Książęta Kościoła, artyści i kurtyzany

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
historyczna

Legendy, fakty, ciekawostki i anegdoty ze świata sztuki, polityki i religii, migawki z mało znanych miejsc Rzymu. Wszystko to na barwnym tle historyczno-politycznym oraz obyczajowym Wiecznego Miasta, w którym silne są związki przeszłości z teraźniejszością, kontrasty, namiętności. Opowieść stanowi prawdziwą ucztę dla tych, którzy poza pocztówkową fasadą Rzymu, chcieliby odnaleźć niepowtarzalny charakter tego miasta, ukazany przez pryzmat tego, co w ciągu tysiącleci kształtowało jego fascynujące oblicze.

mellaga | 2016-11-27
Przeczytana: 2011 rok