawarte w tej książce miały być wiarygodne...
Jednak jeśli ktoś ma ochotę na koktajl za 18 tys. dolarów, to życzę miłej lektury.

eli | 2015-10-03

Pięknie wydana "encyklopedia superfoods" przeznaczona dla osób, które są gotowe poszukać, sporo zapłacić za składniki i poświęcić trochę czasu dla zdrowia. Książka raczej dla pasjonatów zdrowego żywienia, chociaż nawet miłośnika polskiej kuchni może zachęcić opatrzona zdjęciami charakterystyka 10 rodzajów superżywności: "historia, fakty i legendy", "korzyści", "na co zwracać uwagę", "w jaki sposób korzystać" i "przepisy".

Danuta | 2018-01-31
Na półkach: Książki 2018, Przeczytane